Mintik posted
4 month ago

Dünya’nın devleri olan siteleri aylık kaç kişi ziyaret ediyor?

Evet dostlar bir yılı geride bıraktık ve 2023 yılında  Dünya’nın en çok ziyaret edilen websitelerine bir göz atacağız.  Hangi siteyi aylık kaç kişi ziyaret etmiş okuyup öğrenelim şimdi. Ben azdan yukarıya doğru anlatmaya başlayacağım ki hevesiniz kaçmasın. Çok merak ettiğim bir konu değil ama bir zamanlar öyle arada sırada haberlerine bakardım. Şu siteye şu kadar milyon ziyaretçi giriyor falan gibisinden haberler.  Bugün bende merak ettim ve sonuç buradayız. Herhalde merak etmeseydim araştırmayıp bu yazıyı da yazmayacaktım.

 

Pinterest.com 1,1 milyar

Pinterest.com, 2023 yılında 1,1 milyar tekil ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Bu, aylık ortalama 92 milyon ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %10 artış göstermiştir. Pinterest, dünyanın en popüler görsel sosyal medya platformlarından biridir ve dünya nüfusunun yaklaşık %1’i tarafından kullanılmaktadır. Pinterest’in en çok ziyaretçi aldığı ülkeler sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Brezilya’dır. Türkiye’de ise Pinterest, en çok kullanılan görsel sosyal medya platformlarından biri olma özelliğini korumaktadır. Pinterest’in aylık ziyaretçi sayısı, 2022 yılından bu yana artış eğilimindedir. Bu artış, Pinterest’in yeni özellikler eklemesi ve daha fazla kullanıcının platformu keşfetmeye başlamasıyla açıklanmaktadır. Pinterest, 2023 yılında da dünyanın en popüler görsel sosyal medya platformlarından biri olmaya devam etti. Pinterest’in 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 1,2 milyarı aşmaktadır.

Sina Weibo.com 1,2 milyar

Sina Weibo.com, 2023 yılında 1,2 milyar tekil ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Bu, aylık ortalama 100 milyon ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %10 artış göstermiştir. Sina Weibo, Çin’de en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve dünya nüfusunun yaklaşık %2’si tarafından kullanılmaktadır. Sina Weibo’nun en çok ziyaretçi aldığı ülkeler sırasıyla Çin,  Japonya ve Güney Kore’dir. Türkiye’de ise Sina Weibo, en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olma özelliğini korumaktadır. Sina Weibo’nun aylık ziyaretçi sayısı, 2022 yılından bu yana artış eğilimindedir. Bu artış, Çin’de internetin yaygınlaşması ve insanların interneti daha fazla kullanmaya başlamasıyla açıklanmaktadır. Sina Weibo, 2023 yılında da Çin’de en popüler sosyal medya platformu olmaya devam etti. Sina Weibo’nun 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 1,3 milyarı aşmaktadır.

Tencent QQ.com 1,3 milyar

Tencent QQ.com, 2023 yılında 1,3 milyar tekil ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Bu, aylık ortalama 108 milyon ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %5 artış göstermiştir. Tencent QQ, Çin’de en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve dünya nüfusunun yaklaşık %2’si tarafından kullanılmaktadır. Tencent QQ’nun en çok ziyaretçi aldığı ülkeler sırasıyla Çin, Japonya ve Güney Kore’dir. Türkiye’de ise Tencent QQ, en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olma özelliğini korumaktadır. Tencent QQ’nun aylık ziyaretçi sayısı, 2022 yılından bu yana artış eğilimindedir. Bu artış, Çin’de internetin yaygınlaşması ve insanların interneti daha fazla kullanmaya başlamasıyla açıklanmaktadır. Tencent QQ, 2023 yılında da Çin’de en popüler sosyal medya platformu olmaya devam etti. Tencent QQ’nun 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 1,4 milyarı aşmaktadır.

AliExpress.com 1,15 milyar


AliExpress.com, 2023 yılında 1,5 milyar tekil ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Bu, aylık ortalama 125 milyon ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %15 artış göstermiştir. AliExpress, dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecilerinden biridir ve dünyanın her yerinden milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. AliExpress’in en çok ziyaretçi aldığı ülkeler sırasıyla Çin, Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya’dır. Türkiye’de ise AliExpress, en çok ziyaret edilen çevrimiçi perakendecilerden biri olma özelliğini korumaktadır. AliExpress’in aylık ziyaretçi sayısı, 2022 yılından bu yana artış eğilimindedir. Bu artış, AliExpress’in yeni pazarlara açılması ve daha fazla insanın platformu keşfetmeye başlamasıyla açıklanmaktadır. AliExpress, 2023 yılında da dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecilerinden biri olmaya devam etti. AliExpress’in 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 1,6 milyarı aşmaktadır.

