Widget-Pack

Yeni bir tema yüklerken bazı bileşenler de  beraberinde yüklenir. Ama bunlar tam anlamıyla bizim ihtiyacımızı ya karşılamaz ya da bizim için gereksizdir. O yüzden  aklımıza  ne gelse  indirip kuruyoruz. Bir zamanlar  sitem sanki eklenti  deposu  gibi bir  hal almıştı. Yaklaşık otuz  civarı farklı farklı özelliklere sahip widget bulunurdu sitemde. Çoğu da gereksizdi benim için ve kullanmazdım hiçbir zaman. Genellikle ihtiyaç duyduklarımız; sosyal paylaşım, sosyal ağ ikonları, yazar profili, üçlü  tab, popüler yazılar yada  e-posta aboneliği gibi… Genel olarak en çok kullanılanlar da bunlardır.  Her birini ayrı ayrı  yüklemek yerine tek bir tane yükleyip hepsini aynı anda kullanmak daha mantıklı.

Acaba tek bir pakette birleştirilmiş  ve bütün saydıklarımı içeren bir paket olamaz mı diye  sorunun cevabına bakınca WordPress  dizininde  gerçekten de  bu  tür  çalışmaların  olduğunu fark ettim. Daha önceleri  kullandığım Snapwire temasının geliştiricisi  olan Gabbfire başlığını görünce ilk onu denedim. İşin başında Gabfire varsa kusur  bulunmaz kolay kolay. Hala eski Snapwire’yi kullanıp kullanmama  konusunda kararsızım. Dönüp dolaşıp  Snapwire’ye geliyorum hep. Gabfire  tarafından hazırlanan bileşen paketi de  tam tahmin ettiğim gibi çıktı. Widget alanlarınız  için neredeyse gerekli olan tüm özellikler  mevcut. Dosyayı indirdikten sonra Yönetim paneli >> Görünüm >> Gabfire Widget Pack sekmesinden kullanmak istediğiniz bileşenleri  etkinleştirdikten sonra  bileşenler bölümüne yeni  eklenmiş bileşenler göreceksiniz.

Pakette bulunan başlıca bileşenler: Sosyal ağ ikonları (sosyal profilleriniz için), sosyal paylaşım butonları, ajax tab, arşiv arama, benzer yazılar, yazar rozeti, site içi arama, Flickr  fotoğraflar, feedburner e-posta aboneliği, popüler yazılar, rastgele yazılar, iletişim, metinler için bileşen ve Twitter’daki son paylaşımlarınızı gösteren bileşen. Bunların hepsi için ayrı ayrı dosya yüklemenize gerek kalmayacak.

 


Ali senin düşüncelerini merak ediyor. Bir yorum yaz

  1. kursat dedi ki:

    hocam çok teşekkur ederim işime çok yaradı