social media

Çoğu temada tema ile beraber yüklenen ve sosyal ağlar için kullanılabilen bileşenler mevcuttur.  Genellikle  bu bileşenler ya Facebook yada Twitter için kullanılanlardır. Bütün sosyal ağ sitelerindeki sayfalarınızda  bulunan paylaşımları  da  sidebar bölümüne  eklemek baya  bi yer kaplar.  Sadece Twitter ve Facebook kutusu  dahi eklemeniz  yeteri kadar yer kaplayacaktır sidebar bölümünde.

Social Media Tab,  Facebook, Twitter, Google+, Rss, Youtube, Flickr ve Pinterest siteleri üzerinde  bulunan sayfalarınıza bağlantı veren ve bu sitelerdeki paylaşımlarınızı görüntüleyen bir WordPress  eklentisidir. Sosyal medya adresleri tab olarak ayarlandığı için sidebar  bölümünde fazla kaplamaz ve küçük bir  bölümde sosyal medya adreslerinizi görüntüleme imkanı sağlar.

Social Media Tab’da  sekmeler arası geçiş için bir kaç ufak tefek ayarda bulunuyor. Sekmeler  arası slayt geçiş efektini isterseniz  yatay  yada dikey  olarak ta ayarlayabilirsiniz. Bunun dışında Social Media ayarını static olarak belirlerseniz  eğer sosyal ağ kutusu  sidebarda değilde sayfanın en sağında sabit  bir şekilde  görünecektir. Bu şekile  sadece sitelerin ikonları göründüğü gibi sayfayı aşağı yukarı kaydırdıkça  ikonlarda sayfa ile beraber  aşağı yada yukarı doğru hareket eder. İkonlara  tıkladığınızda  sola  doğru panel açılıp sosyal medya  sitelerindeki paylaşımlarınız görüntülenir.

 


Ali senin düşüncelerini merak ediyor. Bir yorum yaz