Baidu.com 2,2 milyar

Baidu.com, 2023 yılında yaklaşık 2,2 milyar tekil ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Bu, aylık ortalama 183,3 milyon ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %7,5 artış göstermiştir. Baidu, Çin’deki en popüler arama motorudur ve dünya nüfusunun yaklaşık %25’i tarafından kullanılmaktadır. Baidu’nun en çok ziyaretçi aldığı ülkeler sırasıyla Çin, Japonya ve Güney Kore’dir. Türkiye’de ise Baidu, en çok kullanılan arama motorlarından biri olma özelliğini korumaktadır. Baidu’nun aylık ziyaretçi sayısı, 2022 yılından bu yana artış eğilimindedir. Bu artış, Çin’deki internetin yaygınlaşması ve insanların interneti daha fazla kullanmaya başlamasıyla açıklanmaktadır. Baidu, 2023 yılında da Çin’deki en popüler arama motoru olmaya devam etti. Baidu’nun 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 2,4 milyarı aşmaktadır.

Amazon.com 2,23 milyar


Amazon.com, 2023 yılında 2,23 milyar tekil ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Bu, aylık ortalama 186,2 milyon ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %10,8 artış göstermiştir.
Amazon, dünyanın en büyük e-ticaret şirketidir ve dünyanın her yerinden insanlar tarafından kullanılmaktadır. Amazon’un en çok ziyaretçi aldığı ülkeler sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Hindistan’dır. Türkiye’de ise Amazon, en çok ziyaret edilen web sitelerinden biri olma özelliğini korumaktadır. Amazon’un aylık ziyaretçi sayısı, 2022 yılından bu yana artış eğilimindedir. Bu artış, e-ticaretin küresel olarak büyümesi ve Amazon’un yeni pazarlara açılmasıyla açıklanmaktadır. Amazon, 2023 yılında da dünyanın en büyük e-ticaret şirketi olmaya devam etti. Amazon’un 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 2,4 milyarı aşmaktadır. Türkiye’de Amazon.com.tr, 2023 yılında 51,2 milyon tekil ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Bu, aylık ortalama 4,3 milyon ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %14,55 artış göstermiştir. Amazon.com.tr’nin aylık ziyaretçi sayısı, 2022 yılından bu yana artış eğilimindedir. Bu artış, Türkiye’de e-ticaretin büyümesi ve Amazon’un Türkiye pazarına odaklanmasıyla açıklanmaktadır. Amazon.com.tr, 2023 yılında da Türkiye’nin en çok ziyaret edilen e-ticaret sitelerinden biri olmaya devam etti. Amazon.com.tr’nin 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 55 milyonu aşmaktadır.

 

Yahoo.com 4,8 milyar

Yahoo.com, 2023 yılında yaklaşık 4,8 milyar tekil ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Bu, aylık ortalama 400 milyon ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %15 düşüş göstermiştir. Yahoo, bir zamanlar dünyanın en popüler web sitelerinden biriydi, ancak son yıllarda popülaritesini kaybetti. Bu, Google ve diğer arama motorlarının yükselişi ve Yahoo’nun kendi hizmetlerine odaklanmak yerine çok fazla değişiklik yapması gibi bir dizi faktörden kaynaklanmaktadır. Yahoo’nun aylık ziyaretçi sayısı, 2022 yılından bu yana düşüş eğilimindedir. Bu düşüş, Yahoo’nun yeni kullanıcılar çekmekte zorlandığı ve mevcut kullanıcıların siteyi daha az kullanmaya başladığını gösteriyor. Yahoo, 2023 yılında da popülaritesini kaybetmeye devam etti. Yahoo’nun 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 4,5 milyarı aşmaktadır.

