Ali

1 Yorum

  • Acaba şair bu cümlede ne demek istiyor? 🙂 “NodeBB forumunun kurulumunu anlatmayı planlıyordum. Ne yazık ki NodeBB mükemmel olduğu kadar kullanması da oldukça maliyetli bir sistem. NodeBB sisteminin ne kadar mükemmel olduğunu görmek isterseniz buradan Opera Forumunu inceleyebilirsiniz. Opera dahi araştırdığı onca forum sistemi içinden NodeBB scriptini seçmesi ne kadar mükemmel olduğunun kanıtıdır elbette.”

 1. Bilgileriniz çok güzel teşekkür ederim. Ama bunlarin hepsini farklı leyarde yapmak istiyorum backgrounda değil. Mesela göz boyuyacaksam farklı leyarda, saç farklı leyarda.. bunu nasıl uapabilirim lütfen yardımcı olur musinuz?? 🙂

  • Sağ tarafta katmanların sıralandığı bölümün altında yeni katman oluşturma ikonu var. O ikona tıklayıp yeni katman/layer oluşturup yeni katman seçili iken çalışmanıza devam ederseniz istediğiniz şekilde ayrı ayrı sonuçlar elde edersiniz.

 2. Bende bunu arıyordum sitemde binlerce resim birikmiş fakat nasıl temizleyeceğimi bir türlü bulamamıştım.

  • Acaba çalışmıyor olabilir mi diye meraktan deneyeyim dedim bende. Sorunsuz çalışıyor ayrıca herhangi bir dil dosyası silmeden de olduğu gibi languages klasörüne tr_TR dil dosyasını attığınız zaman tema Türkçe oluyor. Temayı paylaştığım günden bugüne kadar baya değişiklikler yapmışlar anladığım kadarıyla. Çalışmıyor dediğinizden dolayı indirip test ettim. Bu değişikliklerden dolayı bazı yerler ingilizce olmuş olabilir. Onun dışında tema tamamen Türkçe oluyor. Tarayıcı önbellekleme yüzünden siz daima eski dil dosyalarını görüyor olabilirsiniz belki. Gizli sekmelerden yada kullanmadığınız tarayıcılardan deneyip test edebilirsiniz.

 3. Kod:
  var say = 0,
  limit = 1e3,
  takipyap = setInterval(function() {
  return $(“.following”).each(function() {
  $(this).parents(“.Grid-cell.u-size1of2.u-lg-size1of3.u-mb10”).remove()
  }),
  $(“.GridTimeline”).find(“div.not-following > .follow-button”).first()
  .click(), say++ >= limit ? (clearInterval(takipyap),
  window.alert(limit + ” kisi basariyla takip edildi.”), !1) : **** $(“.message-text > a”)
  .each(function() {
  “46px” === $(“.alert-messages”).css(“top”) && (clearInterval(takipyap),
  clearInterval(asagi))
  })
  }, 1e3),
  asagi = setInterval(function() {
  var a = $(“.GridTimeline”).
  find(“.Grid-cell.u-size1of2.u-lg-size1of3.u-mb10”).length;
  54 >= a && ($(“.Grid.Grid–withGutter”)
  .each(function() {
  0 == $(this).children().length && $(this).remove()
  }), $(window).scrollTop(0, ********.body.scrollBottom), setTimeout(function() {
  window.scrollTo(0, ********.body.scrollHeight)
  }, 200))
  }, 2e3);
  Twitterda çalışan tek takip kodu bu.
  Fakat çok hızlı takip ediyor ve limite kadar takip ediyor. Bu kodu saniyede 1 kişiyi takip edecek ve maksimum 700 kişiye kadar takipçi kasacak şekilde ayarlayabilecek bir arkadaşımız var mı acaba?
  Ben pek anlamıyorum bu işlerden yardım ederseniz çok sevinirim.

 4. Paylaşmış olduğunuz wordpress film temaları gerçekten çok yararlı kendi web sitemde bir zamanlar kullanmış olduğum temada var. Sizden daha yeni film teması paylaşımları bekliyoruz elinize sağlık.

  • Sanırım 100 kişi ile sınırlı hız limitini düşürürseniz biraz daha fazla kişiyi takip edebilirsiniz ama o da çok uzun sürüyor.

 5. SIRALI Talip olmuyor baştanmı başlıyor tekar,lütfen detay veirmisin limit yedinde nasıl devam edior yada onaya düştüğünsde

  • Limit yediğinde duruyor devamı yok maalesef. Eskiden limitler yoktu ve her sene daha da düşürüyor twitter.

 6. selam hocam oto takıp koduna ekleme yapar mısınız? Daha onceden hazırladıgımız bır .txt yada farklı yerdekı dosyada eklenmıs olan kelımelerı ısım kullanıcı adı yada bıo da eğer bulursa takıp etsın bole bısı yaapabılır mıyız ?

 7. Tüm yazıyı bir solukta okudum uzun süredir gerilerde olan sitem için yazınızda fikirler edindim ve inşallah olumlu sonuçlar alacağımı düşünüyorum. Gelişmeleri buradan yazmaya devam edeceğim.

 8. Cpu sorunum vardı.

  Süper cache eklentisi kullanıyorum ama bazı ayarları farklı – eksik yapmışım sanırım onları düzelttim.

  Teşekkür ediyorum. Faydalı bir yazı olmuş.

 9. Kolay gelsin
  1- En Yeni Takip Etme Kodu
  Bundakı 5 sn 10 8 nasıl yaparız takıp etme zaman dongusunu 9 ıstersem nereye hangı degerı gırmem gerekır abi saygılar

  • 5000 yazar yer 5 saniye demek oluyor. 10 saniye yapmak için 10000 yapman gerek. Her saniye 1000 olarak hesaplanır yalnız o ayarla oynarsan 90000 yazan yeri de değiştirmen gerekecek. Çünkü 90 saniyede sayfada görülen kişilerin tamamı takip ediliyor ve 90 saniye sonra sayfa aşağı kaydırılıyor. Daha doğrusu sen 18. kişiye geldiğinde sayfa hemen iniyor aşağı. Eğer 10000 yani 10 saniyede bir yaparsan 90000 rakamını da 170000 yada 180000 yapman gerekecek.

 10. İnstagram takipçi kodunda sıkıntı var sanırım çalışmıyor şöyle bi uyarı söz konusu : VM258:38 Uncaught SyntaxError: missing ) after argument list
  çözümü ile ilgili cevaplandırırsanız sevinirim. Ve isteğe göre limitsiz filtreleme kod yazıyor musunuz?

 11. Merhabalar Reklam vermek gibi olmasın unfollowerstats diye unfollow sitesi var unfollowa tek tek basmakla uğraşmaktan bıktım cod yapabilecek bilgili birisi varmı. 4 5 sekme açıcam msela her sekmeye codu giricem patır kütür tıklayacak unfollow tuşuna,bişi lazım 🙂

  NOT: Buradaki takibi bırakma kodları benim 70 80 bin takip ettigim hesabımda aşşa indikce pc dayanmadıgından böyle bir istekte bulunuyorum çok mutlu edersiniz beni. İyi günler, güzel site.

 12. Yoast SEO’daki seçenek görsel sayfasını yazıya değil de görselin direkt adresine yönlendiriyor. Manuel kod olarak eklemek daha mantıklı bence.

 13. Merhabalar, eklentiyi 2 yıldır kullanıyorum. Son zamanlar da sabit sayfadaki yıldızlar google aramalarda çıkarken kategori sayfaları yıldızlarını kaybetmiş görünüyor. Sebebi ve çözümü hakkında bilginiz var mı?
  İyi çalışmalar.

 14. ne yaptıysam The feed does not have subscriptions by email enabled uyarısını geçemedim. kapatacağım siteyi az kaldı 😀

 15. sürekli güncel olarak tuttuğum websitemi güncel içerik girmeme rağmen halen alexa sıralamasında düşüşe geçiyor. Hala bunun sorununu bulamadım.

  • Alexa değerinin düşmesi sadece sizde olan bir problem değil.Sanırım Alexa bu konuda bir güncelleme yapmış gibi görünüyor. Özellikle webmaster içerikler paylaşan siteler çok fazla gerileme yaşadılar. Bunun en basit örneği Wmaracı ve R10 webmaster forumları. Şuan için biri 251. sırada diğeri de 381. sırada. Her iki sitenin sıralaması da yanlış hatırlamıyorsam ilk 50 deydi. Takip ettiğim bütün webmaster sitelerinde aşırı düşüşler var. Sizin sitenizin neyden kaynaklı düştüğünü söylemek biraz zor.

  • Kaç kişiyi takip edebildiğini denediniz mi paşam? Kaç kişiyi takip edebildiğini test edemedim henüz 😀

   • kardelim en yeni takip kodunda ‘kullanıcın isteği üzerine takip etmen engellenmiştir’ uyarısı gelince yukarda devam etmiyor takip etmeye orda takılı kalıyor atlamıyor yani o takipçiyi buna bakarsan sevinirim 🙂

    • Belki fark etmişsinizdir bilmiyorum, Twitter hesabımı kardeşime bıraktığımdan beri kasmıyorum. Kodu test ederken bile bir kaç takipçili hesaplarda test ettim. Yani anlayacağınız o hatayı görebilmem için birisinin beni engellemesi gerek 😀 Tespit etmeye çalışırım ama söz vermiyorum, inş bulurum 🙂

   • Sayfayı aşağı çekmeden kendi aşağı inmesi güzel max deneme yapmadım ama 500 – 500 çekiyorum

    • 500 – 500 takip edebilmesi gayet iyi bence, en son hatırladığım kadarıyla 100 kişide takılıyordu.

     • Ben end tuşu ile 1000-1500 manuel aşağa inip takip et yapıyordum oluyordu otomatik olması güzel iş güzel güzel iyidir yapanın eline sağlık

     • End tuşu hiç aklıma gelmemişti doğrusu. Çok sık kullanmadığımdan bahsini açmak aklıma bile gelmedi. Neyse dediğin gibi işin otomatik tarafı daha iyi elbette 🙂

 16. Bloğunuzu yıllardır takip ediyorum. Gerçekten çok başarılı bir eğitmensiniz. Siteme yıldızları ekledim ancak sadece site:siteadi.com diye aratınca çıkıyor normal aramalarda çıkmıyor yıldızlar sebebi nedir ? Çok teşekkürler.

  • Sitenizi incelemek isterdim ama yoruma eklemediğinizden dolayı inceleyemedim üstüne isminiz ile bağlantılı olabilecek sonuçları araştırıp incelemeye çalışmama rağmen kesin olmasa da birkaç site buldum ve sizin siteniz olmadığını varsayıyorum :>. Şahsen ben bir yazı yayınladıktan sonra kendim yazının kalitesine ve hakettiği değere göre (itiraftır) aşağı yukarı bir yıldız oylaması yaparım herkesten önce ve ardından da Google Add Url aracını kullanarak sitemi hızlı bir şekilde Google amcaya gönderip çıkan sonuca bakarım. Bu güne kadar yayınladığım yazıların yıldızlı görünmesinden 100% olumlu sonuç aldım ve aksi bir durum ile hiç karşılaşmadım.

   Sizin durumunuzu olasılıklarla değerlendirmek gerekirse R10.net sitesinde açmış olduğunuz konuları (burada siz olduğunuzu varsayıyorum) baz alırsak az çok Seo ve Google bilginiz vardır sanırım. Ortalama 1000 sayfalık bir websitesinin 3 aylık bir zaman yada daha fazla bir sürede Google dizinine eklendiğini, ekli olan bir web sitesinin linklerinin de yine aynı süre zarfında güncellendiğini bilirsiniz. Tahminimce sitenize eklemiş olduğunuz yıldız eklentisi ile güncellediğiniz websayfalarınızın tamamı henüz Google üzerinden güncellenmiş değil.

   Sitenize yeni bir yazı eklerken benim yaptığım şekilde oylama yapıp Add Url aracı ile websitenizi Google dizinine eklemeyi deneyin ardından Google aramada site:sitenizinismi diye arattıktan sonra Araçlar > Herhangi bir zaman > Son 1 saat seçeneğini seçip yeni eklediğiniz linki test edin. Eğer sonuç yıldızlı çıkıyorsa diğer yazılarınız da zamanla yıldızlı olacaktır. Tahminime göre sitenizdeki tek sorun arama motorunun sitenizi baştan sona tekrardan kaydetmesi. Aksi halde diğer sonuçlar da yıldızlı çıkmazdı.

 17. Deck kodları gelirse nereye eklenecek burası çok karıştı burada en altta deck kodları ar bunlar mı diye sürekli deniyorum çalışmıyorlar :)))

  • Son bir kaç gün sadece site tasarımını düzeltmekle vakit geçirdim ancak. Siteye bakmayalı baya paslanmış açılış süresi 20 saniyelere kadar gider olmuştu :>

   • TweetDeck için favori ekleme kodu 32.sıra yapıştırdığımda hata veriyordu hata almamak için bi kod desteği paylaşmışsınız onu önce yapıştırdım. Sonra kod çalıştı fakat 40 hesap olan deckte en üstteki hesap like atıyor o kadar 🙂 tekrar açıp kodu yapıştırdım bu kez en üstteki hesap dislike attı yani 40 hesap veya 2-3 hesap aynı anda like atmıyor

    • Ben yorumuna cevap verdiğim zaman o kod 31. sıradaydı arkasından yeni kod ekledim o yüzden 32. sıraya kaydı

  • Tweetdeck like kodunu denedim de sorunsuz çalışıyor şuanda. 31. sırada olan kod herhangi bir sorun gözükmüyor.

