Mantra

Mantra

Wp şablon  oluşturma editörü diye bir başlık atacaktım bu yazı için ama olumsuz yorumlar gelmemesi için çok amaçlı  diye başlık attım.  Tema tasarım  editörü aslında kulağa fena gelmiyor.  Kendi zevkinize  göre yazı tipleri, renkler, slaytlar ve şablonlar oluşturup  bunu ben yaptım deyip kullanmak. Böyle bir sistem olsaydı eğer  eminim herkes kendi sitesine göre tasarım hazırlar  ve kullanırdı.

Mantra yönetim panelinde yüzden fazla  ayarı  bulunan editör paneline sahip ücretsiz  çok amaçlı ve bir o kadarda kullanışlı bir Wp şablonudur. Yönetim panelindeki ayarları gördükten sonra  bir şablondan ziyade  editör olduğunu düşünebilirsiniz. Bu güne kadar karşılaştığım en zengin yönetim paneline sahip.  Mantra’yı ilk kurduğunuzda görüntüsü size oldukça çirkin (ben öyle hissettim) görünebilir. Yönetim panelinden farklı  şekiller  vererek Mantra ile sitenize  çok farklı bir  görünüm kazandırabilirsiniz.

Geliştiricinin Mantra  hakkında  söylediği çok güzel bir  söz var “Kendin için tasarla”.  Mantra’da  27 sosyal ağ ikonu, yazılar için 35 tane font desteği, 8 bileşen alanı gibi  özelliklerde bulunuyor.  Yönetim panelindeki ayarları anlatmak bana biraz zor geldi onun için resmini  eklemek daha mantıklı olur diye düşündüm. Mantra’da  bulunan bütün ayarları anlatmak galiba  bir  ayımı alır  hatta  bunu tamamen açıklayıcı bir şekilde  anlatmak için fazladan siteye bir  kategori daha eklemem gerek bence.

Demo sayfasında  göreceğiniz sitenin görüntüsü  sizi  aldatmasın.  Dediğim gibi bir tasarım editörü   diyebileceğimiz kadar özellikleri  bulunan bir panele sahip. Demo sayfasındaki  görüntü geliştiricinin kendi kullandığı bir görüntüdür. 3 farklı bölüme menü ekleyebilir site  sütunlarını  farklı farklı  yerlerde ayarlayabilir, slayt ve hatta sitenize sunum dahi ekleyebilirsiniz Mantra’yı kullanarak. Yazı renkleri, şekilleri banner kısmının yüksekliği ve menünün  dahi şeklini değiştirebilirsiniz.

 

 

Mintik is curious about your thoughts. Add a comment
Did you know that members who log in don't see ads?
Sign in with E-mail