Mintik posted
3 year ago

Açma kapama düğmesi tarzı onay kutuları

CheckBox

Sürekli bu tür örnekler araştırdığım için bu sefer karşılaştığım buton örneğibiraz bana garip geldi. Css3 dosyasının içinde bir türlü bulamadığım buton resimleri bana baya bi şaşkınlık getirdi. Elbette saf Css3 butonlar vardır ve çoğu kez karşılaştığım bir durumdur ama bu kadarda değil. Ya kare olur ya daire biçiminde olur yada dikdörtgen olur.

Şimdiki demoda  herhangi  bir  resim kullanılmış  değil tamamen Css3 kullanılarak hazırlanmış  bir  örnek. Butonları açıp kapatırken yanıp  sönel  yeşil ve kırmızı  ışıklar aşağı  yukarı inip çıkan elektirik dümeleri ve düğmelerin ışık görmeyen tarafşarı  dahil hiç bir reism kullanılmaddan ahzırlanmış.

Checkbox  dediğimiz  mouse ile  tıklandığında  içinde  ok işareti  beliren kutucuklara rastlamışsınızdır  mutlaka herhangi bir yerde. Bazı  sitelere  üye olurken mesela  karşınıza  bir  bölüm çıkar  ilgi  alanlarınızı  seçin diye yada cinsiyet seçme alanı gibi yerlerde  karşılaşmışsınızdır Checkboxlara.

Demo  örneğimiz bahsettiğimiz Checkboxlara  bu  tip  bir  görünüm vermeye  yarayan bir  Css3 uygulamasıdır. Bu  örneği kullanarak Checkboxlara  farklı  bir  görünüm verebilmeniz mümkün.  Ayrıca  Istvan Halmen tarafından hazırlanmış  eşsiz (daha önce  bu tip bir örneğe  rastlamadım) bir örnektir.

 

Kullanım

  • Head etiketleri arasına eklemeniz gereken bölüm.

Css dosya  adresi : 

  •  Body etiketleri arasına eklenmesi gereken bölüm.

Html : 


	
		
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
				
					
						
					
				
			
			
				
					
						
					
				
			
		
		
		
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
				
					
						
					
				
			
			
				
					
						
					
				
			
		
	

 

 

Mintik is curious about your thoughts. Add a comment
Did you know that members who log in don't see ads?
Sign in with E-mail

  1. Hasan says:

    İyi de buna nasıl link vereceğiz? Açıkken bir fonksiyon çalışsın, kapalıyken başka bir fonksiyon çalışsın mesela? Bu sadece görüntüden ibaret.