 18. Ali bey bu twitterdeck kodlarını biliyor musunuz? yeni tasarımı olmuş sanırım eski koların hiçbiri çalışmıyor like ve rt yaparken 1 hesap 1 hesap yapıyor her seferinde sayfa kapanıp yeniden like diyip hesap seçiyorum çok zor oluyor yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Cevabınızı bekliyorum iyi çalışmalar 🙂

   • Sorun değil diğer siteler sizden başka sitelerden kopyala yapıştır yapıyorlar kodları pek üretimde bulunan yok aklıma sizden başkası gelmedi umarım yakın zamana yaparsınız diğer arkadaşlarda faydalanır. Kolay gelsin 🙂

  • Kodu güncelledikten sonra test ettim sorunsuz çalışıyor. Bir daha deneyebilir misiniz? Denemeden önce Twitter sayfa dilinin Türkçe olmasına dikkat edin lütfen. Çünkü kod sadece Türkçe sayfalarda düzgün şekilde çalışır ve kimin sizi takip ettiğini tespit eder.

   • 3. kod takip etmeyenleri silme çalıştı teşekkürler Ali bey yaklaşık 3 yıldır sizin sitenizi kullanıyor öneriyorum hep cevap hemen geldi bu kez gelmeyince site el mi değiştirdi ne oluyor dedim ama yine sorunu çözdünüz teşekkürler.

 19. sitem son bir aydır acayip birşekilde aranan kelimede düşüş yaşadı bunun nedenini bir türlü bulamadım paylaşımlarınız için teşekkürler

 20. [* Shield eklentisi bu yorumu “0” olarak işaretledi. Sebep: İnsan SPAM filtre bulundu “asdf” burada “author_email” *]
  Akıllı telefonda slide çalışmıyor keşke çalışsaydı tema hoşuma gitmişti.

 21. Usta takip etmeyenleri takipten çıkarma yok sanırım twitterda çalışmıyor sayfa aşağı iniyor ama artık çalışmıyor herkesi takipten çıkarma var o çalışıyor ama unf fazla yeriz

 22. Tiwitter’ın takip limitine takılmamak için, takip edilen iki kişi arasındaki zamanı uzatmak gerekiyor arkadaşlar. Yani savaşa gider gibi “Allah Allah” nidalarıyla paldır küldür kısa sürede onlarca yüzlerce kişiyi takip etmeye kalkarsak limit engeline takılıyoruz. Dediğim gibi kısa zamanda pek çok kişiyi takip ettiğimiz için limit yememize neden oluyor. Bakın ben ne yaptım. ilk iş olarak tüm takip ettiklerimi UNF yaptım. Yaklaşık 30 bin takipçim var, takip ettiğim kişi sayısı sıfır.
  Sonra yapıştırdım Consol’a otomatik takip kodunu:

  javascript: var followers = $(“.not-following”);
  var user = $(“.current-user a”).attr(“href”);
  var unfollowed = localStorage[user + “-unfollowed”] || “[]”;
  unfollowed = JSON.parse(unfollowed);
  var j = 0;
  var follow = function(e) {
  if (e < followers.length) {
  var t = 115000;
  if ($.inArray($(followers[e]).data("user-id"), unfollowed) == -1) {
  $(followers[e]).find(".follow-button").click();
  j++
  } else {
  t = 500
  }
  setTimeout(function() {
  follow(e + 1)
  }, t)
  } else {
  alert(" " + j + " kisi takip edildi!!")
  }
  };
  if (confirm(" " + followers.length + " kisi takip edilsin mi?")) {
  follow(0)
  }

  Ancak yukarıda gördüğünüz iki kişi arasındaki tıklama zamanını uzatmak için, bekleme sayısını 115000 yaptım. Takipci sayım 30 bin, takip ettiğim sayı sıfır.. Yani 30 bin kişiye kadar (Bu kod sayesinde yavaş yavaş günde ortalama 1000 kişiyi takip ederek) limit yemeden takipçi sayımı en az 50 bin yapabilirim. Sonra tekrar UNF :))

  Tekrarlamakta fayda görüyorum. iki kişi arasındaki takip süresini ne kadar uzun tutarsanız, o kadar TAKİP LİMİTSİZ devam edersiniz. Ben uzun süre bekleyemem diyorsanız, bilgisayarınızı açık bırakıp gidin işinizi görün, emeksiz yemek olmaz 🙂 Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

 23. ya benim takip etmiyor takip etme kodunu yazdığımda su yazıyor underfined

  sonra üzgünüz birşeyler ters gitti diyor neden

 24. Kodu güncellediğiniz için sevindim. Ancak toplu takip kodu (en üstteki) tam olarak çalışmıyor. 100 kişi takip ettikten sonra bozuluyor. Bu güne kadar sizin paylaştığınız kodları kullandım. Ama 1 Hazirandan beri nedense eski kodlar çalışmaz oldu. Şuan çalışan tek kod sizinki ama tek seferde 1000 kişi takip edemiyor. Yoksa twitter takip limiterini mi düzenedi?

 25. Bilgi için teşekkürler. Yazdıklarınızı uyguladım web sitem hem hızı daha fazla arttı, zamanla hit artışı gözlemledim.

 26. Tekrar Merhaba Ali Bey,

  Aklımda şöyle bir soru var. Acaba bu Unfollow kodu, belirli bir username ‘den diğer username’e kadar yapılabilir mi? Örneğin Takip ettiğim kişilerden, A kişisinden B kişisine kadar Unfollow edilsin. Böylelikle hızlıca takip ettiğimiz onlarca kişileri, bir anda bırakmak yerine, daha önce takip ettiklerimizi (sondan başlayarak) ilk unfollow ederiz.

 27. Hocam bunu hazır bir wordpress temaya nasıl entegre edebilirim? Yani css kodları nereye , img klasorunu nereye atmam lazım vs.
  Tema; freelanceengine. Şimdiden teşekkürler

 28. Üstad dediğin gibi yaptım yazı yazarken isim değer özel alanları çıkıyor ama yazı da çıkmıyor bunu yazı da nasıl göstereceğim ben.
  wordpress sitem.

  • Bu konuda “Php veri çağırma kodu” cümlesini CTRL+F yapıp arat ve hemen altındaki kodu single.php dosyasına ekle. Yalnız özel alanlarda hangi kelimeleri kullandıysanız “Download”, “Kaynak” ve “Demo” yazan yerlere o kelimeleri yazıp eklemeniz gerekiyor.

 29. Mükemmel temalar emek verilerek paylaşılmış hocam şahsen size teşekkür etmek istiyorum.

  • Sayfan güzelmiş, bu menü de tam uyar ama bugüne kadar blogger kullanmadığımdan nasıl ekleyeceğin hakkında fikir veremiyorum maalesef 🙁

 30. instagramda tam olarak olmuyor yada ben beremedim ek olarak insragram iiçin videoo atarsanız sevinirim

  • Haklısın instagramda olmuyor maalesef. İnstagram bir şekilde engelliyor bunu belki birgün düzelir diye ekledim kodları.

 31. WordPress temaları için çok teşekkürler heryerde arıyordum en güzel temaları buradan buldum biraz edit ile çok daha iyileri yapılacak temalar mevcut tekrardan teşekkürler.

  • Hepsinde kullanımı aynı olsa da geliştiriciler farklı olduğundan farklı fonksiyonlar ve farklı html etiketleri kullanılır.
   Temel kullanım daima şu şekilde olur.
   head
   Bu etiketler içine javascript ve css dosyalarının adresleri eklenir. Hemen ardından eklentiyi çalıştıracak kodlar eklenir.
   /head
   body
   Buraya da sayfada görülen html kodlar eklenir ve örnekler çalışır.
   /body
   Herhangi bir örnekteki kodları inceleyip kopyala yapıştır yoluyla kendiniz de deneyebilirsiniz.

   Head etiketlerini beyin olarak düşünün. Beyindeki fonksiyonları gövdeye atar ve gövdeyi çalıştırır ama ekranda görünmezler.
   Body etiketleri Türkçe’si zaten vücut diye geçer. Beyindeki yani head etiketleri içindeki kodları okur ve o kodlara göre çalışırlar.

 32. Aadamın Dibisin hocam kaç haftadır bununla uğraşıyordum.bu sayede programıda baya değişikliğe uğrattım.:)

 33. Ali Bey bir uygulama geliştiriyorum ve sitenizde bulunan 1 ve 2 numaralı tiwitter kodlarını uygulamamda kullanmak istiyorum. İçin sizden izin istiyorum. Mail adresimden ulaşabilirmisiniz?

 34. Merhaba Hocam, kodlar harika teşekkürler. Bir sorum olacak, acaba şöyle bir kod olabilir mi:
  – Başkasının profiline girip takipçilerine girdiğimizde, bizi takip edenler dışındakileri takip etsin. Yani bizi takip edenleri değil, etmeyenleri takip edelim.

 35. Hiç sıkılmadan tek tek fontları incelemek bende acayip merak uyandırdı. Acaba daha güzeli var mı, yok bunu da geç diye diye yarım saattir fontlara bakıyorum. Canlı ön izleme ile fontları denemek harika bir fikir. Yer işaretlerinde 1. sıraya yerleştirdim 🙂

 36. Saatlerdir arayıp bulamadığım fontları buldum sayenizde tşkler:) Bu font deneme tahtası gerçekten de mükemmel birşey. Hem arıyorsun hem de deniyorsun 🙂

 37. bir süredir aradığım blgilerdi wp konusunda yeniyim ve işime yaradı teşekkürler

 38. google sıralamasında yıldız çıkmasına yardımcı eklenti bumudur google kendimi belirliyor.

 39. Bizim Blogumuzda var ama artık zaman içerisindeki bir çok blog tanınmata başlıyor mesela yeni bloglar içeriği ne kadar iyi olursa olsun zaman geçmeden tanınamıyor bence blog dediğin bilgi paylaşımı için kullanılmalıdır . makaleniz gayet iyi tebrik ederim çalışmalarınızın devamını dilerim . ve bloglarada yazı yazarken özgün makale kullanılmasına dikkat eilmeli alıntı isede bloglarda belirtilmelidir .

 40. Hocam bu kodları c#’a uyarlamak mümkün mü c#’da javascript / jqery çalıştırmanın bir yolunu bulamadım elde etmek istediğim şey birden fazla hesapta bu kodların belirli aralıklarla çalıştırılması yardımcı olursanız sevinirim

 41. Bu oyunun yerini artık başka yaptıkları oyun aldı. Bu oyunda, inşaat sürelerini çok bekletiyorlardı ve kullanıcı kaybettiler. Gerçi kazandıkları para kar kaldı ve hala da oynayan var.

 42. Hiç bi işe yaramaz, sadece paran boşa gider. Oyunlarda iki katı performans alamazsın.

 43. Yok sıralamaların hepsi aynı fark ettiysen kodları kullandıktan sonra manuel olarak bile takip yapamıyorsun. Tam olarak ne kadar sürdüğünü bilmiyorum ama bir süre engel alıyorsun kodları kullanınca.

 44. Bu kod üzerinde çok uğraştım ama sorunu düzeltemedim. Tam olarak sorunun neyden kaynaklandığını bilmiyorum ama instagramın bu kodlara karşı bir engeli olduğu kesin. Belki bir gün bu engel kalkar diye kodları paylaştım. Yoksa bi işe yaradıkları yok dediğiniz gibi 20-30 kişi bazen daha az kişi takip ettikten sonra hata veriyor ayrıca kodları kullandığınızdan dolayı bir bir süre takip etme engeline takılıyorsunuz.

 45. Sandbox üzerinden limitli olarak gelmekte tüm resimleri almak için instagram apisinde live mode da olmanız gerekiyor

 46. Takip etmeyenleri takip bırakma kodunu bir türlü çalıştıramadım. Consola yapıştırıp çalıştırdığımda direk takip ettiklerimin beni takip edip/etmediğine bakmazksızın sayfadaki hepsini unfollow ediyor. Ne yapmalıyım düzeltmek için?

    • Sizi takip eden kisilerin altinda seni takip ediyor diye yazar. O yazının aynısı kodlarda da var. Tek yapmanız gereken kodlarda yazan seni takip ediyor yazısının flemenkcesini yazmak. Sizi takip edenlerin altında yazanın aynısını seni takip ediyor yazısı ile değiştirin.

  • Özel alan kullanarak single.php dosyasına reklam eklemek sadece veritabanınızı şişirir. Veritabanındaki her makalenin yanına fazladan bir satır eklemek baya yer kaplar. Reklamları olduğu gibi single dosyasına atmanız daha doğru. Ama sorduğunuz soruyu denemedim yalnız olması gerek diye düşünüyorum

 47. merhaba şimdi ben özgün içerikli bir site yaptım ama kopyalamışlar ama ilk ben yaptım googledeki sonuc ne olur onlarmı yoksa benmi değerli olurum yani sıralamalarda kimin sitesi ilerde olur bu konuyu az açıklarmıısnız?

