Blue Bird asked
3 month ago

Karınca yiyen hayvanın adı nedir?

Blue Birdis awaiting your help. Add your answer.

 1. Kaede says:

  Karınca yiyen tek bir hayvan türüne verilen bir isim değildir. Aslında, karınca ve termitlerle beslenen birkaç farklı memeli türü vardır. Bunlardan en yaygın olanları şunlardır:

  1. Dev karıncayiyen (Myrmecophaga tridactyla): Orta ve Güney Amerika’ya özgü büyük bir memelidir. Uzun ve yapışkan bir dili ile karınca ve termit yuvalarına girip onları yutar.

  2. Tamandua (Tamandua tetradactyla): Dev karıncayiyenden daha küçük bir türdür. Orta ve Güney Amerika’da yaşar. Kuyruğu ile ağaçlara tutunabilir ve uzun dili ile karınca ve termit yuvalarına ulaşabilir.

  3. Küçük karıncayiyen (Cyclopes didactylus): Orta ve Güney Amerika’da yaşayan en küçük karıncayiyen türüdür. Uzun bir burnu ve dili ile karınca ve termit yuvalarına ulaşabilir.

  4. Pangolin (Manis javanica): Asya ve Afrika’ya özgü pullu bir memelidir. Güçlü pençeleri ile karınca ve termit yuvalarını açar ve uzun dili ile onları yutar.

  5. Aardvark (Orycteropus afer): Afrika’ya özgü bir memelidir. Güçlü pençeleri ve kazma yeteneği ile karınca ve termit yuvalarını açar.

Did you know that members who log in don't see ads?
Sign in with E-mail