Hopschoth

Çok karmaşık bir websiteniz var yada yeni bir web sitesi kurdunuz. İlk girişi olan üyelere  sitenizi bir şekilde  tanıtmanız  gerek.  Bunun için ziyaretçileriniz ile tek tek iletişime geçmeniz gerekmiyor. Facebook sitesi  her  yeni özellik eklediğinde  kullanıcılarına  tek seferlik bir tanıtım turu hazırlıyor ve bu şekilde  Facebook kullanıcıları yeni özellikten haberdar oluyor.

Sizde websitenizde Facebook gibi bir tanıtım hazırlayabilirsiniz.   Hopscotch uygulaması Gordon Koo tarafından bu  tarz örnekler hazırlayabilmeniz için geliştirilmiş bir uygulamadır. Sayfanızda belirlediğiniz bazı hedeflere sırasıyla ileri  butonuna basıp geçebilirsiniz. İleri, geri  ve çoklu sayfa özelliğide  bulunuyor. Tanıtımını  yaptığınız  site içeriğinin yanına tooltip gibi bilgilendirme  baloncukları çıkıyor. Bir  sayfadaki tanıtım bittikten sonra  kullanıcıyı  ikinci  sayfaya yönlendirip site tanıtımını orada da devam ettirebilirsiniz. Bu sayede karmaşık site içeriğinizi  izyaretçilerinize bilgilendirme baloncukları yardımıyla ziyaretçilerinize daha kolay tanıtabilirsiniz.

Her  aşamaya geçtiğinde  bir hedef olarak belirlediğiniz  noktayı işaret eden ve içinde açıklama  bulunan bir tooltip balonu  açılır.  Tooltip  balonunun hedef noktasının neresinde  duracağını kendiniz  belirleyebilirsiniz. Sağ, sol, üst yada alt kısımda açılan tooltipler  olarak kullanabilirsiniz. Demo butonuna  tıkladıktan sonra  yönlendirileceğiniz  sayfada Hopscotch  uygulamasının nasıl kullanıldığını adım adım göstermen bir site tanıtım turu  ile karşılaşacaksınız. Take a tour butonuna tıkladıktan sonra  sayfada tanıtım Hopscoth ile başlayacak ve nasıl çalıştığını göreceksiniz  bu sayede. Tek yapmanız gereken her adımda next butonuna basmak.

 


Etiketler:
Ali senin düşüncelerini merak ediyor. Bir yorum yaz