  • Tabi ki sen değerli olursun ancak sen özgün diye yayınladığın içeriğin defalarca benzerlerini yada alakalı olanlarını defalarca yayınlarsan istediğin kadar özgün ol fark etmez, senden çalan senin önünde çıkar o zaman. Sadece kendin yazarsan özgün olamıyorsun maalesef. Yayınladığın yazıların da kendi aralarında özgün yani benzersiz olmalı. Örnek verecek olursak sen kalkıp 10 tane farklı masa ile alakalı yazı yazarsan, başlıklarında ve makalende defalarca masa kelimesini tekrar edersen o zaman sen geride çıkarsın. Başkası senden alıp yayınlarsa senin önünde çıkar.

   Daha önceden başıma gelmiş olan bir soru sordun. Sitemde Seo Ultimate ayarları ve kullanımı diye açtığım konunun başlığındaki seo, ayar ve kullanım kelimelerini birçok başlıkta kullandığımdan benden alan kişi benim önümde çıkıyordu. Diğer konulardaki ayar ve kullanım kelimelerini kaldırınca tekrar ilk sırada çıkmaya devam etti benim konum.

 48. Hocam merhaba bunu aynen dediğiniz gibi yaptım ve hemen hemen 2 aydır bekliyorum ama hiç yıldız yok konular iyi yıldız oy alıyor örneklere bakın http://prntscr.com/e76tti diğeri http://prntscr.com/e76tzg bu özellikle yeni yayın bir gün içinde giren ziyaretcilerin oyları ama yinede hiç bir şey değişmiyor bu işde bir şey var ama anlamış değilim yardıncı olurmusunuz …

  • Yazılarını yayınladıktan sonra kendin değerlendir, yüksek oy ver 5-10 defa sonra Google Add Url sayfasından yazılarını Google’ye yolla anında yıldızlı gözükür. Google’ye kaydedildikten sonra yıldız alması arama sonuçlarına etki etmez. En az 2-3 ay sürer her şeyin arama sonuçlarında güncellenmesi. Yayınlar yayınlamaz benimkiler yıldızlı çıkıyorlar.

   • İlginiz için Teşekkür ederim Ali bey ama bu site anında index alıyor ve birde ben konulara sadece bir kere oy verebiliyorum bu nasıl olacak ki … Daha çok yıldız kendim oylaya bilirmiyim…

    • Evet yapabilirsin. Eklenti ip numarası, tarayıcı çerezleri ve kullanıcı adı gibi bilgileri log tutarak birden fazla oylama yapılmasına izin vermiyor. Yalnız en üstte olan seçenekte “Do not log” yani Log tutmayın yazar. Do not log seçtiğin zaman isteyen istediği kadar sayfayı yenileyip oylama yapabilir. Bendeki ayar şimdi bu şekildedir. Sayfayı yenileyip oylama yapabilirsin deneme olarak.
     Log tutma işlemini devre dışı bırakmak için Yönetim paneli > Ratings > Ratings options sekmesini tıkladıktan sonra açılan sayfada ”
     Ratings Logging Method” kısmını “Do not log” olarak seç ve kaydet. Artık sende istediğin kadar bir yazıya oylama yapabilirsin. Yayınladığım yazıların değerine göre kendimce oy veririm ben. Bazılarına 4.9 üzeri bazılarına 3 civarı. 3 civarı oy verdiğim yazılar da şurada bulunsun belki işe yarar tarzı konulardır. Onun dışında zaten gereksiz konu paylaşmıyorum 🙂

 49. Ya bi adam akıllı çalışan yok hocam. Bana da bucasporfan adresine bir video teması lazım mobil ve seo uyumlu olmasi gerek senin kulağın kesikdir bana bi mail atsan elinde varsa.. yorum eposta adresinde

 50. gayet güzel ve kullanışlı kurdum hiç bir sorun yok emeğinize sağlık teşekkür ederim

 51. Telefon ekranı 4K resimlerle bir başka görünüyormuş. Teşekkürler paylaşım için

 52. Opera vpn dışındakiler tam çalışmıyor. En etkili olanı sadece Opera vpn ayrıca açmadığı site yok.

 53. Hocam şimdi yapım aşamısında sona geldiğin sitemde bunu kullanmak istiyorum nasıl yapılacağını anlamadım yardımcı olur musunuz? Teşekkürler 🙂

 54. Hocam paylaşımlarınız gerçekten çok güzel.. Tebrik ediyorum çok güzel WP temaları seçmişsiniz..

  • Bookmarklet özelliği yani butonu sürükleyip yeni pencereye bırakma cherome tarafından kabul edilmiyor artık.

 55. Dns ayarlarını değiştirerek bağlanamadığım bütün sitelere şimdi bağlanabiliuorum teşekkürler.

  • merhaba instagram kodunu 2 defa sürüklemelisiniz ozaman çalışıyordu fakat şimdi çalışmıyor

 56. merhaba uzun süredir instagram takip butonu kullanıyordum ancak bugun çalışmamaya başladı, kimseyi takip etmiyor bir çözümü varmıdır acaba ?

 57. Merhaba
  Yukarıdaki kodları asp.net için uyarladığımda örnekteki gibi çalışmıyor. Nerede hata yapıyor olabilirim? Asp.net desteklemiyormu? Css stylesheet sayfasında 2.1 sürüm olduğunu görüyorum. Birde nav tagını tanımıyor gibi duruyor.

 58. Güzel bir yazı olmuş paylaşım için teşekkürler ek olarak domainin yıllanmış olmasıda çok önemli.

  • Domainin yıllanması kısmından henüz emin değilim Onur 🙂 Site 6 yıllık oldu neredeyse. Uzun bi aradan sonra tekrar başladım. Bakalım dediğin gibi faydasını görebilecekmiyiz

 59. Hocam eklentiyi sitenlme 1 ay once kurdum ama arama sonuçlarında hala yıldızlı çıkmıyorum neden olabilir hic cıkmazmı yoksa sabırlı mi olmaliyim

  • Konularda yildiz olmazsa gozukmez. bir yazi yayinladiktan sonra yildizli oylamayi kendiniz yapin en az 5 6 defa. yeteri kadar oyladiktan sonra add url kelimesini googlede aratip yeni yayinladiginiz konuyu en ustte cikan arama sonucuna tiklayip ekleyin. Sonucu gormek icin 1 ay beklemenize gerek yok aninda yildizlar cikar.

 60. Çok samimi güzel bir yazı olmuş imrendim. Bizde yıllar sonra böyle geri dönüp bakmak isteriz istatistiklerimize hatta burada linkim duracak nasıl olsa 6 – 7 yıl sonra tekrar gelip yorum bırakırım belki. Gerçekten çok çok başarılı bir blog kaleminiz var. İyi çalışmalar dilerim.

 61. Açılır menü içine Açılır menü nasıl ekleyeceğim hocam ? Ama Bu menünün içinde.

 62. Şimdi sen diyorsun ki al koskoca siteyi baştan ingilizceye çevir, tamam çevirmesine çevirelim de kim okuyacak o biz daha türkçeyi bile tam bilmiyoruz :=)

  • Tarayıcıdan kaynaklı olan bir problemden dolayı butonlar çalışmıyor. Butonların bağlantısını kopyalayıp yapıştırmayı deneyin.

 63. Hocam kullandığım temada container malesef yok. Container olmadığı için, söylediğiniz gibi, header, footer ve sidebarı yani body.den sonra gelen ve her şeyi içine alan div içerisine bu kodu yazınca maleesef hata veriyor. Hata neden kaynaklanıyor olabilir, nasıl düzeltebilirim

 64. butonlar bendede calismiyor maalesef bu arada eski usül kodu kopyaladim ama butonlar cok pratik oluyordu

 65. Butonu sürükleyip sekmeye bıraktığımda buton çalışmıyor. Engel işareti çıkıyor mouse imleci üzerinde. Bu hatanın çözümü nedir?

 66. Makaleniz Harika Bir Kaç Bişeyler Ekleyeyim Dedim Şimdi Özgün İçerik Zaten Kişinin Kendi Kanaati Düşüncesidir Bu Makaledeki Özet Bellidir Google’da Olduğu Gibi Özgün Sen Sen Ol Kopya Olma Diyerek İş Yapıyor Bu Makalede Çok Seçici Bir Anlatayım İle Bizlere Siz Siz Olun Diyor Tebrik Ederim Yazılarınızın Devamını İzlemekteyim Uzun Süredir Sitenizi ve Sizi Takdir Ediyorum.

 67. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas viverra, ligula vitae pharetra tincidunt, velit tellus placerat nibh, eu suscipit dui purus vitae augue.

 68. Etiam ut velit sed purus ullamcorper vehicula eu vitae metus. Maecenas bibendum venenatis pharetra. Nullam vel libero eget leo imperdiet tincidunt.

 69. Integer vulputate, neque ac bibendum iaculis, magna elit congue purus, hendrerit bibendum nisi urna non tortor. Donec porta nunc vitae enim tempus, id auctor neque dignissim.

  • Etiam ut velit sed purus ullamcorper vehicula eu vitae metus. Maecenas bibendum venenatis pharetra. Nullam vel libero eget leo imperdiet tincidunt.

 70. tek kelimeyle harikasınız. bide site hızlnadırıcı olsa fisek gibi girse iyi olue.
  spped

 71. teşekürler mntik umarım site renk deyiştirtmede cıkar gizliden menulü renk secme tema renk deyiştirme bu site yararlı

 72. bu unf kodu sadece takip etmeyenleri mi unf yapıyor yoksa hepsinimi yazmamışsınızda ondan sorayım dedim yapmadan önce

  • Çok yakında… Bu arada yine android yada ios uygulama olmayacak ve güvenlik için Twitter uygulama erişim izni de istemeyecek. Buradaki butonlar gibi kullanacaksınız olduğu gibi.

 73. Yeni sürükleme olayı falan harika olmuş ama süresini yavaşlatma gibi bir şansımız yok mu hesap çok çabuk kilit yiyiyor.

  • Sadece ilk denemelerde kilitlenmelere şahit oldum. Onun da sebebi hem telefondan hem bilgisayardan twitter hesabımı açtığımdandı. Bu şekilde herhangi bir sorun çıkmaz. Sadece tek cihazdan açtığınıza dikkat edin.

 74. Videoda araçlar kısmında autofollow var demişsiniz ama şu an araçlar kısmında dediğiniz seçenek bulunmuyorç

 75. hocam neden paylaşımlarınız da herhangi bir seo eklentisi kullanmıyorsunuz tag lar ve etiket kullanmadıgınızıda görüyorum yinede ilk sıralarda cıkıyorsunuz

  • Etiketler bağlantı sayısını arttırdığı için seo bakımından faydalı ancak benim eklediğim konular birbirine benzediği için bütün sayfalarda aynı kelimeler tekrar ediyor. Fazla tekrar eden kelimeler faydadan çok zarar sağlar o yüzden kullanmıyorum. Bu site bir haber sitesi gibi olsaydı ve konuların her biri diğerlerinden farklı olsaydı o zaman bende o özellikleri kullanırdım. Ağırlıklı açmış olduğum konular jQuery, WordPress ve Css kategorileridir. Her başlığa Css, jQuery yada WordPress diyerek başlarsam ve üstüne bu kelimeleri etiket diye kullanırsam site sıralamaya bile girmez direk spam listesine düşer ve ilk 500’de bile çıkmam. Bir başlığı asıl güçlendiren kelimeler değildir, başlığın altındaki bağlantılardır. Bunun en basit örneği site alan adları. Mintik yazınca benim sitemin önünde hiç bir site çıkamaz ama her yere mintik de mintik yazarsam herkes önüme geçer. Bu tür kelime tekrarları alan adını bile sıralamadan düşürebilir. Buna dikkat ettiğiniz sürece sıralamalarda iyi yerlere gelirsiniz.

 76. Eline sağlık kardeşim güzel açıklama olmuş .
  Bir de şu senin sayfadaki sosyal paylaşım butonları ücretsiz mi nerden buldun ?

 77. bu temaların %80’ini test ettim hepsinede özel modifiyeler yaptım gerçekten güzel bir sunum yapmışssınız sadece biraz modifiye gerekli devamını bekleriz.

 78. Hıza büyük etkisi var. Bunda demek oluyor ki Seo’ya da önemli bir artı katıyor. Kesinlikle işe yaradığını söyleyebilirim, uygulanması gereken önemli ayrıntılardan.

