Anew

Anew

Kişisel  blogcular  için hazırlanmış tarayıcıya  duyarlı (responsive yani esnek)kullanımı kolay ve  oldukça  şık tasarlanmış  ücretsiz  bir WWp şablonudur. Yönetim paneli  üzerinden birçok   ayarın yanı sıra  dilediğiniz  kadar sosyal  ağ adresini  ikonlarıyla beraber ekleyebilmek   mümkün.

Seo uyumlu Anew ile kullanabileceğiniz  iki adet menü örneği bulunuyor. Bir tane menü sitenin en üstünde  sabit  bir şekilde dururken diğeri de  footer  bölümünün hemen üstünde bulunuyor. Footer menüsünün altında  bulunan ve yukarıyı  gösteren ok işaretine tıklandığında sayfanın en üstüne  dönmenize  yarayan bir özelliği var.

Yönetim paneli ayarları : 

Blogunuzun yönetim panelinden Görünüm > Theme Settings  kısmında Anew  şablonu  için kullanabileceğiniz bazı  özellikler  bulunuyor. Bu ayarları kullanarak  blogunuza  yazar biyografisi, esneklik ayarları (320px den sonra sidebar kaybolma), anasayfada resmin altında görüntülenecek karakter  sayısı , yazılar için sosyal paylaşım ikonlarını etkinleştirme, header için logo – banner yükleme, footer şablon seçimi,  görünüm  seçimi, maksimum site genişliği ayarlama, belirli bölgelerin renklerini seçme ve  css kodları ekleme gibi  değişikliker yapabilirsiniz. Ayrıca  eklemek istediğiniz  sosyal ağ adresinin  linkini, başlığını, rengini seçtikten sonra  Font Awesome ikonlarını da  sosyal ağ adreslerinizin yanında kullanabilirsiniz.

 Bileşenleri ve bileşen alanları.

Footer bölümünde  dört  adet ve sidebar  bölümünde  bir adet olmak üzere  toplamda  beş tane  bileşen alanı bulunuyor.  Anew  ile birlikte  yüklenen üç adet bileşen de  şablonunuz  için oldukça şık ve kullanışlı özelliklere sahip. Bu bileşenleri kullanarak sidebar  bölümününde  belirlemiş olduğunuz bir kategoriye ait  son yazıları ya da site genelinde bulunan son yazıları yayınlayabilirsiniz. Herhangi  bir  video  sitesinden video embed kodu yada video adresi ekleyerek sidebar da  videolarınız yayınlayabilirsiniz. Son olarak dörtlü sekmeden oluşan Alx  tabs  bileşeni sayesinde  sidebara son yazılar, popüler yazılar, son yorumlar ve etiketlerinizi küçük bir  bölümde sergileyebilmeniz mümkün.

 

Mintik is curious about your thoughts. Add a comment
Did you know that members who log in don't see ads?
Sign in with E-mail