Photoshop Cs3 güneş efekti verme, gün ışığı efekti verme, geceye gündüz efekti verme

Çok basit bir photoshop efektini anlatacağız
İşlemimiz sadece bir kaç photoshop hareketinden oluşmakta. Photoshop’un resimlere güneş ışığı efecti verme özelliği sayesinde güneşsiz fotoğraflara güneş ekleyebilir hatta yağmurlu karlı havalarda çekilmiş fotoğraflara bile çok kolay bir şekilde güneş ekleyebilirsiniz bu özellik sayesinde.

Resmimiz  güneş olamayan bulutların olduğu bir  resim. Başka bir  resim de  seçebilirsiniz  ben örneği  bu resim üzerinde  denedim.
İlk Önce üst menü  seçeneklerinden Filter >> Render >> Lens Flareyi  seçiyoruz.

Program içerisinde  açılacak olan Lens Flare penceresinde  resmimizin küçük bir  örneği çıkacaktır. Mouse  ile  küçük resme  tıklayarak güneşi  taşımak istediğiniz  yada güneşin olmasını  istediğiniz  alanı  seçebilirsiniz. Brightness ayariyla  oynarken güneşin küçülüp  büyüdüğünü  farkedeceksiniz  küçük resimde. Kendi  yapacağınız  resme  en uygun boyutu  Brightness  ayarından belirleyebilirsiniz.

Photoshop Cs3 güneş efekti vermeAyrıca Lens Flare  Penceresinde  bulunan 4  ayrı  seçeneği ayrı  ayrı  kullanarak farklı farklı güneş efektleri uygulayabilirsiniz. En  uygun ayarı verdikten sonra  OK  butonuna basmanız yeterli işlem tamamdır.

Sonuç:

50-300mm Zoom seçeneğinin  verdiği görünüm

Photoshop Cs3 güneş efekti verme

35mm Prime Seçeneğinin verdiği  görünüm

Photoshop Cs3 güneş efekti verme

105mm Prime seçeneğinin verdiği görünüm

 

Photoshop Cs3 güneş efekti verme

Movie Prime seçeneğinin verdiği  görünüm


Ali senin düşüncelerini merak ediyor. Bir yorum yaz