 79. Hocam şuan kullandığınız temanın seo uyumu nasıl sizce aynı temayı bende kullanıyorumda

   • Hocam allah bu temanın belasını versin temayla okadar ugraştım düzenledim epostaya yazıyorum sizde bakın bi ama gelin görün sitede seo uyumu yok

 80. İnstagram otomatik takip etme kodu çalışıyor fakat 100 kişi seçiyorsam 30-35 kişi takip ediyor ve sonra duruyor. Bu konuda yardımcı olur musunuz? Neden böyle

 81. Windows 10 yükledim. Etkinleştirilmiş değil. Fare imleci, ekran üzerinde, herhangi bir yere geldiğinde, imlecin yanında, küçük bilgilendirme kutucuğu açılıyor. Gıri renkli ve küçük siyah yazılı bir kutucuk. Bu fare imlecinin yanında açılan bilgilendirme kutucuğu, İnternet Explorer, Microsoft Edge, Google Chrome, ”Windows 10 Posta Uygulaması”nda da açılıyor. Bu bilgilendirme kutucuğunun açılmasını nasıl engelleyebilirim. Teşekkür ederim.

 82. ee hepsi sıfır gözüküyor 🙁 halbuki defalarca okunduğunu bildiğim yazılarım var o nasıl olacak :/

 83. Ben çorap satan bir firmayı. Seo sözü verilerek aylarca oyalandım. Kesinlikle bir firmayla çalışacakken güvenilirliğine dikkat etmeniz gerek Aman diyeyim. Bazı firmalar merdiven altı oluyor.
  Çok da güzel bilgilendirici bir yazı olmuş ellerinize sağlık…

 84. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean luctus elementum lorem in fringilla. Suspendisse eu sodales purus. Vivamus at dui nulla. Proin porta tortor eu dui euismod egestas.

 85. Ali Bey kendinizi çok güzel tanıtmışsınız (1983 doğumlu, olmayan bir çocuk babası, espirili ve kendini cana yakın zanneden biri işte. Daha ne olsun ?) ilk gözüme çarpan bu oldu bir de benim bi sorunum var bu butonlar bende çalışmıyor sizin bi twitter adresiniz var mı? ben size oradan ulaşmam gerek

 86. Bugün itibariyle web siteme uyguladım. Baya bi iyileşme ve hemen çıkma süresinde de iyileşme gözlemledim. Gerçekten yararlı.

 87. Bu Temaların Birkaçtanesını bende kullandım gayet kullanışlı ve başarılı yanı film sıtelerı ıcın ideal ölçüde paylaşım için teşekkürler.

 88. Alexa sıralamanızı biraz daha düşürmek isterseniz sizi benim bloga beklerim faydalı bir kaç makalemi okuyun mutlaka işinizi görecektir.

  • Artık pek umurumda değil Alexa sıralaması. Türkiye’de 812. sırayı gördüm pek bi işime yaramadı Nurullah 🙂

 89. Yazı çok iyi fakat biraz uzun olmuş sitenizi uzun süredir takipteyim gerçekten çok başarılı ve işe yarayacak faydalı bilgiler paylaşıyorsunuz helal olsun.

 90. Emeğinize sağlık. İnstagramda profili gizli olanlara takip istegi gidiyor sorun yok fakat profili açık olanlara takip edildi diye gösteriyor ama takip etmişyor.
  Yani profili gizliyse takip ediyoruz ama değilse edilmiyor.

 91. Şu instagram takip olayında takip edildi yazısı alıyorum ama profilimdeki sayı hala 13 anlayamadım hocam bende mi bi sıkıntı var?

  • Videoyu sonuna kadar izlemedin sanırım en sona problemi söylemiştim. Senden yada butonlardan yana sıkıntı yok instagrama problem var 🙂

 92. Yeni buton sistemi harika ! Takibi bırakma butonu sadece bizi takip etmeyenleri mi siliyor yoksa herkesi mi? Bunun cevabını alırsam başka sorum yok 🙂 eski kodlarda vardı sadece beni takip etmeyenleri silme. Fakat şimdi eski kodlar çalışmıyor.

 93. Merhaba Benim samsung galaxy ace s5830 um var cwm 6.0.4.6 moda geçtim geri 5.0.2.6 geçemiyorum ne yapmalıyım şimdiden teşekurler.

 94. bu siteyi indirmem için altına İndrme Dosyasının Linkini koyarsanız Sevinirim ..Sayqılar <3

 95. var inputs = document.getElementsByClassName(‘uiButton _1sm’);
  for(var i=0; i<inputs.length;i++)
  {
  inputs[i].click();
  }

  hocam bu kodu yavaşlatma şamsımız varmı face sayfa önerme kodu

 96. Sayın Admin şu anda daha fazla kişiyi takip edemezisin diye bir mesaj alıyorum ama takip ettiklerimi unfollow yaptım hala daha fazla kişiyi takip edemzisni diyo.Takipçi Sayım 632 Takip ettiklerim 148 bu sorunu nasıl çözücem bi yardımcı ol lütfen.

 97. JQuery hatasi alan arkadaslari bir bilgi vereyim,
  ben bu hatayi dil seceneklerini degistirdikten sonra cözdüm,
  mesela dil türkce iken bu hata kodu geliyordu, dil’i degistirdim ingilizce yaptim ozaman ayni kod calisti, veya yine calismadi bu sefer almanca yaptim 3. defada kesin calisti, buda size ek bir bilgi olsun

  • Bu hata için yeni kodlar ekledik konuya daha doğrusu yeni kodlar değil de yeni sistem desek daha doğru olur. 2. videonun altındaki butonları tutup twitter sekmesinin üstüne bırakın videoda anlatıldığı gibi.

 98. Mantıksal olarak sıralamaya yararlı olmadığını düşünsekte, gelen ziyaretçilerin daha iyi verim aldığı için uzun kalmasını sağlayarak aslında sıralamaya da yararı olduğunun farkına varacaksınız.

 99. merhaba Ali
  bende bu temayı kurdum tema rengini bende senin gibi yapmak istedim olmadı, tema ayarlarında bulamadım. siyahtan hoşlanmıyorum beyaz yada ona yakın yapınca menüler okunmuyor. yani kısacası senin tema ayarlarını kullanmak isterim hangi ayarları yapacaksam bana anlatırmısın.

 100. Efsane bir anlatım olmuş.Dediklerini birebir yaptım hiç hatasız ve gerçekten çok kolay anladım.Teşekkürler

 101. Bu yıldız sistemi bence yararlı. Denemelerim doğrultusunda iki siteyi karşılaştırdım sıralamadakini. Yıldızlı site yıldızsız sitenin gerisinde olmasına rağmen daha çok kullanıcı çekmiş. Bu arada teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

 102. Sitenizi çok yararlı ve bilgi dolu bir hazine olarak görüyorum
  Çok başarılı ve iddialı bir site,bilgilerin hepsi güncel
  Okuması bu kadar güzel ve zevkli bilgilerinizi bizlerle paylaştığınız için sizlere çok teşekkür ederim…
  Bütün çalışanlarınıza başarılar ve kolaylıklar diliyorum…
  İyi çalışmalar…

  • Onun için kod hazır ama bazı sıkıntıları var çözemediğim. Şuan hala test aşamasında 🙂 Süre problemi var sanırım ama belli bir süre sonra ceza yediğinden yeni tıklama süresini test etmeyi ancak sonraki gün yapabiliyorum. Şuan 500 kişiyi otomatik takip ettim ama profilimde takip ettiğim kişi sayısı 14 olarak gözüküyor. Takip ettiklerim de takip edilmiş gözüküyor yalnız benim profilimde sayı artmıyor. Biraz daha sabır lazım biliyorum baya gecikti kod. Hakkınızı helal edin 🙂

 103. takip etme kodu calismiyor olabilir mi artik?
  zira bende söyle bir hata veriyor kodu yapistirip Enter’e bastiktan sonra
  Uncought ReferenceError: jQuery is not defined (VM244:2)

  • Eğer böyle bir hata alıyorsanız takip kodlarını yapıştrmadan önce şu kodu yapıştırın:
   var jq = document.createElement('script');
   jq.src = "https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/2.1.4/jquery.min.js";
   document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(jq);

   • Aynı sorunu ben de yaşıyorum dediklerinizi yaptım ama düzelmedi. Önceden çalışıyordu lakin ne olduysa VM151:5 Uncaught ReferenceError: jQuery is not defined
    at :5:1 bu şekilde hata veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

 104. Çok teşekkür ederim gerçekten tek tek elle takip etme olayı çok zorlu be zahmetli bir iş çok işime yaradı.

 105. otomatik takip et kodunu kullanıyorum. HESABINIZ KİTLENDİ diyo. Twitter banlıyor sanırım otomatik olduğunu anlayıp. bunu nasıl çözeriz

 106. 2. kod yüzünden takip ettiğim kişi sayısı arttı bi 200 kişi kadar amaaa takip ettiğim kişilere bakmak için tıklayınca

  “Henüz hiç kimseyi takip etmiyorsun. ” yazıyorr. Daha önce takip ettiğim kişilerin profiline bakınca takipçileri arasında görünmüyorum :(( çok kötü gerçekten 2. kod :((

 107. 2. kod yüzünden takipçi sayım arttı bi 200 kişi kadar amaaa takip ettiğim kişilere bakmak için tıklayınca

  “Henüz hiç kimseyi takip etmiyorsun. ” yazıyorr. Daha önce takip ettiğim kişilerin profiline bakınca takipçileri arasında görünmüyorum :(( çok kötü gerçekten 2. kod :((

  • kodlarla alakası yok twitter bazen takip ettiğimiz kişilerin sayısını 0 gösteriyor ama birkaç gün içinde rakamlar normale dönüyor. Limitleri fazla zorlamayın bu aralar bazı hesapları askıya almaya başladı.

   Bu arada hocam hala Wattpad için takip kodu beklemekteyiz 🙂

 108. siteniz cok guzel boyle bir sıteyı yenı ve rastgele kesfettıgım ıcın uzgunum
  emeklerınız ve bunları paylastıgınız ıcın tesekkur ederım bu sıte ıcın malum programı kapattıgımı bıldırırım 🙂

 109. WordPress temaları arayışında olanlar için harika bir içerik olmuş, genel olarak paylaşımlarınız çok güzel. Başarılarınız daim olsun.

 110. Merhabalar, peki bir swf dosyası hazırladım. maouse ile fotoğrafı hareket ettiriyorum yani. Bu flasha yukarıdaki açıkladığınız gibi zoom nasıl ekleyebilirim acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim. HTML web sitesi yaptım. Frontpage de çalışıyorum.

 111. abi acilen instagram koduda yaparmısın 1.5k yı tek tek elimle unf yaptım terden su oldum afedersin 🙂

 112. Hocam tam hatırlamıyorum 1-2 ay olmuştur belki eski temanızla ilgili olumsuz bir yorum yapmıştım. Ve temanın değiştiğini görüyorum şuan, umarım benim için değişmemişsinizdir 🙂 . Şaka bi yana bu tema gerçekten kaliteliymiş hocam farklı bir hava yaratmış siteye ama üst menü çubuğu görüş açısını fazla daraltıyor bunuda söylemeden edemem 🙂 bu yorumu yayınlamayın hocam sitenin görünümüyle ilgili bir ziyaretci olarak yorum yaptım siz bilseniz yeterli. Kolay gelsin iyi çalışmalar 🙂

  • Şimdiye kadar hiç siteye bu kadar ara vermemiştim. Ara vermekten çok siteyi unuttum desem yeridir tasarımı bile hatırlamıyorum artık 🙂 Bu arada eki temayı hata yüzünden değiştirmedim bu tema daha çekici geldi o yüzden değiştirdim.

 113. merhaba bende şöyle bir sorun olusuyor nedendir acaba VM133:2 Uncaught ReferenceError: jQuery is not defined(…) nedendir bu

 114. bence sitenin backlinkleri iyi ve fazla sebebi o olabilir … toplam sadece 5 sayfa yazı ile google ilk sayfaya oturan siteler biliyorum …. tebrikler başarılar

 115. Sayın Web Yöneticim gerçekten çok başarılı bir site tasarımı yapmışsınız. Harika Görünüyor ve kullanımı oldukça kolay .
  Kendi web sitemde kullanmayı düşünüyorum olağanüstü bir tasarım ellerinize sağlık . Başarılarınızın devamını dilerim.

 116. Sayfanızı sık sık zoyaret ediyorum. Verdiğiniz hizmetten dolayı teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.
  .
  Not: Instagram için otomatik takip bırakma kodu yazarsanız bizi ziyadesiyle mutlu edeceksiniz.

 117. diyet siteleri için wordpress şablonu her zaman en fazla ilgili çeken konulardan biri oldu. Bu şablonlara eklenebilecek kalori değerleri tabloları ve yağ ölçümü, ideal kilo aralığı gibi fonksiyonlar diyet sitesinin kalitesini arttıracaktır.

 118. wattpad adındaki sosyal kitap paylaşım sitesinde sınırsız takip etme ve bırakma var bunla alakalı kod hazırlayabilirmisiniz

 119. kardeşler twiter da takip ettiğim insanlara hesabınız kilitlendi mesajı gidiyo tarafımdan bu virüs müdür tabi ben bu zokayı yuttuktan sonra gitmeye başladı ilk bana geldi ben kabul edince mıllete gondermeye başladı uygulamallarda hıc bır uygulamam yok anlayanlar varsa lutfen yardımcı olsun

 120. yeni instagramla takip edilenleri görmek mümkün peki bunun içinde otomatik kod yapabilir misiniz

  • En kısa sürede onun için de bir kod hazırlayacağım Zee. Biraz sabır gerekecek çünkü eskisi gibi boş vakti olmayan birisiyim artık 🙁 Yorumlara bile cevap yazmaya fırsatım olmuyor bazen.

