Arras

Arras

Magazin tarzı bir  websitesi görüntüsüne sahip olmak isteyenler için oldukça iyi bir  yapıya sahip. Haber ve magazin siteleri için tasarlanmış olduğu söylense de sanırım bu beklentileri karşılayacak türde bir tasarıma sahip değil. Yanlış anlamayın Arras şablonunun kusurları var şöyledir  böyledir demiyorum.

Aynı gerçek dünyadaki moda tasarımlarında olduğu gibi sanal dünyanın da bir modası oluyor. Bir zamanlar yani bu örneği  ilk paylaştığım zamanlar 2012 yılında  oldukça popüler bir çalışmaydı. Birçok web sitesi tarafından kullanılan ve birçok blog sitesinde tanıtımı yapılan  bir Wp şablonuydu. Hala d

a eskiden olduğu gibi tanıtımını yapan kişiler var.

Yanlız gel gelelim 2014 yılına. Herkesin beğendiği ve kullanmak istediği 3 boyutlu, animasyonlu, türlü türlü efektlerle donatılmış tasarımlar yavaş yavaş kenara atılıyor artık. Windows 8 işletim sisteminin düz tasarımı sayesinde bütün tasarımcılara farklı bir ilham kaynağı geldi sanki. Herkes flat denilen düz tasarımlar üretmeye başladılar.  Bana soracak olursanız çok ta iyi olmuş.

Gerçek hayatta modayı takip eden biri değilim ve hiç bir zamanda uymadım buna. Herkes ne yaptıysa ben tam tersini yaptım her zaman.  Ama flat tasarımlar  gerçekten de uyulmayacak gibi değil. Öncelikle göze çok iyi görünüyorlar. Kim bilirdi ki dümdüz web tasarımların böyle bir seviyeye geleceğini ?

En başta söylediğim haber ve magazin tarzı siteler için gerekli olan beklentileri karşılayamamasının sebebi de flat olmaması. Şu anki haliyle kişisel blog siteleri için oldukça ideal bir görünümü var. Çok sadece ve kolayca özelleştirebilirsiniz. Hatta biraz değişiklik yaparak bunu  ben yaptım da diyebilirsiniz. Siz siz olun yapmayın. Her tarafını da değiştirseniz asıl yapan kişinin ismini silmeyin. Size  bir zararı yada faydası olmayacaktır.

Mintik is curious about your thoughts. Add a comment
Did you know that members who log in don't see ads?
Sign in with E-mail