Mintik posted
5 month ago

OpenAI, yapay zeka destekli özel sohbet robotları için bir mağaza açıyor

OpenAI, GPT Mağazası’nı duyurarak özel sohbet botlarına yeni bir boyut katıyor. Mağaza, ChatGPT istemcisinde yeni bir sekme açarak OpenAI iş ortakları ve genel geliştirici topluluğunun çeşitli GPT’lerini bir araya getiriyor. Kullanıcılar, yaşam tarzı, yazı, araştırma, programlama ve eğitim gibi kategorilere ayrılmış popüler GPT’leri inceleyebilirler.

GPT Mağazası’na erişim, OpenAI’ın premium ChatGPT planlarından birine abone olmayı gerektirir: ChatGPT Plus, ChatGPT Enterprise veya yeni tanıtılan ChatGPT Team.

Özel sohbet botlarına farklı bir soluk getirmek için GPT Mağazası sahnede. Geçtiğimiz hafta bu heyecan verici gelişmeyi duyurduktan sonra, OpenAI hemen harekete geçti ve GPT Mağazası’nı bizlerle buluşturdu. Bu mağaza, ChatGPT istemcisinde yepyeni bir sekme açıyor ve OpenAI’nın iş ortakları ile genel geliştirici topluluğu tarafından yaratılan çeşitli GPT’leri içeriyor. Kullanıcılar, popüler ve trend GPT’leri yaşam tarzı, yazı, araştırma, programlama ve eğitim gibi kategorilere ayrılmış bir topluluk lider tablosunda inceleyebilirler.

GPT Mağazası’na ulaşmak için OpenAI’ın premium ChatGPT planlarından birine abone olmanız gerekiyor – ChatGPT Plus, ChatGPT Enterprise veya şimdi tanıtılan ChatGPT Team.

İlk etapta, AllTrails’in doğa yürüyüşü önericisinden, Khan Academy’nin kod eğitmeninden ve Canva’nın içerik tasarımcısından oluşan birkaç GPT mevcut. Geliştiriciler, OpenAI’in GPT oluşturma aracı olan GPT Builder aracılığıyla istedikleri yetenekleri basit bir dilde ifade edebilir ve bu araç, geliştiricilerin istedikleri yeteneklere sahip bir yapay zeka destekli sohbet botu oluşturmalarına yardımcı olacaktır.

GPT’leri listeleyebilmek için geliştiriciler, kullanıcı profillerini doğrulamalı ve GPT’lerini OpenAI’ın yeni inceleme sistemine sunmalıdır – bu süreç, insan ve otomatik incelemenin bir karışımını içerir ve GPT’lerin OpenAI’ın kullanım koşullarına uygun olduğundan emin olmak içindir. Kullanıcılar aynı zamanda kaçak GPT’leri de bildirebilirler, çünkü işte bu açıkları hep birlikte kapatıyoruz!

Mintik is curious about your thoughts. Add a comment
Did you know that members who log in don't see ads?
Sign in with E-mail