 121. kanka hangi kodu kullansam “VM88:1 Uncaught ReferenceError: jQuery is not defined(…)(anonymous function) @ VM88:1” hatasını veriyor napcam

 122. Uzun bir yazıyı alt başlıklara ayırıp(her biri ayrı alt sayfalar olacak) bu başlıkları yazının alt ve üstünde tıklanabilen sayfalar gibi gösterebilir miyiz? (yani numaralar veya sayfa 1,2 gibi değil de altbölüm x, altbölüm y gibi yazdırabilir miyiz pagination olarak)

 123. Merhaba. Öncelikle benim bunlar ile ilgi kayda değer bir bilgim yok ancak bir sorum oalcak.
  Outlook ile mail gönderirken imza bölümüne resimler yükleyip oto imzalar oluşturuyorum. Bu maili imza ile gönderdikten sonra karşı taraftaki alıcı bu mailde sadece resimlerde herhangi bir yere tıklamadan
  bir şey indirmeden fare imlecini resim üzerine götürdüğünde zoom olma ihtimali var mıdır. Yada böyle bir çalışma var mıdır.

 124. Şunu cidden merak ediyorum takip ettiğim bir site 3 yıldır zirvede sürekli içeriği zenginleşiyor. Site sahibine mesaj attım. Aynı gün cevap verdi “hobim” diye. Neredeyse her kelimede google başa koyuyor siteyi haliyle.

  Fkat bu site 3 yıldır 5-6-7 milyonlda gidip geliyor. Site zaten ekli değil kaynak kodlarına da baktım. Demekki site sahibide t00lbar kulanmıyor.

  O ZAMAN ALEXA NE İŞE YARIYOr ben anlamadım bu konuyu ????

 125. Ali hocam çok değerli bir yazı olmuş ne yazıkki keşfetmemiz biraz geç oldu… Webseoanalytics üzerinden sitemi tarattığım zaman bütün değerler 0 çıkıyor. Seo description meta keywords vesaire hepsi girilmiş olmasına rağmen hiçbir değer görünmemekte. Anahtar kelime analizi yapmaya çalıştığımız zaman yine aynı sonuçla karşılaşıyoruz. Fakat adeta aylardır uğraşmaktayım. Dışarıdan kısıtlı seo desteği aldım gerisini kendim düzenliyorum. Projem e ticaret üzerine. Ve paket program satın alarak başladım. Açıkcası herşey yolunda gidiyordu ama ne zaman yazılımcı arkadaş siteye sanal pos entegrasyonunu gerçekleştirdi ondan sonra tüm değerler sıfırlandı. Sanırım bazı kodlarda degişiklikler yaptı ve bu hatalarla karşılaşmaya başladım. 3 anahtar kelimem var fakat hiçbiri ilk 500 de bile değiller. Ciddi anlamda yardıma ihtiyacım var. Makalenizde belirttiğiniz adımları izlemek ve sonuçlarını burada paylaşmak istiyorum fakat bu problemler yakamı bırakmadı bir türlü. Yanlış anlaşılmazsa site adım http://www.senindepon.com şeklinde. Şimdiden çok teşekkür ederim. Çalışmalarınızın devamını diliyorum.

 126. Yardım almak istediğim bir konu var. Sol taraftaki kategoriler bölümünde sadece ana kategorilerin görünmesini istiyorum, şu haliyle ana kategoride alt kategorilerin de hepsi görünüyır bu sorunu nasıl çözebilirm acaba?

 127. Hocam sizin gibi aydınlatıcı bilgileri sağlayan kişi sayısı az.Bu makalenizden çok istifade ettim.Başarılarınızın devamını dilerim.

 128. lutfen bana baslıklar ve likler hakında acıl bılgı verebılırmısınız sizden cevap beklıyorum

 129. merhaba sayın adminim makalenız cok yararlı ancak anlamadıgım bır konu oldu.
  yazınızda ve yorumlarda başlıkları vegırtın yazmısınız sıtede bunu yaparken ( benım sıtem worlpress tabanlı ) lınklerıde degıstırıcekmıyız
  baslıkları degıştirip linkleride degiştirsek bu seferde tarama hataları ıle başımız belaya gırıcek
  tavcıyenızı çok çok acıl beklıyorum
  not : bu yontem tam spamdan cıkmak ıcın garantılımıdır cıkan oldumu çok madur durumrayım 150 sıtem bırden tam spama gırdı

 130. Takip kodunu uzunca bir süre kullanmamıştım dün ve bugün kullandım ve hesap kilitlendi telefona kod gönderdi onlarla uğraştım. Sorunun benim hesabımda olabileceğinden şüpheliyim. Aynı sorunu yaşayanlar varsa yazarsa sevinirim yada admin bizzat deneyip duruma göre kodu güncellerse daha makbule geçer. Teşekkürler

 131. Aranan kelimeler:
  resimleri
  ucretsiz .. resimleri
  tam ekran .. resimleri
  on beş yazıda .. resmi
  beles ..
  beleş fıstık gibi .. fotoğrafları
  Bedava yakin .. resmi
  bedava .. resimleri
  ..resimleri beles
  .. resimleri beleş

  şu yapılan yanlışı düzeltirsiniz umarım..

  • Geri bildirim için tşkler. Çok uzun süre önce bunu düzelttiğimi sanıyordum meğerse düzeltmeyi unutmuşum.

 132. Etiketleri çağırma fonksiyonu oldukça basittir. Sadece aşağıdaki kodu yazıların altına eklediğinizde yazı içinde etiketler gösterilir.

  Örnek kod:

  PHP Kod:

 133. İyi günler aşağıda duran menüyü yukarıya nasıl alırım cok acil lazım??
  Proje için

 134. eklentiyi eksiksiz bir sekilde kurduysanız biraz zamana ihtiyacınız var yaklasık 15 – 20 gün sonra arama sonuçlarında yıldızlı olarak çıktığınızı göreceksinizdir.

 135. Merhaba,

  Google 1 numara oluşuyla, hem Yandex, Bing vb. arama motorlarının ataklarına karşılık veriyor hem de kullanıcı dostu yapıları desteklemeye devam ediyor.

  Web tasarım ajansı birNC olarak herkese SEO’da ve işlerinde başarılar dileriz.

 136. merhaba bunu film sitemde uygulamaya çalıştım fakat sonuç alamadım. piyasada bi kaç film sitesi yapabiliyor sadece. ücretli veya ücretsiz yardımcı olmak ister misiniz? teşekkürler

 137. Evet harika bir program. Denedim işe yarıyor. Benim anlamadığım olay, yıl 2016 olmuş ama hala .mo editor yazınca program bulamıyorsunuz. Saçmalıktır bu. Ayrıca eskiye nazaran, insanlar paylaşmayı sevmiyorlar. Herkes kendine çalışıyor.

 138. php sitelerde header/ header.tpl/header.php ( üst kısım) la ilgili dosyanın içerisine … html etiketi arasına bu kodu eklemeniz daha sağlıklı olur, başka bir yere eklerseniz farkında olmadan başka bir işlevin çalışmamasına sebep olabilirsiniz. başta css ile düzenlenebilir ve panelden eklenir zannediyordum sonra headerde düzenleme yapmam gerektiğini farkettim yaptım ve harika oldu, .etiket yoksa uygun bir satırda açın, değişiklik küçük de olsa yapmadan önce herzaman yedek almanızda fayda var

 139. Bu konunun bu kadar önemli olduğunu yazınız sayesinde anladım. Çok teşekkür ederim.

 140. bu kod opencart’a nasıl eklenir ? fikri olan varmı? hoşgeldiniz modülü ve bilgi sayfalarında ekledim denedim olmuyor

   • kodları php’ye uyarlamam gerekiyor, ancak bir yerde hata yapıyorum çalışmıyor,wordpress için nasıl yaptığınızı kendi sitenize nasıl eklediğinizi açıklayabilmeniz mümkünmü:(

 141. İyi de buna nasıl link vereceğiz? Açıkken bir fonksiyon çalışsın, kapalıyken başka bir fonksiyon çalışsın mesela? Bu sadece görüntüden ibaret.

 142. tema bulmak ne zor iş arkadaş, sağol hocam aradığımı bulamadım ama arşivin güzel teşekkürler

 143. kodları kullanıyorum bayada işe yarıyorda her gün bin kişi takip hakkımız olmasına rağmen ben 200 den fazla edemiyorum hergün neden dir acaba

  • İlk defa kullanacak kişilerin biraz sabırlı olması ve mümkünse bu kodları fazla kullanmaması gerekiyor. Takipçinizden kat kat fazla kişiyi takip ederseniz hesabınız askıya alınabilir.

  • Php sistemde calisiyor zaten 🙂 Ama senin kastettigin butun php siteler ise maalesef hepsinde calisniyor. WordPress icin hazirlanmis bir eklentidir. Diger scriptlere de uyarlanirsa kullanilabilir.

  • Yaziya resim eklerken eklediginiz resmi one cikarilmis gorsel olarak ayarlamaniz gerekiyor. Yeni yazi ekle sayfasinin saginda biyle bir secenek mevcut.

 144. kardeşim kodlar çalışıyor emeğine sağlık. şu instagram takipçi olayına da el atsan çok güzel olacak 😀

  • İnstagrami uygulamada kullanirken baska kisilerin takipcilerine bakabiliyoruz fakat bilgisayardan girince bakamiyoruz bakabikiyorsak bile ben nerden bakildigini bilmiyorum 🙂 Bilgisayardan baska kisilerin takipcilerine bakabilecegimiz bir link verebilirsen ona gore de bir kod hazirlayabilirim.

 145. Ali bey mesela bir temayı beğendik fakat bu temalar ingilizce, yabancı dil görülen bir temayı wp sitemize yüklersek tema dili türkçe olarak otomatik değişirmi. Yani temaların içinde böyle bir algılama oluyormu. Teşekkürler.

  • Temalarda öyle bir seçenek yok maalesef. Ya sayfa sayfa açıp Türkçe düzenlemesini yapacaksınız (her güncellemede bunu yapmanız gerekir) ya da varsa temanın dil dosyasını Türkçe’ye çevirip ömür boyu kullanacaksınız. Bazı temalarda dil dosyaları mevcut. Şuradaki yazıda dil dosyalarını nasıl değiştirebileceğinizi anlattığım bir yazı mevcut. Yazıdaki programlar yardımıyla Temanızı Türkçe’ye (po ve mo uzantılı dil dosyaları olan temaları) dönüştürebilirsiniz.

 146. Her gün sitene en az iki kere giriyorum sırf şu favori, takip, unfollow kodları için.Teşekkürler ne güzel adamsın.

  • Çok uzun zamandır bu yazıya yorum yapan olmuyordu. Acaba kodu kullanan kimse kalmadı mı diye düşünmedim değil 🙂 Sırf bu konu için de olsa siteyi ayakta tutuyorum millet faydalansın diye. Yoksa çoktan farklı bir projeye dönüştürmüştüm siteyi.

 147. Gerçekten güzel oluşturulmuş bir arşiv olmuş teşekkürler. İndirip kullanacağım sitelerimde.

  • Hocam Lütfen Yardımcı Olun, Boyutları Neden Değişti Temamın ? Değişsen Tek Kısım Temanın Tam Ortası Başka Bişi Değil 🙂 Yani Haberlerin Bulunduğu Kısım

   • Boyuttan kastettiğiniz sitenizin genişliği ise Yönetim Paneli > Theme Options > Styling bölümünden Website Max-width ayarını 1600 yapın. Eğer kastettiğiniz orta kısımdaki yazıların sağında görünen yazılar ise Yönetim Paneli > Theme Options > Blog bölümünden Standard Blog List ayarını off yapın. Off yaparsanız 2 tane resim yan yana gelir ve konu yazısı da resmin altına gelir. Eğer On olarak ayarlarsanız sitenizin şimdiki görüntüsü gibi resim solda konu açıklaması da sağda gözükür.

