düşüşEvet sayın seyirciler, ne zaman açtığımı ve kaç yıldır kullandığımı hatırlayamadığım bu yaşlı websitemin dünya  sıralaması tarihte ilk defa 100.000’in altına düşmüş bulunuyor. Ayrıca ülke sıralaması da 1540 olarak görünüyor. Sevinçten ağlayacak gibiyim desem de sakın inanmayın. Aslında biraz  sevindirici  bir durum olsa da pek kulak asmadığım birşey. Ha bin ha milyon sonuçta adı üstünde mintik. Başka da bir şey değil. “Madem o kadar  önemli değil neden kendi sitesinde  duyuruyorsun o zaman?”  diye soracak arkadaşlar çıkacak elbette ve sormak en doğal hakları.

Neden mi?

Yaklaşık 9 ay önce şuradaki yazıda  güncel olmakla alakalı bir yazı yayınlamıştım ve o yazıda anlattıklarımı hala savunuyorum. En son bıraktığımda dünya sıralamam 170.000 üstü bi yerlerdeydi ve günlük ziyaretçi sayısı sürekli aynıydı. Bir aşağı bir yukarı inip çıkardı her zaman. Bundan önceki en son yazımı 10 temmuzda (yaklaşık 4 ay önce) yayınlamıştım ve bu güne kadar herhangi bir yazı yayınlamadığım halde ziyaretçi sayısı ortalama  iki katı arttı ve Alexa dünya sıralaması da yarı yarıya inmiş oldu.

Bunları anlatmamın sebebi güncel olmanın zararlı olacağı değil elbette. Asıl sebebi başka kişilerin kulaktan dolma, sağdan soldan denemedikleri bilgileri kesin biliyorlarmış gibi her yerde anlatmalarıdır. Güncel olacağım diye bir günde 20 yazı yazarsanız kendinize yazık edersiniz. Güncel olmak istiyorsanız ayda  tek bir tane yazı yayınlayın ama en iyisi sizin yazınız olsun gerisi kendiliğinden gelir. Gün geçtikte ziyaretçilerin yazıları okuma ve sayfada kalma sürelerine göre hak ettiğinizi de alırsınız.

Bol hitli günler dilerim 🙂


Bu gönderiye yorum yapmak için giriş yapmalısınız...

 1. Sinan dedi ki:

  inşallah bizde o konumlara geliriz.

 2. Onur dedi ki:

  Çok samimi güzel bir yazı olmuş imrendim. Bizde yıllar sonra böyle geri dönüp bakmak isteriz istatistiklerimize hatta burada linkim duracak nasıl olsa 6 – 7 yıl sonra tekrar gelip yorum bırakırım belki. Gerçekten çok çok başarılı bir blog kaleminiz var. İyi çalışmalar dilerim.

 3. Burak Gülen dedi ki:

  büyük bir başarı tebrik ediyorum sizleri inşallah başarilarinizin devami gelir

 4. Özgün dedi ki:

  Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler, haftada 1 içerik girelim etkisi nasıl olacak bakalım.

 5. Blojen dedi ki:

  BİR BLOG İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR SIRALAMA 🙂