Buda bir peygamber olabilir mi?

Anonim olarak soruldu.


Gizli üye senin yardımını bekliyor. Cevabını ekle

 1. Mehmet Emir dedi ki:

  Yaklaşık 10 sene önce konuştuğum 2 Tayland’lı vardı. Birgün bu ikisi Buda tpaınaklarını ziyaret etti ve çektirdikleri fotoğrafları paylaştılar. Ben de merak ettim, Buda taptıkları kişi mi yoksa yatarıcı ile aralarında peygamer görevi gören biri mi diye.

  Yıllarca onlara taptıkları öğretildi bize. Konuyu birde birinci elden duymak istediğim için kendilerine aynen şu soruyu sordum; Buda yaratıcınız mı yoksa yaratıcı ile aranızdaki dua ettiğiniz peygamber mi?

  Bu soruyu sorarken bile kelimelerimi özenle seçmiştim, karşımdaki kişiyi kırmamak için ve cevabı bekledim. Bana söyledikleri de aynen şunlardı; Buda 2000-3000 sene önce gelmiş olan bir peygamber, bizlerde onu ziyaret edip dua ediyoruz.

  Bu cevabın üstüne birde Wikipedia sitesine bakayım dedim.  Wikipedia’da aynen şu sözler geçiyor;  Bîrûnî konu hakkında tarafsız kalmıştır, İbnü’n-Nedîm’e göre ise Buda kesinlikle bir peygamberdir, ve “şeytan’ı sürmek” için bir din öğretmiştir

  Buda’nın ne olduğu konusu açıkçası çok merak ettiğim bir durum değil, ayrıca kendisine inanmak yada inanmamak gibi bir düşünce çıkmazına da girmedim. 124 bin tane gönderilmiş peygamber var iken Buda’nın da olabilmesi imkansız değil. Şuraya Wikipedia linki de bırakayım bir göz gezdirirsiniz. Wikipedia: Gotama Buda

Giriş yapan üyelerin reklam görmediğini biliyor muydun?
E-posta ile giriş yap