 148. Yazınızı baştan aşağı okudum. Gerçekten bir çok yolu denememe rağmen çözüm yolu bulamıyorum. Yazınız ilgimi çekti. Benim sorunum, doğrudan domain adıyla alakalı. Önceleri ilk sayfada yer alıyorken, son 3-4 aydır 7. sayfanın üstüne çıkamıyorum. Bir çok düzeltme yaptım, tespit ettiğim hataları düzelttim, mobil sayfası olan internet sayfalarına daha çok önem veriliyor diye mümkün olduğunca sade bir sayfa yaptım, hatta ssl bağlantı sağlayan sayfalara daha önem veriliyor diye ssl bile aldım. Web Yöneticisi araçlarında hatalar artık sıfır. Ama yok olmuyor, olmuyor, olmuyor. Benim sayfam .net uzantılı ve son 1-1.5 aydır aynı şekilde .com uzantılı olan ve yıllardır hiç bir içeriği olmamış ve sürekli satışta olan sayfa ise ilk 4’te. Yani şu an her hangi google çalışanı elime geçse ağzını burnunu kıracağım o derece 🙂
  Ben gazeteciyim, bahsettiğim sayfada bir gazete. Bir çok gazetenin adı haberle alakalı değildir, misal hürriyet, milliyet, sabah, akşam gibi… Dolayısıyla bizim de ismimizin bir ağırlığı ve geçmişi var. Fakat bu isimi, son zamanlarda haberlerde çok popüler. Haberler tamamen bu isimle ilgili, ister istemez manşetimizde, spotumuzda, haber içeriğinde bu kelimeyi kullanmak zorundayım, olay o zaten.
  Verdiğiniz web seo analiz bağlantısından sayfamı kontrol ettirdim, bir tek gündem kelimesine uyarı verdi. Sayfamızın adı olan kelimeye uyarı gelmedi. Sonra web yöneticisinden içerik anahtar kelimelerini inceledim. Orada sayfamızın adı da olan anahtar kelimenin yanında 15 varyasyon yazıyor. O kelimenin bağlantısına tıkladığımda da önem %100 ve örnekler 7381 yazıyor, burasını tam anlamadım, bunu size bilgi olarak veriyorum.
  Ne yapmalıyım?
  İnsanlar önceden google sayfamızın tek kelime adını yazarak ulaşabiliyordu, artık ulaşamıyorlar, kapandığımızı falan düşünüyorlar.
  Gazeteyi desteklerle büyütmek isterken böyle saçma sapan bir sorunla uğraşıyoruz.
  Gazetemizin adını bilerek yazmadım.
  Yardımcı olursanız çok sevinirim, çünkü emeklerimizin çoğu boşuna gidiyor.

  • Keske gazetenin adini ve varyasyonlarin ekran goruntusunu de ekleseydiniz. Detayli bi inceleme yapmak isterim sitenizi.

   • Merhaba,
    belki özelden yazma imkanım olur diye vermek istemedim. Fakat içinden çıkamıyorum, gazetemizin adresi https://www.kurultay.net/
    Yardımcı olursanız çok sevinirim. “Kurultay” kelimesinde 6-8. sayfalar arasında geziniyoruz. Okurlarımızın çoğu googledan arayarak geliyordu. Ciddi bir düşüş oldu.

    • Ben kurultay kelimesini arattığımda Google’de 28. sırada çıkıyor web siteniz. site:kurultay.net şeklinde arattığımda “Yaklaşık 35.500 sonuç bulundu (0,35 saniye)” gibi bir sonuçla karşılaşıyorum ayrıca site:kurultay.net “kurultay” şeklinde arattığımda da “Yaklaşık 16.300 sonuç bulundu (0,20 saniye)” gibi bir sonuçla karşılaşıyorum. Yani site bağlantılarınızın yarısından fazlasında Kurultay kelimesi geçiyor. Normalde bir sitede bir kelimenin bu kadar tekrar etmesi spam nedenidir yalnız alan adında Kurultay kelimesinin geçmesi spam olasılığını düşürdüğünden o kadar da önemli bir rakam değil. Sonuçta ne yapsanız ne etseniz de bir şekilde bu kelime başlıklarda tekrar edecektir.

     Normal şartlar hiçbir sitenin önünüze geçmemesi gerekiyor. Ne gibi seo çalışmaları yaptığınızı ve ne tür yazılar (özgün yada kopya içerik) yayınladığınızı da tam olarak bilmiyorum. http://pixelgroove.com/serp/sandbox_checker/ adresinde sorgulama yaptığımda ise sitenizin büyük ihtimalle sandbox yada penaltı cezası aldığını gösteriyor. Çok fazla kopya içerik olduğunda genelde sandbox cezası gelir. Penaltı da rank elde etmek için alınan backlinklerden gelir. Sitenizin penaltı cezası aldığına ihtimal vermiyorum ama büyük ihtimalle sandbox cezası almış gibi görünüyor.

     Yapmanız gereken varsa kopya içerikleri kaldırmak ve seo çalışması yaptıysanız bir şekilde bu çalışmaları da geri alıp sitenizi eski haline getirmek. Bir bağlantının altında sağlam ziyaretçi çekebilecek benzersiz konular var ise bağlantının kendisi de güçlenir. Yani demek istediğim eğer kurulta.net sitesinde ziyaretçi odaklı sağlam konularınız var ise kurultay.net sitesi de güçlenir ve Google gözünde sağlam görünür. Websitenizin hiçbir yerinde kurultay kelimesi geçmezse bile kurultay.net altında binlerce bağlantı olduktan sonra kurultay kelimesinde de ilk sırada çıkarsınız. Hatta bir konu başlığında kurultay kelimesi geçmeyen yazılarınız bile aramalarda üst sıralarda çıkabilir. Tabi bunlar normalde olması gereken durumlar. Asıl neden sizi sandboxa ne düşürdü onu bulmak.

     Eğer kopya içerikler yayınlamadıysanız ve tamamen özgün yazılar yayınladıysanız geriye tek bir neden kalıyor. Çözümü de gayet basit yalnız sonuç almanız 2 aydan fazla sürer.
     Yapılması gerekenler: Herhangi bir seo hizmeti almadıysanız ve kopya içerikler yayınlamadıysanız aşağıda sıraladıklarımı uygulamanız cezadan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
     1- Etiketlerde kurultay kullandıysanız eğer kurultay kelimesinin geçtiği bütün etiketleri silin.
     2- Eğer yapabilecekseniz bütün yazılardan kurultay kelimesini kaldırın.
     3- Google Webmaster Tools adresinden (tıklayabilirsiniz sizin sitenizin bilgileri görünecektir.) kurultay kelimesinin kaç defa varyasyon olarak gösterildiğini ve site genelinde kaç adet geçtiğine bakın. Bu kelimenin en çok geçtiği bağlantıları tıklayacağınız linkte görebilirsiniz. Bu bağlantı sayesinde hangi konuları temizlemeniz gerektiğini bulabilirsiniz.
     4- Anahtar kelimelerde (

 149. Seo uygulamalarımızı ve Domain seçimini ona göre yapmamız gerek. Fakat yeni siteler için içerik güzel olsada yenilik dezavantaj olacaktır her zaman

 150. Ağabey siteme entegre ettim temayı. Eline sağlık senin açıklamalarını okuyarak düzenledim. İyi günler takipteyim:)

 151. css çıkıştırma için önerebileceğiniz başka bir site veya program varmıdır hocam? program olsa daha iyi olur online sıkıştırma sitelerine ben pek güvenmiyorum. Sitemize zarar vereceği düşüncesine kapılıyorum nedense online sitelerin.

 152. Çalışmıyor,Güncel yapımı gelırse performans ödevımde kullanacağım teşekkürler yayın için 5yıldız verdim..

 153. üstelik ücretsiz. bence harika film sitem için düşünebilirim bu güzel temaları.

 154. Denenmesi gereken güzel temalar var gerçekten tam arşivlik bir çalışma olmuş çok teşekkür ederiz.

 155. Sol taraftaki facebook ve ana menu ikonlari nasil cikarabilirim ? Ve soru cevap icin kulandin hangi plugin?

  • Soru cevap icin Dw question answer eklentisini kullaniyorum Sol taraftaki ikonları da Theme options > social sekmesinden yapabilirsin. Font awesome destekli oldugu icin ion yerine fa- harflerinden sonra facebook youube home vs seklinde yaparsan ikonlar eklenir. Ornek:fa-facebook fa-youtube fa-home fa-twitter gibi yaparsan ikonlar eklenir. Daha fazla ikon ismi icin Googleden font awesome icons arattirirsan yuzlerce ikona ulasabilirsin. Font awesome sitesinde butun ikonlarin ismi yazar

 156. Bunca warez temanın ortasında böyle hoş bir temanın ücretsiz olması insanı mutlu ediyor. Bilgilendirmeniz için gönülden teşekkür ederim.

  • Bu tarz temaları ücretsiz dagıtan çok nadir geliştiriciler var. Kullandığım bir önceki temanın da geliştiricisi aynı kişiydi.

 157. Hocam Bende Sitenin Üstünde Olan Menüler Gözükmüyor, Büyük Bir İhtimal Aktif Etmedim, Nasıl Aça Biliriz Top Menüyü ?

   • Hocam O Sorunu Dün Halletim, Ancak Halledemedğim Bir Şey Var. Sitemde Sliderı çalışmıyor, yani slayt kısmı oluyor galiba, orada 1 resim sabit duruyor, onu nasıl ayarlaya biliriz..

    • Theme options > blog bolumunden slider icin featured category ayarlaman gerek. Sectigin kategoride 1 yazi varsa sadece o gorunur. Yani ona gore dolu olan bir kategori belirlemen gerek.

     • Hocam Benim Yapamadığm Birsürü Ayar Var Sanırım, TW’den Bağlanıp Yardımcı Ola Bilirmsiniz ? Mailime Mesaj Atın Ben Size Bilgileri Vereyim. Kusura Bakmayın Yoruyorum

    • Neden asagiya kaymadiginin nedenini buldum. Eskiden hueman temasi kullandiysan yada kurduysan eger theme optionstan tema ayarlarini resetlemen gerekiyor. Ayarlar hueman temasi ile cakisiyor sanirim.

 158. demo da top menü aşağa inince en üstte kalıyor yine ama ben kurdum sizin sitenizdeki gibi üstte kalmıyor varmıdır bi çaresi ?

    • Hocam sadece temayı kurduktan sonra hiçbir işlem yapmadan reset options yaptım oldu.Bu arada hocam bu tema dan dolayımı bilemiyorum .Site search console ‘de “yapılandırılmış veri hatası” veriyor bu konuda bilginiz varmıdır ?

     • Evet bahsettigin ayari baska bir arkadasin sitesinde deneyip cozdum. Yazida anlatmayi unuttugum bir bolum vardi hazir sen sormusken onu da anlatayim. Typecore temasi arama motorlarinin siteyi daha iyi tanimlayabilecegi sekilde ayarlanmis. Yapilandirilmis veri ayarlari bu temada onceden yapilmis olan bir ozellik. Yani anlayacagin tamamen seo uyumlu bir temadir. Yapilandirilmis veri hatasina gelirsek bu hatanin Typecore temasindan kaynaklanabilecegibi tahmin etmiyorum. Yeni oldugundan dolayi henuz google butun sayfalari kaydetmis olamaz ki olmus olsa bile hemen hemen butun temalarda bu hata cikar. Cunku tarayicinin gordugu bir websayfasini tamamen duzgun bir sekilde veri isaretlemesini yapmak cok kolay bir durum degildir hele ki benzer yazilar gibi ozellikleri yazinin altinda kullaniyorsan daha da zordur. Demek istedigim boyle bir hatayi alman o kadar da onemli degil.

 159. Site cok qüsel her ne istediysem burada buldum isteğimi, emeğine sağlık tşkler

 160. merhaba;

  site:siteadresi.com google gözüküyor fakat normal arama yıldız gözükmüyor. Acaba sebebini biliyor musunuz? Dediklerinizi tamamiyle uyguladım.

  • Site anasayfasinda yikdiz gozukmez bu eklentiyle, diger sayfalarda yildiz gozukmesi icin de biraz oylama ve biraz zamana (google tekrar indexleyene kadar) ihtiyac var

 161. hocam bu css sıkıştırmak google sıralamamızda kötü mü etki eder? yoksa üst sıralara mı çıkar? bu konu hakkında bilgilerinizi bizler ile paylaşırmısınız lütfen?

  • Siralamaniza kotu etki etmez aksine daha iyi olur ancak bunu yaptiniz diye Google ilk siraya cikarmaz siteyi. Yalniz bunu uygulamayan kisilere karsi avantaj saglamis olursunuz.

  • Tskler Burak ama bence o kadar zor degil. Az sabirla çok kolay oluyor hatta bir zaman sonra umursamiyorsun bile.

 162. Darısı bizim başımıza diyelim 🙂 Büyük başarı bence ilk 100 binin altına girmek..

 163. Suspendisse feugiat mauris fringilla sapien eleifend, et varius lorem egestas. Pellentesque a faucibus urna. Duis vel mauris sed nisl vehicula molestie. Proin id elit sed justo auctor ornare. Phasellus tempus arcu ac blandit laoreet. Cras at dignissim metus, a molestie elit. Phasellus vitae diam tempus, maximus lorem quis, tempus massa.

 164. Sed et risus ac orci pulvinar dictum a faucibus eros. Fusce tincidunt neque ut semper faucibus. Vivamus malesuada sed libero ac pharetra. Nullam pellentesque auctor maximus. Ut vel laoreet sem. Sed vehicula mi erat, sit amet dignissim quam rhoncus non. Integer blandit dictum libero, vitae posuere nisl luctus et.

