İnternetin ana kaynağı nerede?


Gizem senin yardımını bekliyor. Cevabını ekle

 1. Mary Saotome dedi ki:

  İnternetin tek bir ana kaynağı yoktur. İnternet, birbirine bağlı bilgisayar ağlarının küresel bir sistemidir. Bu ağlar, kamu kurumları, özel şirketler ve bireyler tarafından işletilmektedir.

  İnternetin tarihi 1960’lara kadar uzanmaktadır. İlk olarak, Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı tarafından finanse edilen ARPANET adlı bir ağ kuruldu. ARPANET, üniversiteler ve araştırma kurumları arasında bilgi paylaşımı için kullanıldı.

  1980’lerde, ARPANET’e erişim ticari kuruluşlara ve halka açıldı. Bu dönemde, TCP/IP adlı bir protokol seti geliştirildi. TCP/IP, farklı ağların birbirine bağlanmasını ve internetin oluşmasını sağladı.

  1990’larda, World Wide Web (WWW) icat edildi. WWW, internette bilgi paylaşımını kolaylaştıran bir sistemdir. WWW sayesinde, internette metin, resim, video ve ses gibi farklı türde bilgiler paylaşılabilmektedir.

  Günümüzde internet, dünyanın en önemli iletişim ve bilgi paylaşım araçlarından biridir. İnternet, eğitim, araştırma, ticaret, eğlence gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

  İnternetin ana kaynağı tek bir nokta olmasa da, internetin ilk temellerinin ARPANET’e dayandığı söylenebilir. ARPANET, Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuş bir ağ olmasına rağmen, internetin küresel bir ağ haline gelmesine katkıda bulunmuştur.

Giriş yapan üyelerin reklam görmediğini biliyor muydun?
E-posta ile giriş yap