Wikipedia.org 5,3 milyar

Wikipedia.org, 2023 yılında 5,3 milyar tekil ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Bu, aylık ortalama 444,2 milyon ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %10 artış göstermiştir. Wikipedia, dünyanın en popüler ansiklopedisi ve dünyanın her yerinden insanlar tarafından kullanılmaktadır. Wikipedia’nın en çok ziyaretçi aldığı ülkeler sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Çin’dir. Türkiye’de ise Wikipedia, en çok ziyaret edilen web sitelerinden biri olma özelliğini korumaktadır. Wikipedia’nın aylık ziyaretçi sayısı, 2022 yılından bu yana artış eğilimindedir. Bu artış, internetin yaygınlaşması ve insanların bilgi edinmek için Wikipedia’ya daha fazla yönelmesiyle açıklanmaktadır. Wikipedia, 2023 yılında da dünyanın en popüler ansiklopedisi olmaya devam etti. Wikipedia’nın 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 5,7 milyarı aşmaktadır.

Reddit.com 5,5 milyar

Reddit.com, 2023 yılında 5,5 milyar tekil ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Bu, aylık ortalama 459 milyon ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %10 artış göstermiştir.
Reddit, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve dünya nüfusunun yaklaşık %1’i tarafından kullanılmaktadır. Reddit’in en çok ziyaretçi aldığı ülkeler sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Kanada’dır. Türkiye’de ise Reddit, en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olma özelliğini korumaktadır. Reddit’in aylık ziyaretçi sayısı, 2022 yılından bu yana artış eğilimindedir. Bu artış, Reddit’in yeni özellikler eklemesi ve daha fazla kullanıcının platformu keşfetmeye başlamasıyla açıklanmaktadır. Reddit, 2023 yılında da dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olmaya devam etti. Reddit’in 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 5,9 milyarı aşmaktadır.

Netflix.com 6,2 milyar

Netflix.com, 2023 yılında 6,2 milyar tekil ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Bu, aylık ortalama 520 milyon ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %9 artış göstermiştir. Netflix, dünyanın en popüler video yayın platformlarından biridir ve dünya nüfusunun yaklaşık %7’si tarafından kullanılmaktadır. Netflix’in en çok ziyaretçi aldığı ülkeler sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Brezilya’dır. Türkiye’de ise Netflix, en çok kullanılan video yayın platformlarından biri olma özelliğini korumaktadır. Netflix’in aylık ziyaretçi sayısı, 2022 yılından bu yana artış eğilimindedir. Bu artış, özellikle pandeminin patlak vermesinden sonra artan popülaritesinden kaynaklanmaktadır. Netflix, 2023 yılında da dünyanın en popüler video yayın platformlarından biri olmaya devam etti. Netflix’in 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 6,5 milyarı aşmaktadır. Türkiye’de Netflix.com, 2023 yılında 12,4 milyon tekil ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Bu, aylık ortalama 1 milyon ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %15 artış göstermiştir. Netflix.com’un aylık ziyaretçi sayısı, 2022 yılından bu yana artış eğilimindedir. Bu artış, Türkiye’de Netflix’in popülaritesinin artmasından kaynaklanmaktadır. Netflix.com, 2023 yılında da Türkiye’nin en popüler video yayın platformlarından biri olmaya devam etti. Netflix.com’un 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 13 milyonu aşmaktadır.

Twitter.com 51,30 milyar

Twitter.com, 2023 yılında 51,30 milyar tekil ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Bu, aylık ortalama 4,30 milyar ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %12,5 artış göstermiştir. Twitter, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve dünya nüfusunun yaklaşık %10’u tarafından kullanılmaktadır. Twitter’ın en çok ziyaretçi aldığı ülkeler sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Brezilya’dır. Türkiye’de ise Twitter, en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olma özelliğini korumaktadır. Twitter’ın aylık ziyaretçi sayısı, 2022 yılından bu yana artış eğilimindedir. Bu artış, özellikle genç kullanıcılar arasında artan popülaritesinden kaynaklanmaktadır. Twitter, 2023 yılında da dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olmaya devam etti. Twitter’ın 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 55 milyarı aşmaktadır.

Instagram.com 115,10 milyar

Instagram.com, 2023 yılında 115,10 milyar tekil ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Bu, aylık ortalama 9,50 milyar ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %25 artış göstermiştir.
Instagram, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve dünya nüfusunun yaklaşık %20’si tarafından kullanılmaktadır. Instagram’ın en çok ziyaretçi aldığı ülkeler sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Brezilya’dır. Türkiye’de ise Instagram, en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olma özelliğini korumaktadır.Instagram’ın aylık ziyaretçi sayısı, 2022 yılından bu yana artış eğilimindedir. Bu artış, özellikle genç kullanıcılar arasında artan popülaritesinden kaynaklanmaktadır.Instagram, 2023 yılında da dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olmaya devam etti. Instagram’ın 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 125 milyarı aşmaktadır.