  • Duis suscipit tempor risus, nec lobortis risus. Etiam eget neque non risus tempor gravida. Sed imperdiet ultricies lorem, facilisis vestibulum massa facilisis eu. Nullam nec luctus nisl, sed dictum elit. Vestibulum vulputate lacinia dui vel egestas. Ut pharetra finibus egestas. Aenean consectetur ipsum sit amet quam viverra, eget sollicitudin elit mattis. Quisque ipsum purus, malesuada a eleifend sit amet, ornare id metus. Curabitur libero elit, tristique in dapibus at, imperdiet et sem. Nullam vitae tellus in odio aliquam cursus in non tortor. Sed hendrerit est aliquam dolor mattis condimentum. Mauris iaculis nibh semper mi lobortis, a feugiat dui ullamcorper. Proin eget hendrerit leo, ac pharetra nulla. Proin nec mauris nec urna interdum condimentum.

 165. Sed et risus ac orci pulvinar dictum a faucibus eros. Fusce tincidunt neque ut semper faucibus. Vivamus malesuada sed libero ac pharetra. Nullam pellentesque auctor maximus. Ut vel laoreet sem. Sed vehicula mi erat, sit amet dignissim quam rhoncus non. Integer blandit dictum libero, vitae posuere nisl luctus et.

  • Duis suscipit tempor risus, nec lobortis risus. Etiam eget neque non risus tempor gravida. Sed imperdiet ultricies lorem, facilisis vestibulum massa facilisis eu. Nullam nec luctus nisl, sed dictum elit. Vestibulum vulputate lacinia dui vel egestas. Ut pharetra finibus egestas. Aenean consectetur ipsum sit amet quam viverra, eget sollicitudin elit mattis. Quisque ipsum purus, malesuada a eleifend sit amet, ornare id metus. Curabitur libero elit, tristique in dapibus at, imperdiet et sem. Nullam vitae tellus in odio aliquam cursus in non tortor. Sed hendrerit est aliquam dolor mattis condimentum. Mauris iaculis nibh semper mi lobortis, a feugiat dui ullamcorper. Proin eget hendrerit leo, ac pharetra nulla. Proin nec mauris nec urna interdum condimentum.

 166. Suspendisse feugiat mauris fringilla sapien eleifend, et varius lorem egestas. Pellentesque a faucibus urna. Duis vel mauris sed nisl vehicula molestie. Proin id elit sed justo auctor ornare. Phasellus tempus arcu ac blandit laoreet. Cras at dignissim metus, a molestie elit. Phasellus vitae diam tempus, maximus lorem quis, tempus massa.

 167. Sed et risus ac orci pulvinar dictum a faucibus eros. Fusce tincidunt neque ut semper faucibus. Vivamus malesuada sed libero ac pharetra. Nullam pellentesque auctor maximus. Ut vel laoreet sem. Sed vehicula mi erat, sit amet dignissim quam rhoncus non. Integer blandit dictum libero, vitae posuere nisl luctus et.

  • Duis suscipit tempor risus, nec lobortis risus. Etiam eget neque non risus tempor gravida. Sed imperdiet ultricies lorem, facilisis vestibulum massa facilisis eu. Nullam nec luctus nisl, sed dictum elit. Vestibulum vulputate lacinia dui vel egestas. Ut pharetra finibus egestas. Aenean consectetur ipsum sit amet quam viverra, eget sollicitudin elit mattis. Quisque ipsum purus, malesuada a eleifend sit amet, ornare id metus. Curabitur libero elit, tristique in dapibus at, imperdiet et sem. Nullam vitae tellus in odio aliquam cursus in non tortor. Sed hendrerit est aliquam dolor mattis condimentum. Mauris iaculis nibh semper mi lobortis, a feugiat dui ullamcorper. Proin eget hendrerit leo, ac pharetra nulla. Proin nec mauris nec urna interdum condimentum.

 168. Suspendisse feugiat mauris fringilla sapien eleifend, et varius lorem egestas. Pellentesque a faucibus urna. Duis vel mauris sed nisl vehicula molestie. Proin id elit sed justo auctor ornare. Phasellus tempus arcu ac blandit laoreet. Cras at dignissim metus, a molestie elit. Phasellus vitae diam tempus, maximus lorem quis, tempus massa.

 169. Sed et risus ac orci pulvinar dictum a faucibus eros. Fusce tincidunt neque ut semper faucibus. Vivamus malesuada sed libero ac pharetra. Nullam pellentesque auctor maximus. Ut vel laoreet sem. Sed vehicula mi erat, sit amet dignissim quam rhoncus non. Integer blandit dictum libero, vitae posuere nisl luctus et.

  • Duis suscipit tempor risus, nec lobortis risus. Etiam eget neque non risus tempor gravida. Sed imperdiet ultricies lorem, facilisis vestibulum massa facilisis eu. Nullam nec luctus nisl, sed dictum elit. Vestibulum vulputate lacinia dui vel egestas. Ut pharetra finibus egestas. Aenean consectetur ipsum sit amet quam viverra, eget sollicitudin elit mattis. Quisque ipsum purus, malesuada a eleifend sit amet, ornare id metus. Curabitur libero elit, tristique in dapibus at, imperdiet et sem. Nullam vitae tellus in odio aliquam cursus in non tortor. Sed hendrerit est aliquam dolor mattis condimentum. Mauris iaculis nibh semper mi lobortis, a feugiat dui ullamcorper. Proin eget hendrerit leo, ac pharetra nulla. Proin nec mauris nec urna interdum condimentum.

 170. Suspendisse feugiat mauris fringilla sapien eleifend, et varius lorem egestas. Pellentesque a faucibus urna. Duis vel mauris sed nisl vehicula molestie. Proin id elit sed justo auctor ornare. Phasellus tempus arcu ac blandit laoreet. Cras at dignissim metus, a molestie elit. Phasellus vitae diam tempus, maximus lorem quis, tempus massa.

 171. Suspendisse feugiat mauris fringilla sapien eleifend, et varius lorem egestas. Pellentesque a faucibus urna. Duis vel mauris sed nisl vehicula molestie. Proin id elit sed justo auctor ornare. Phasellus tempus arcu ac blandit laoreet. Cras at dignissim metus, a molestie elit. Phasellus vitae diam tempus, maximus lorem quis, tempus massa.

 172. Sed et risus ac orci pulvinar dictum a faucibus eros. Fusce tincidunt neque ut semper faucibus. Vivamus malesuada sed libero ac pharetra. Nullam pellentesque auctor maximus. Ut vel laoreet sem. Sed vehicula mi erat, sit amet dignissim quam rhoncus non. Integer blandit dictum libero, vitae posuere nisl luctus et.

  • Duis suscipit tempor risus, nec lobortis risus. Etiam eget neque non risus tempor gravida. Sed imperdiet ultricies lorem, facilisis vestibulum massa facilisis eu. Nullam nec luctus nisl, sed dictum elit. Vestibulum vulputate lacinia dui vel egestas. Ut pharetra finibus egestas. Aenean consectetur ipsum sit amet quam viverra, eget sollicitudin elit mattis. Quisque ipsum purus, malesuada a eleifend sit amet, ornare id metus. Curabitur libero elit, tristique in dapibus at, imperdiet et sem. Nullam vitae tellus in odio aliquam cursus in non tortor. Sed hendrerit est aliquam dolor mattis condimentum. Mauris iaculis nibh semper mi lobortis, a feugiat dui ullamcorper. Proin eget hendrerit leo, ac pharetra nulla. Proin nec mauris nec urna interdum condimentum.

 173. Give more positive attention to what on earth is coming in along with hardly any to what

  is going out and shortly you’ll notice an increasing number of

  money being released These loans provide you fast cash amount ranging from A hundred to One thousand five hundred for a short period associated with two weeks,

  until finally your next payday advance

 174. Paylaştığınız tüm ücretsiz temalar wordpress’in şu anki sürümüyle uyum sağlıyor mu acaba?

 175. Yazınızı okudum. O kadar çok faydalı oldu ki anlatamam. Ben meğer ne kadar az biliyormuşum onu öğrettiniz teşekkürler. Yazınızı çok faydalı buldum. Teşekkürler

 176. Teşekkürler. Özellikle “Sıralama ziyaretçi sayısına ve davranışlarına göre mi ölçülür?” sorusuna olan cevabınız. Sanırım Alexa sıralamasına göre kendi sitemize değer biçmemiz yanlış olur. Tekrar teşekkürler.

 177. Güncelliğin daha kısa zaman aralığında yeni yazı eklenmesinden çok, okuyucuya daha faydalı yazılar sunmakla ilgili olduğunu sitenizin gelişimi de doğrulamış. Tebrikler.

 178. Sabahtan beri bakmadığım site kalmadı en sonunda aradığım düzgün bir temalar gördüm.

 179. İlk defa bir blog yazısına yorum yapıyorum açıkçası. Gayet güzel açıklamışsınız elinize bilginize sağlık. Sormak istediğim bir soru var. Webmaster Tools üzerinden varyasyonlu kelimeleri silmek istiyorum. Sitem ingilizce ve e-ticaret sitesi. En fazla geçen keyword olarak, ”Wishlist” gözüküyor ve ciddi bir oranda. Ardından ”Product (2varyasyonlu)” geliyor. Her iki anahtar kelime de ciddi oranda. Ben bunları nasıl silebilirim. Temanın içinde olan şeyler bunlar. Açıkçası siteyi açalı daha 1 ay bile olmadı. Ama ilk 30 sonuçta gözükmüyorum. İstediğim kelime ”mockup” webseoanalytics.com’da %1.31 oranla spam olarak gösteriyor. Sattığım ürünlerin büyük çoğunluğu mockup dosyalar ve ben bunları mecburen başlıkta vs. de kullanıyorum. Ne yapmam gerekiyor sizce?

  • Temanın içinde olan kelimelerin size herhangi bir zararı bulunmuyor. Mesela her sayfada comment kelimesi geçer ama bu kelimeye hiçbir ihtiyacımız olmadığından dolayı spama düşse bile siteye zararı olmaz. Zararı olsa bile dünya üzerindeki bütün siteler bundan etkileneceğinden Google eşit davranır bu duruma. Asıl tehlikeli olan durum ise arama sonuçlarından doğrudan ziyaretçi getirebilen kelimelerin spama düşmesidir. Siz bunu önledikten sonra başka bir şey yapmanıza gerek kalmayacaktırç

 180. Merhaba, güzel bir uygulama fakat kafama takılan bir soru var. Bu uygulamayı örnek yöneticiler sayfamızın paneline uyguladık sürükle bırak yöntemi ile başkanı en üste, yardımcısı bir altına gibi sıralamayı yaptık diyelim. Bunu nasıl kaydedeceğiz. Yani sürükle bırak ile şekillerin yerini değiştirdikten sonra sitede nasıl göstereceğiz insanlara çünkü her sayfa yenilenmesinde orjinaline dönüyor diğer türlü.

  • Php+Mysql ile birlikte kullanmanız gerek bu uygulamayı. Sadece demo olduğundan herhangi bir kayıt işlemi gerçekleştirmiyor.

 181. Böyle bir bilgilendirmeyi yaptığınız için teşekkür eder ve tüm öğrencilerimize sınavda başarılar dileriz. Güzel anlatım olmuş sadece resim kaliteleri arttırılmalı diye düşünüyorum.

 182. Tüm resimleri siliyor, keşke bir uyarı verseydiniz, başıma çok iş açtınız. Kesinlikle yüklememenizi öneririm.

  • Sanirim kullandiginiz eklentide yada eklentilerde problem var. Eklentiyi bastan kurup deneyin yine olmazsa bu eklenti disinda butun eklentileri devre disi birakip kullanmayi deneyin.

  • Ne zaman twitter sizi takip etmeyenleri gosteren bir bolum yayinlarsa ancak o zaman istediginiz kodu yapabilirim. Yani elimde yok maalesef 🙂

   • selam benim elimde senin işine yarayacak bir kod bulunuyor Uğur… lakin eğer takip ettiklerin baya çoksa yani benim gibi binlerce kişiyi takip ediyorsan atıyorum 200 bin üstü falan gibi bayaaa bir kasıyor bilgisayarı… ama senin için yine de paylaşayım onu.. ha birde en son takip ettiklerinden başlıyor kötü durum bu.. mesela a yı takip ettin b yi ettin c yi ettin diyelim şimdi etmeyenleri sileceksin bu kodu kullanırsan cba şeklinde olur son takip ettiğinden ve seni takip etmeyenden başlar… kullanma şekli takip ettiğin listeye gelip kodu yapıştırıyorsun ve enter

    Kod şudur.

    setInterval(function() {
    2
    $(“.FollowStatus”).each(function(){
    3
    $(this).parents(“.Grid-cell.u-size1of2.u-lg-size1of3.u-mb10”).remove();
    4
    });
    5
    $(“div:not(.not-following) > .user-actions-follow-button”).click();
    6
    }, 20000);
    7
    setInterval(function() {
    8
    $(“.Grid-cell.u-size1of2.u-lg-size1of3.u-mb10”).remove();
    9
    }, 30000);
    10
    setInterval(function() {
    11
    window.scrollTo(0,document.body.scrollBottom);
    12
    },5000);
    13
    setInterval(function() {
    14
    window.scrollTo(0,document.body.scrollHeight);
    15
    },1000);

 183. Çok iyi faydalı ve bilgi paylasımı yapan bir makale olmuş kanımca. Detaylı bilgiler için teşekkürler.

