Yegor
Fotoğrafçılar ve fotoblogcular  için hazırlanmış magazin tarzı tarayıcıya duyarlı (responsive – esnek) Wp  Yegor şablonu görüntü olarak bir  süre  önce yayınladığımız premium Discover’i andırıyor.  Özellik olarak tamamen aynısı değil ama  şablon yapıları birbirlerine çok benzer  olarak hazırlanmış. Her ikisinde de  en üstte  iki adet  slider  bulunuyor ve anasayfada görüntülenen yazılar  çift  sütun  halinde listeleniyor. Bunlar dışında gözle görülebilir  pek fark yok sanırım.   Özellik bakımından tabi ki Discover şablonunda daha çok seçenek mevcut.

Yönetim panelinde  yok denecek kadar  az  seçenek bulunuyor. Option framework eklentisini yüklemediğiniz  taktirde  bu  ayarları da  göremiyorsunuz. Option framework Yegor  ile birlikte çalışabilen daha doğrusu Yegor şablonunun desteklediği bir eklenti desek daha doğru demiş oluruz. Option framework eklentisini destekleyen şablonlara  yönetim panelinde  inanamayacağınız derecede ayarlar ekleniyor. Bu ayarların tamamı Option framework’un becerileri tabi. Eklentiyi yükledikten sonra  Yönetim paneli > Theme settings sekmesinden Yegor  için gereken ayarları yapabilirsiniz. Bu bölümde  en üstte  bulunan slide  carousel galeri için kategori seçimi, kaç tane yazı gösterileceği ayarı, hemen altındaki slider için kategori seçimi, kaç tane yazı gösterileceği ayarı, 468×60 reklam ekleme, logo ekleme, link renkleri ayarları ve 125×125 sponsor  alanları için dört  adet  reklam düzenleme ayarı bulunuyor yönetim paneli seçeneklerinde.

Yegor  ile birlikte  yüklenen gereksiz sayılabilecek iki bileşen bulunuyor. Gereksiz dememin sebebi   siz  hiç bir  ayar  yapmadan sidebar bölümünde son yazılar, popüler yazılar ve rastgele yazılar  görüntüleniyor. Ayrıca dört tane 125×125 sponsor alanı da sidebar bölümünde  otomatik listeleniyor. Geliştirici sanki bunu kullanacak kişinin minimum zahmet ile   yayına  sokması için ter  dökmüş gibi görünüyor.  Eksik olan bileşenleri  eklenti dizininden indirip kullanabilirsiniz. Sadece bileşen eksikliği var diye buna haksızlık etmek olmaz.

  • Download Yegor
  • Demo Yegor

Etiketler:
Ali senin düşüncelerini merak ediyor.Bir yorum yaz