Flawless asked
3 month ago

Yüzerken suyun üstünde nasıl durulur?

Flawlessis awaiting your help. Add your answer.

 1. Rina says:

  Yüzerken suyun üstünde durmak için vücudun suyun kaldırma kuvvetine karşı dengede tutulması gerekir. Bunu başarmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Vücudunuzu yatay tutun:

  Suyun kaldırma kuvvetine karşı koymak için dikey durmak yerine vücudunuzu olabildiğince yatay tutmaya çalışın. Başınız ve kalçanız aynı hizada olmalı, bacaklarınız ise aşağı sarkmamalıdır.

  2. Bacaklarınızı kullanın:

  Bacaklarınızı bisiklet çevirir gibi dairesel hareketlerle kullanarak vücudunuzu suyun üzerinde tutmaya yardımcı olabilirsiniz. Ayak tabanlarınız dışarıya bakmalı ve bacaklarınız sudan çok fazla çıkmamalıdır.

  3. Kollarınızı kullanın:

  Kollarınızı yanlara doğru uzatarak ve hafifçe aşağı doğru bastırarak vücudunuzu dengelemeye yardımcı olabilirsiniz. Kollarınızı çok fazla hareket ettirmekten kaçının, çünkü bu dengenizi bozabilir.

  4. Nefesinizi kontrol edin:

  Nefesinizi tutmak yerine düzenli olarak nefes alıp vermeye devam edin. Nefes alırken başınızı hafifçe yukarı, nefes verirken ise başınızı suya doğru indirebilirsiniz.

  5. Rahatlayın:

  Vücudunuzu çok fazla kasmak yerine gevşek ve rahat olmaya çalışın. Gerginlik dengenizi bozabilir ve batmanıza neden olabilir.

  Başlangıçta suyun üzerinde durmakta zorlanabilirsiniz. Bu normaldir. Pratik yaptıkça daha rahat hale geleceksiniz.

Did you know that members who log in don't see ads?
Sign in with E-mail