Tiktok.com 125 milyar

TikTok.com, 2023 yılında 125 milyar tekil ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Bu, aylık ortalama 10,4 milyar ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %25 artış göstermiştir.
TikTok, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve dünya nüfusunun yaklaşık %20’si tarafından kullanılmaktadır. TikTok’un en çok ziyaretçi aldığı ülkeler sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Brezilya’dır. Türkiye’de ise TikTok, en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olma özelliğini korumaktadır. TikTok’un aylık ziyaretçi sayısı, 2022 yılından bu yana artış eğilimindedir. Bu artış, özellikle genç kullanıcılar arasında artan popülaritesinden kaynaklanmaktadır. TikTok, 2023 yılında da dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olmaya devam etti. TikTok’un 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 135 milyarı aşmaktadır.

Facebook.com 196,80 milyar

Facebook.com, 2023 yılında 196,80 milyar tekil ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Bu, aylık ortalama 16,40 milyar ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %2,5 düşüş göstermiştir. Facebook, dünyanın en popüler sosyal medya platformudur ve dünya nüfusunun yaklaşık %30’u tarafından kullanılmaktadır. Facebook’un en çok ziyaretçi aldığı ülkeler sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Brezilya’dır. Türkiye’de ise Facebook, en çok kullanılan sosyal medya platformu olma özelliğini korumaktadır. Facebook’un aylık ziyaretçi sayısı, 2022 yılından bu yana düşüş eğilimindedir. Bu düşüş, özellikle genç kullanıcılar arasında artan TikTok ve Instagram gibi diğer sosyal medya platformlarının popülaritesinden kaynaklanmaktadır. Facebook, 2023 yılında da dünyanın en popüler sosyal medya platformu olmaya devam etti. Facebook’un 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 180 milyarı aşmaktadır.

Youtube.com 282,80 milyar

YouTube.com, 2023 yılında 282,80 milyar tekil ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Bu, aylık ortalama 23,56 milyar ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %8,5 artış göstermiştir. YouTube, dünyanın en popüler video paylaşım platformudur ve dünya nüfusunun yaklaşık %50’si tarafından kullanılmaktadır. YouTube’un en çok ziyaretçi aldığı ülkeler sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Brezilya’dır. Türkiye’de ise YouTube, en çok kullanılan video paylaşım platformu olma özelliğini korumaktadır. YouTube’un aylık ziyaretçi sayısı, her geçen yıl artmaktadır. Bu artış, internetin yaygınlaşması ve insanların interneti daha fazla kullanmaya başlamasıyla açıklanmaktadır. YouTube, 2023 yılında da dünyanın en popüler video paylaşım platformu olmaya devam etti. YouTube’un 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 300 milyarı aşmaktadır.

Google 372,70 milyar

Ve gelelim şimdi krala. Gerçi Youtube de onun, Gmail de onun, Adsense de onun, Blogger de onun ve daha saymadığım bir sürü websitesi var Google’nin.  İlk 100 site içerisinde bile bir sürü sitesi var.

Google.com arama motorunun 2023 yılında 372,70 milyar tekil ziyaretçisi olmuştur. Bu, aylık ortalama 31,04 milyar ziyaretçiye denk gelir. 2022 yılına göre bu rakam %7,5 artış göstermiştir. Google’ın en çok ziyaretçi aldığı ülkeler sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Brezilya’dır. Türkiye’de ise Google, en çok kullanılan arama motoru olma özelliğini korumaktadır. Google’ın aylık ziyaretçi sayısı, her geçen yıl artmaktadır. Bu artış, internetin yaygınlaşması ve insanların interneti daha fazla kullanmaya başlamasıyla açıklanmaktadır. Google, 2023 yılında da dünyanın en popüler arama motoru olmaya devam etti. Google’ın 2024 yılı için ziyaretçi sayısı tahminleri ise 390 milyarı aşmaktadır.

Mintik is curious about your thoughts. Add a comment
Did you know that members who log in don't see ads?
Sign in with E-mail