user share post

User Submitted Post sitenizdeki ziyaretçileri yazı paylaşmasına yarayan bir eklentidir. Ziyaretçilerin gönderdiği  yazılar  admin  onayından sonra  sitede  yayınlanmaya başlar. İsterseniz  bu  özelliği  kaldırıp  kullanıcıların her yazdığı  yazının kontrol  edilmeden de  paylaşılmasını  sağlayabilirsiniz.  Ama  internet  ortamında haddinden  fazla spam botları  olduğu  için bu özelliği  seçmenizi  önermem. Admin kontrolünden sonra yazıların yayınlanması sizin için daha güvenli.

 Kullanım

İndirdiğiniz  dosyayı ftp  ile  wp-content/plugin dizinine attıktan sonra  yönetim panelinden etkinleştirin ve  Ayarlar >> User Submitted Post sekmesinden gerekli  olan ayarları yapın.

Sayfalar  bölümünden  yeni bir  sayfa  oluşturun ve aşağıdaki kodu kopyalayın.

[user-submitted-posts]

Yazı gönderme formunun sayfada değil de başka bir yerde olmasını istiyorsanız aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

<?php if (function_exists('user_submitted_posts')) user_submitted_posts(); ?>

Her ihtimale  karşı  yinede  kendiniz  birkaç defa  yazı  paylaşmayı deneyin ki  ayarlarınızda  sıkıntı  olmasın.  Ayarlar >> User Submitted Post  sekmesinde bir iki tane  bölümü Türkçe’ye  çevirebilmeniz  mümkün ama eğer  tamamı ile  türkçe kullanmak istiyorsanız Eklentiler >> Düzenleyici  bölümünden ingilizce  kelimeleri bulup Türkçe  diline  çevirmeniz  gerekiyor.

Bütün işlemler  bittikten sonra sayfanızı  kontrol edin. Ekllentiniz  kullanıma  hazır  halde olacaktır. Artık tek yapmanız  gereken ziyaretçilerinizin içerik göndermesini beklemek.

Şimdiden belirteyim ki böyle  bir  bölüme  sahip olmak  demek yan gelip yatmak değildir. Ben ekentimi  kurdumda  ziyaretçi  zaten yazar  ayzısını bende  tıklarım  yayınlarım gibi  bir  düşünceniz  varsa o kadar kolay  bir  iş değil peşin peşin söylim ben size. 10.000’de 1 ziyaretçi  ya  yazı gönderir  yada  göndermez.  Bu benim tahminim  siteme gelen ziyaretçi sayısı  ve yazılara  yapılan yorumların oranına göre  söylediğim bir  rakam. User Submitted Post  uygulamasını kullanıp kullanmamak sizin kararınız 🙂


Ali senin düşüncelerini merak ediyor. Bir yorum yaz