wp easy rotator

Wp blogunuzda kullanabileceğiniz bu bileşen kesinlikle  çok  işe yarayan ve  ihtiyaç  duyulan türden bir  bileşen. Resme  bakınca tahminimce aklınıza  gelen  ilk  düşünce manşet  sistemi. Manşet  sistemi  olarak görünüyor  ama  asıl  amacı o değil. Manşet  olarakta  kullanabilirsiniz. Her işe  yarıyor.  Blogunuzda  yazdığınız  yazıyla  alakalı  resimler  ekleyerek  yazınızı  süslemek isteyebilirsiniz.  O  zaman sayfanız  çok uzayabiliyor.  Bir çok blogcunun yaptığı  yöntemde  bu.  Tek tek resimleri sıralayıp tek  tek açıklamasını  üstüne  girmek. Bu  bileşen sayesinde yazınızın  altına  üstüne ortasına  artık nereye eklemek  istiyorsanız herhangi  bir yere  Slide  galeri  ekleyebiliyorsunuz.

Kurulum

İndirdiğiniz dosyayı rardan çıkartıp /wp-content/plugins/  dizinine  ekleyip yönetim panelinden etkinleştirin.

Kullanım

Eklentiyi  etkinleştirdikten sonra  yazı  oluşturma sayfanıza  yeni  bir  icon eklenecektir. İcona  tıklayıp başlayabiliriz sayfamız  için bir galeri örneği  oluşturmaya.

rotator
İcona tıkladığınızda  yeni  bir pencere  açılacak. Bu pencereden New Rotator butonunu  tıklıyoruz. İlk  başlangıçta bileşen bilgisayarınıza  sürekli  kullanım için Adobe Readerin bileşen için hazırlanmış  bir  sürümünü ekleyecektir.
rotator1
Yükleme  bittikten sonra Create  New  Rotator adında küçük bir  pencere  açılacak o  pencerede yazınız  için bir  galeri  klasörü oluşturmanız gerekiyor ve  galeri boyutunu ayarlamanız  gerekiyor.
rotator2
Klasorünüzü  oluşturduktan  sonra  yeni  resim yükleyebilir yada blogunuzda  kayıtlı  olan resimlerden oluşturduğunuz  klasöre  istediğiniz kadar  resim ekleyebilirsiniz.
rotator3
Yükleme işlemi bittikten sonra Save  and Exit   butonuna tıklayıp  işlemi  bitirdikten sonra yazı oluşturma  ekranına  aşağıdaki  gibi  bir yazı  gelecektir. Bu yazıyı  hangi  sayfaya  yapıştırırsanız  aynı  galeri  örneği  yapıştırdığınız bütün blog  yazılarınızda  gözükecektir.
rotator4

Galiba bahsettiğimiz  bileşen ile alakalı anlatacaklarımız  bu kadar  sandınız acele  etmeyin dahasıda  var.    EasyRotator slide galeri bileşeni için değişik  değişik temalarda bileşenin içerisinde  mevcut. Standart ve  Pro  olmak  üzere  iki kısma  ayrılıyor. Pro  kısım ücretli  standart  kısım ise  dilediğimiz  kadar kullanabileceğimiz  kısım.  Bileşenin standart temaları kısmında   tam 28 tane  değişik galeri  örneği  var her  yazıya ayrı  ayrı galeri  şeklide  verebiliyorsunuz. hepsinin resmini  tek tek  çekip  buraya  atmak çok zamanımı  alacağı için bir kaç tanesini ekledim sadece.

Ekran Görüntüleri
rotator6

rotator7

rotator8

rotator9

rotator10

rotator11

rotator12


Etiketler:
Ali senin düşüncelerini merak ediyor.Bir yorum yaz