Siz istemeseniz de bir gün mutlaka  eklentilerden, temalardan, WordPress güncellemesinden yada  sunucunuzdan kaynaklı bir durum yüzünden sitenizi bakıma almak zorunda kalacaksınız.  İşte o zaman sitenizi sürekli ziyaret eden kişiler sitenie erişim problemi olduğunu anlar kimisi de  sitenizin kapandığını zannedebilir ve eğer uzun bir süre boyunca siteniz açılmazsa  sitenizin sürekli ziyaretçileri  bir daha gelmeyebilirler de. Bu yüzden sweb sitenize  böyle durumlar da bir geri sayım sayacı uygulaması kurarak tamini olarak ne kadar süre sonra aktif olacağınızı belirten bir geri sayım sayacı eklerseniz sizin ve siteniz için çok iyi olur. Bu benim için geçerli değil tabi. siteme bir defa gelen ikinci bir defa gelmiyor o ayrı konu :=)

Daha önceleri başlık altında başka bir uygulama bulunuyordu. Sitenizin bileşen alanlarına ekleyebildiğiniz  bir  uygulama. Bu uygulama sayesinde herhangi bir etkinlik  hakkında tarih  bildirmek amacıyla geri sayım sayacı kullanabiliyordunuz. Aslında  bu yazının yerine benzer fakat daha gelişmiş bir uygulama eklemeyi düşünüyordum. Belki işinize yarar diye bunuda  silmiyorum denemek istersiniz diye. Kullanımı oldukça basit. Sidebara widget olarak ekleyebiliyorsunuz. Belli bir tarih, etkinlik yada duyuru amaçlı da kullanabilirsiniz. Bence fena fikir değil. Benim sitemin sidebar  bölümü neredeyse bomboş ve ne tür içerikler eklemem gerektiği konusunda hala kesin fikir sahibi değilim. Sponsor olmayınca böyle bomboş kalıyor işte. Neyse siz  hemen alttaki donwload butonundan indirebilirsiniz.

Yazı güncellendi : 1 Şubat 2014

Aslında  bunun yerine paylaşmak istediğim daha gelişmiş olan  geri sayım sayacı beni birazcık hayal kırıklığına uğrattı. Sadece açıklamalarını okuyarken burada yazmaya başladım ve kesinlikle kullanılmaya değer olduğunu düşünüyordum ama yanılmışım. Neyse ki adam akıllı düzgün bir tane geri sayım sayacı buldum onun yerine. T(-) Countdown adındaki Wp uygulaması sayesinde sitenizde  geri sayım sayacı kullanabilirsiniz.

wp geri sayım sayacı

Şimdi dersiniz  bakım modu  diye başladı sayaç diye  bitti. Manuel olarak bu uygulamayı bakım modu olarak kullanabilmeniz  mümkün. Sitenizi bakım moduna almak istediğini zaman öncelikle index.php dosyasını yedeklersiniz  bilgisayarınıza daha sonra yeni  index.php dosyası hazırlayıp içine  sidebar  çağırma  kodu  eklerseniz  yada function.php dosyası yardımıyla yeni bir sidebar oluşturarak  geri sayım sayacını  bileşen olarak index.phpye eklerseniz sitenizi  bakım moduna alabilirsiniz.  Tahmin ettiğiniz  kadar  zor bir şey değil ve  isterseniz  eğer şuradaki yazıda  bileşen alanı nasıl oluşturur  bölümünden nasıl yapıldığını öğrenebilmeniz mümkün. Ayrıca unutmadan  geri sayım sayacımızın   birkaç farklı  tasarımı bulunuyor ve istediğiniz  her türlü  dile kolaylıkla çevirebilirsiniz.

 


Ali senin düşüncelerini merak ediyor. Bir yorum yaz