Mintik posted
4 year ago

Navgoco.js – Multi Level

Navgoco

Bazı websitelerinde  kategori  sayısı oldukça  fazla olduğundan dolayı menüleri  sitenin sağ yada sol tarafına eklemek oldukça gereksiz ve çok fazla yer kaplayan bir durumdu. Bu yüzden en çok kullanılan menü örnekleri  sitenin en üstünde  bulunan yatay menülerdir. Akordiyon menüler sayesinde çok fazla olan kategori listesini küçücük bir  bölüme sığdırabilmek mümkün. Hem görsel olarak hemde kapladığı yerin azlığı olarak siteye güzel bir görüntü sağlayabilen bir menü örneğidir  akordiyon menüler.

Akordiyon menü örnekler hazırlamak için jQuery için hazırlanmış birçok uygulama mevcut.  Akordiyon menülerin iskeleti  bunlar sayesinde oluşuyor. Bunları kullanarak sadece ufak css tasarımı hazırlayarak çok güzel görünümlü akordiyon menüler hazırlayabilirsiniz. Navgoco da  sizlerin kolay bir şekilde slayt akordiyon menü örnekleri hazırlayabilmeniz için geliştirilmiş bir jQuery uygulamasıdır.

Chris Tefra tarafından geliştirilmiş olan Navgoco eklentisi ile oluşturacağınız akordiyon menü örnekleri birçok alt basamaktan oluşabilir. Menü sekmesinde  bulunan küçük ok işareti akordiyon menünün açılıp kapanmasına bağlı olarak hareket eder. Kapalı menüde  aşağıyı gösteren ok işareti açık menüde yukarıyı gösterir.  Akordiyon menü örneğinde  isterseniz bütün alt sekmelerin açılmasını sağlayabilirsiniz yada bir sekme açılırken diğer sekmenin otomatik kapanmasını  sağlayabilirsiniz.  Bir akordiyon menü oluşturmak için eksiksiz  görünen bir araç.

 

 

Mintik is curious about your thoughts. Add a comment
Did you know that members who log in don't see ads?
Sign in with E-mail