Genelde photoshop programında  görmeye alışık olduğumuz ve renk seçmek için kullandığımız  ayrıca  web üzerinde pek kullanılmayan bir özelliktir. Genelde online  web editörlerinde karşılaşırız bu tarz uygulamalara. Bir de bazı WordPress tema geliştiricileri ön izleme için temeların demosunun yanında bulundurur. Bu listeye eklemiş olduğum  uygulamaları nerelerde kullanabilirim  sorusunun cevabı gördüğünüz  gibi çok fazla seçeneği yok. Ya bir metin düzenleme editöründe kullanırsınız yada kullanıcılarınıza  kişisel  sayfa tasarlamalarını sağlayan bir panelde kullanırsınız.  Çok fazla renk seçici uygulamasının  olmaması da bu yüzden olsa gerek. Yine de kurcalamak isteyen arkadaşlar olur diye en çok kullanılan uygulamaları  bu yazı altında  toplamak istedim. 

1. MiniColors
MiniColors

 

2. colourBrightness – Demo sayfasında  hex  renk kodunu girdiğinizde aynı rengin rgb renk kodu da eklenti tarafından size gösteriliyor. Demo you denemek için hex alanına bir renk kodu girin. Renk kodlarını bilmiyorsanız üç yada altı rakamlı karakter girin.
rgb-hex

 

3.  GardX

gradx

 

4.  Flexi
Flexy

 

5. Farbtastic
farbstastic

 

6. ColorPicker
pick

 

7.  ColorPicker – Yazıya photoshop programından bahsederek başladık ve görüntü olarak photoshop programındakinin aynısından bir çalışma.

Photo

 

8. ColorPickerSliders
SlidePicker

 

9. ColPick

hex

 

10. Spectrum
Spectrum-521x350

 


Bu gönderiye yorum yapmak için giriş yapmalısınız...