Resim Netleştirme Ve Saydamlaştırma

Photoshopta Resim Saydamlaştırma Ve Netleştirme | mintik.com

 

Photoshopta resim saydamlaştırma ve netleştirme

 

Resimlerinize  photoshop cs3  programı ile  saydamlık  ayarı vermeyi  bir kaç yerden yapabilirsiniz. En basit  olanı  saydamlaştırmak istediğiniz  layer  seçili  iken klavyeden 0-1-2-3-4-5-6-7-8-9 rakamlarına  basmak  her  rakam ayrı bir  saydamlık değeri  verir  sıfır  net  ise  en azdır netlik ayarıdır.

  • Bir  başka  işlem photoshop ekranından saydamlaştırmak istediğiniz  layerin üstüne  mousun sol tuşu ile  çift  tıklamak

Layeri çift tıkladığınızda  Layer  Style  penceresi  açılacaktır bu pencereden Opacity yada  Fill Opacity  değerlerini  düşürerek resme  saydamlık verebilirsiniz.


Diğer  Bir yöntem E  tuşunu  kullanmak. E  tuşu Eraser Tool yani  silgi  aracını devreye  sokar. Arac  aktif olduğu  zaman mousunuzun  ucu  bir  daire  görünümünü   alacaktır  daireyi  saydamlaştırmak istediğiniz  alan üzerinde gezdirerek istediğiniz  noktaları  saydamlaştırabilirsiniz.

title=”Photoshopta Resim Saydamlaştırma Ve Netleştirme Yöntemleri | mintik.com” src=”https://www.mintik.com/wp-content/uploads/2011/08/photoshopta_resim_saydamlastirma_ve_netlestirme_opacity_fill_opacity2-300×54.png” alt=”Photoshopta Resim Saydamlaştırma Ve Netleştirme Yöntemleri | mintik.com” width=”300″ height=”54″ />

 

 

 

 

Mintik is curious about your thoughts. Add a comment
Did you know that members who log in don't see ads?
Sign in with E-mail

  1. asdasd says:

    Bune ya bikere fotoğraftaki gibi bir proğram bile gelmiyor