Mintik posted
3 year ago

Theme my login

my theme login

Bazı kişilerin yönetim paneline giriş yapmak için kullandığı taktikler/saldırılar  hakkında  bir kaç tane yazı okumuştum. Böyle bir şeyin birilerinin başına gelmesi iyi bir şey değildir ve umarım kmsenin başına gelmez. Düşünsenize  emek harcıyorsunuz sitenize  aradan aylar  yıllar geçiyor  derken biri  sitenize  giriş yapıp bütün emeklerinizi silmeye başlıyor. Ha bir de yedeği yoksa elinizde puf olur hepsi.

Theme My Login  böyle kişileri engelleyebilecek özellikleri olan tamamen ücretsiz bir uygulama. Sadece  bununla sınırlı değil tabi. Sitenize  yeni üye olmuş kişilere  aktivasyon gönderirken mail içeriğini html olarak düzenleyebiliyorsunuz.  Her kullanıcıyı üyelik seviyesine göre  belirlemiş olduğunuz bir sayfaya yönlendirebilirsiniz. Eklentinin çok güzel bir yönü de var. 5 defa şifreyi yanlış giren kişilere  login.php sayfasını gizleyebilirsiniz. Ayrıca  siteye girişlerini de engelleyebiliyor. Tabi bunun süresi size kalmış bir şey. 5 defa yanlış şifre gireni isterseniz 15 dakika uzaklaştırın isterseniz ömür boyu. Yönetim panelinden gün ay gibi süre belirleyeceğiniz bir bölüm var.

Sitenize üye olan kişileri yönetici yada moderator onaylamadan üyelikleri aktif olmasın diye bir seçenek de var. Yani yeni üye olan kişilerin aktif olabilmesi için bir moderatörün yada yöneticinin üyeliği onaylaması gerek. Üyelik onaylama yetkisini isterseniz moderatöre verirsiniz  isterseniz sadece sizde olur.

Theme my login eklentisini  ilk yüklediğinizde yönetim panelinize  TML adında tek bir link ekleniyor. Bu linke tıkladığınızda  karşınıza bir kaç tane modul çıkıyor. Kullanmak istediğiniz modülleri seçip kaydettikten sonra seçtiğiniz modülleri kullanabiliyorsunuz. Ayrıca bileşen alanlarına da giriş formu ekleyip üyelerinizin kolay bir şekilde giriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Henüz böyle bir uygulama kullanmadım ama sanırım oldukça gerekli ve denemem gerekiyor.

Son anda farkettiğim indirilme sayısı gerçekten şaşırtıcı.  Tam 762,448 defa indirilmiş. Neredeyse milyona ulaşacak. Oldukça popüler olduğu indirilme sayısından da belli oluyor.

Mintik is curious about your thoughts. Add a comment
Did you know that members who log in don't see ads?
Sign in with E-mail