Hiero  yönetim paneli  üzerinden görüntü  ayarları bulunmasa da tasarım olarak kullanılmaya  değer  bir Wp şablonudur. Bu eksikliğini   özel  bileşenleri sayesinde tamamen gideriyor.   Wp şablonlarda  en çok dikkat ettiğim seçeneklerden bir tanesi footerde widget bölümü olmasıdır. Footer  kısmındaki bileşen alanları birçok site tarafından kullanılmasa  bile   Hiero’da olduğu gibi premium olanların birçoğunda footer kısmında dört adet bileşen alanı bulunur. Buda bir web sitenin farklı görünmesine yetecek özelliktir.

Sağ taraftaki sidebar ve dört tanede footerde olmak üzere toplamda beş tane bileşen alanı bulunuyor. Bu bileşen alanlarında kullanabilmeniz  için Hiero ile beraber yüklenen bir kaç adet önemli bileşeni de  bulunuyor. Bu bileşenler sayesinde fazladan eklenti yüklemenize gerek kalmayacak.

  • AT Flickr Stream  : Flickr sitesinde yayınlamış olduğunuz  son resimlerinizin web sitenizde görüntülenmesini sağlar. Dört ve onaltı rakamları arasında fotoğraf görüntüleyebilirsiniz. Tek yapmanız  gereken Flickr id girmek.
  • AT Media Embed : Bu bileşen sayesinde herhangi bir ortam dosyasını web sitenizin bileşen alanlarında görüntüleyebilirsiniz. Youtube veya başka bir video paylaşım sitesi üzerinden video url  ekleyip sidebarda videolar yayınlayabilir ve ortam dosyasının boyutunu belirleyebilirsiniz.
  • AT Preview post : Sidebarda görüntülenmesini istediğiniz önemli bir yazıyı id ekleyerek  sidebarda görüntülemenizi  sağlar. Devamını oku linkini  herhangi bir dile çevirebilirsiniz.
  • AT Social icons : Bu bileşen sayesinde popüler sosyal ağ adreslerinin  ikonlarını bileşen alanlarına ekleyebilirsiniz. Sosyal ağ adresinizi  ekledikten sonra  sidebarda düzenlediğiniz sosyal ağ adreslerinin ikonlar otomatik eklenecektir.
  • AT Tabs : Bu bileşen de sidebara  tab eklemenizi  sağlar. Sidebara  eklediğinizde son yazılar, popüler yazılar ve etiketler  otomatik listeleniyor. Görüntülenmesini  istediğiniz etiketleri  yada yazıları manuel olarak ta  ekleyebilirsiniz.

Kurulum :

İndirdiğiniz zip dosyasını açtıktan sonra ftp üzerinden  wp-content/theme dizinine  attıktan sonra yönetim panelinden Hiero’yu etkinleştirin,  bileşen alanlarını düzenleyin ve  kullanmaya başlayın.

 


Etiketler:
Bu gönderiye yorum yapmak için giriş yapmalısınız...