 184. merhabalar öncelıkle emegınız ıcın sagolun ayrıyetten olumsuz yorum yapan arkadaslar sızı zorlamıyolar ındırın dıye sonucta paylasmıslar emege saygı bence

 185. her gün siteye gelip kodları kullanıyorum. Kodları bilgisayara da kopyalabilirdim ama en azından size ufak da olsa bir katkım olsun isterim.

  İstek : Bu uygulamayı google plus’a ve linkedin’e uyarlamak mümkün mü acaba ?

  • Google plus ile birbaralar kullanmistim ama linkedinde hic denemedim. Hi5.com icin pet satin alma, arkadas ekleme ve meet me bolumleri icin kullaniyordum 🙂 Tikladiginda sayfa yenilenmeyen butun sitelerde kullanilabilir bu kodlar.

    • Cok eskiden arkadas eklemek icin kullaniyordum. Simdiki google plus tasarimi buyuk ihtimal degismistir. Acikcasi hangi bolumde kullanacagini da bilmiyorum. Sen google plusta kullanmak istedigin bolumun ornek linkini yaz buraya musait bi zamanda bi kod hazirlarim onun icinde.

 186. çok hoşuma gitti ve kendi sitem için böyle birşeyi kullanmak isterim. 1 haftadır html css öğrenmeye çalışıyorum az çok bilgi sahibi oldum ve bunu alıp kendi sitemde koymadan önce değişiklik yapmak istiyorum. bu kodları kullanmamda bir sakınca varmı? ücretli falan mı oluyor bunlar? kodlarını görebildiğimiz herşeyi kullanabilir miyiz gibi sorular aklıma geliyor bu tip paylaşımlar görünce. menuaim.js programıyla hiç kod bilmeden aynısını yapabilir miyim acaba? lütfen mazur görün yeni başladığım için belki basit şeyler soruyorum ama benim için önemli şeyler 🙂

  • Istedigin kadar degistirebilirsin. Mit lisansi altinda ucretsiz olarak yayinlaniyor. Istersen gelistir baska kisilere yapacagin tasarimlar icin para al ticaret yap 🙂

 187. Şimdi sevgili üstadım.Bu makaleni okuyunca;okuduğumamı yanayım,doğru bilgiyi bulduğumamı sevineyim.Şimdi web sayfamda 1000 den fazla özgün yazı var ama dediğiniz siteden ve google webmasters tools dan varyasyonlara baktığımda dünya kadar varyasyonu onca makaleden tek tek temizlemek için 2 ay zamana ihtiyaç duymamamı yanayım.Onca özenle yazdırdığım makalelerde bir yerlere gelmek için üstüne titrediğim sitemde varyasyon adedi çok.Yalan olduk şimdi iflas ettim,moralim bozuldu ağlamak istiyorum.

  • Brnimki daha beterdi. 2 degil tam 6 ay ugrasio duzelttim 🙂 Makaleleleri degistirmenize gerek yok sadece konu basliklarindan ve etiketlerden varyasyonlari azaltmaya bakin. Gerekirse hic etiket kullanmayin yada sadece varyasyon olmayan kelimekeri etiker diye kullanin. 900 kusur yazi vardi benim sitemde 200 tanesini de sildim ben ayrica butun etiketleri de kaldirmakla kalmayip makalelerde gecen varyasyonlari da arama sonuclarinda getirisi olmayan benzer kelimelerle yer degistirdim. Mesela hedefledigim kelime WordPress ve konukarda kullandigim kelime wp ile degistirdim. Simdi wp kelimesinde spamda benim sitem ama wordpress kelimesinde degil. Kaz gelecek yerden tavuk esirgemek gibi birsey 🙂

 188. Ben bu hatayı yaşıyorum u bana çözmeye yardımcı olabilir? TypeError: Cannot read property ?click? of undefined

 189. Uncaught TypeError: Cannot read property ‘click’ of undefined Hello, u could help me, I’m having this error when I try to use the first code!

 190. Blogger Temalarida tanıtmını yapsaniz daha guzel olmazmi. Ozellikle ucretsiz Temalari Kategorilerine gore yada fikir verici olarak tanıtımını yapsaniz?

 191. 100.000 de olsa 10 milyonda olsa hit ,sayfa goruntumeme değişmedkten sonra bence bir anlamı yok kendi sitem için diyorum. isterse 1 olsun ama hit gelimyor ki. Bir sitem var 3 yıllık özel bir site lakin alexa 3 yıl oncede aynıydı 3 yıl sonrada aynıydı. Hit var bu seferde sıralama yok. bu ölçüt olmamalı

 192. Hocam merhaba daha önce bir player kurulumu yapmadım bu playeri nasıl ekleyebilirim siteme. Bir de dowland linki kırılmış düzeltirseniz. Son olarak sitemde ekli youtube playeride bu playerle mi oynar.

  • Sanırım sistemin sıralama özelliğine bağlı olan bir hata. Dosya bulsa da bulmasa da belli bir rakama kadar sıralama gösteriyor.

 193. Merhaba css kodunu wordpress sitede kullananlar jQuery eklentilerini kullanabiliyor mu? bir adet sayfama akordiyon ekleyeceğim nasıl yapabilirim.

  • Bir süredir bu tür yorumlar geliyor ama kontrol ettiğimde değişen herhangi bir şey ile karşılaşmıyorum ayrıca kod sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Galiba benim hesap henüz yeni tasarıma geçmiş değil.

   • dostum bir bakarsan sana zahmet hiç bir sekilde bütün kodları denedim beğeni geldiği icin fav olarak gözükmüyor yeni bi kod yazma sanssın varsa eklermısın

   • Dostum 7. de ki kod kaldırma kodu beğeni yapıyor simdi onu denedim o calısıyor senınde bılgın olsun $(document).ready(function () {
    var mintikfavoribirakma2015 = $(“div.stream-item-footer”).length;
    var mintikfavorikodu = 0;
    var favorilerim = setInterval(function () {
    if (mintikfavorikodu > mintikfavoribirakma2015) {
    clearInterval(favorilerim);
    return
    }
    $(“div.stream-item-footer”).eq(mintikfavorikodu).find(‘button.ProfileTweet-actionButton.js-actionButton.js-actionFavorite’).trigger(“click”);
    mintikfavorikodu++;

    }, 250);
    }); bu kod

 194. Twitterda yeni beğenme butonu geldiği için favori kodu işe yaramıyor, düzeltim yeni bir kod koyabilirmisiniz, ilginiz için teşekkür ederim..

 195. Twitterda yeni beğenme butonu geldiği için favori kodu işe yaramıyor, düzeltim yeni bir kod koyabilirmisiniz, ilginiz için teşekkür ederim.

 196. ‘a href=”www.google.com” ‘ href alanını boyle doldurursan googleye gider anlatabildim mi ?

 197. selamlar tekrardan. bu @jack denen luzümsuzun kalp güncellemesi sonrası favori kodu yine patladı. ölmüşlerine rahmet bi fav kodunu çözüver kardeşim. vallahi sen şu kodları yaptın ya çok dua aldın benim tarafımdan bilgin olsun 🙂

 198. Teşekkürler, güzel anlatım olmuş. Hepimiz görüyoruz seo başlığı altında yazılan saçma makaleleri biraz da doğal olmak, kasmamak lazım 🙂 .

 199. Merhaba. Hastagler üzerinden takip etmek mümkün mü? Örneğin #Türkiye hastag’ına yazan herkesi takip etmek istiyorum. Bunun için bir kod var mı?

 200. Hocam takip etme kodu artık çalışmıyor 5 saniye falan sonra limit veriyor twitter. Yeni bir çözüm ne zaman gelir ??

 201. Doların geleceğini iyi görmüşsünüz tebrikler. Siz yazarken 100 dolar 218 di şuan 306 falan 🙂 Bu da demek oluyor ki ingilizce içeriği olanlar parayı götürüyor.

 202. Merhaba, Ben web sitemi e-dergi formatına çevirmek istiyorum. Dergiyi hazırlayıp yükleme işini tamam ama sitenin formatı farklı olduğu için onu nasıl e-dergi sitesine çevireceğimi bilmiyorum. Booklet’i indirmek yeterli olur mu?

 203. Merhaba, paylasim icin cok tesekkurler, batuhan beyin sordugu soruda bende takildim, tum fotoğrafları getirebilmek icin nasil bir düzenleme yapmamiz gerekir? Yardimci olursaniz sevinirim, saygilar

 204. hocam o kadar aradım abuk subuk şeyler yazmışlar, sayenizde doğrusunu öğrendim tşkler iyi bloglar.

 205. merhabalar ben slide showu denildiği gibi kataori id ve post id ekledim fakat resimleri çıkmıyor nedendir sizce ?

 206. Hocam adsenseden şikayet edenler evet çok fakat adsenseden fazla kazandıran başka şirkette yok. Bence en sağlamı adsense.

 207. Paylaşım için çok teşekkürler geçerli oldu temalar gayet güzel ve kullanışlı

 208. Aslında söylediğiniz gayet mantıklı günde 10 yazı yazmak demek kopyala yapıştır gibi birşey demek google de böyle algılıyordur birde domain avantajıda var eski domainler daha avantajlı.

 209. gerçekten önemli olan kendi çabalarıyla herkesin kullandığı ağızla yazmak değildir. Herkes kendi tarzında özgün bir şekilde yazarak yukarılara çıkabilir. etiketler tek kelime yerine cümle olarak yazılabilir en azından wordpresste bnunun faydası var.

 210. bu dediklerini wordpress hueman temasında uyguladım fakat bi sorum var.
  Temayı değiştirdiğimde yine anlattığın konular var ya 1 den 6.güne kadar olan. Onlar tema teğişiminde geçerli olacak mı yine yoksa tekrar mı yapmam gerekiyo

  • Respornsive WordPress Themes diye aratın hocam, karşınıza mobil uyumlu temalar çıkacaktır.

 211. Merhaba,benim emlak sitem ile ilgili bir sorum olacak.wordpress emlak teması v2 kullanmaya başladım.Fakat temamda daire(konutlar) arsalar ve projeler ile ilgili alan olmasına rağmen işyeri ve işyeri özellikleriyle ilgili bir alan bulunmamakta.Temayı aldığım arkadaşa söyledim fakat işlerinin yoğunluğundan dolayı bakamayacağını ifade etti.Şimdi ben bunu nasıl ekleyebilirim.Birde nereye ekleyeceğimizi ve nasıl yapacağımı anlatırsanız size minnettar olurum.Yukarıda bağsettiğiniz “ekran seçenekleri” bende gözüküyor ama “özel alan ekle” bulunmuyor.wordpress sürümü 4.2.4 olarak gözüküyor.Şimdiden yardımınız için çok teşekkür ederim.

 212. Peki, bu js kütüphanesini kullandığımızda; fazla görselli ve büyük ölçüde Google görsellerden ziyaretçi çeken internet sitemiz sıralamalardan kaybolmayacak mı? Ban çok iç açıcı bir uygulama gibi gelmedi.

 213. Bunu blogger da nasıl uygularız? mümkünmü? (sidebar ve footer satırları çıkmıyor da..)

 214. Dostum 1. ‘si Site Tasarımını beğenmedim .. 2.’si Böyle web tasarımıyla ilgili bir site yapacaksan daha iyi tasarımlı olması gerek.. tavsiyemi dikkate al ve tasarımını güncelleştir.. OK

 215. kapalı twitter hesaplarına takip isteği göndermeyen bir kod mümkün mü?
  kapalı hesaplar takip talebini onay yada red yapmadıgında günlük takip etme limitimizi dolduruyor.
  yada bunları toplu izleyip bekleyen takip isteğimizi kapatabileceğimiz bir site bilen var mı?

 216. Çalışma mantığını buldum reyiz bi kodu eksik yapmışsınız
  bu kod single.php de nerde görmek istiyorsanız oraya yapıştırınız

 217. Kod çalışmıyo reyiz haberin olsun. Hueman temasını kullanıyorum dediğin kodu single.php de etiket kısmının üstüne yapıştırdım fakat çıkmıyor.

 218. Peki hatalarını nasıl düzelteceğiz. Mesela bende 48 tane hata çıktı. Aynen Aşağıda ki gibi bi kısmını atıyorum.

  Sayfa URL’si Öğeler Hatalı öğe sayısı Son Algılama Hatalar
  /
  10
  10
  25.07.2015
  Eksik: updated
  Eksik: updated
  Eksik: updated
  Eksik: updated
  Eksik: updated
  Eksik: updated
  Eksik: updated
  Eksik: updated
  Eksik: updated
  Eksik: updated
  /category/bilgisayar/
  3
  3
  25.07.2015
  Eksik: updated
  Eksik: updated
  Eksik: updated
  /tag/google/
  …….

 219. Merhaba sayin yonetici.
  Oncelikle tesekkurlerimi sunarak bir kac soru sormak istiyorum. Web sitemin adresininpaylasmam ne kadar dogru bilmiyorum ama buradaki ziyaretcilerin de yorumlarini almak isterim.Sitemin adi Piyasaanketi.com siteme eklemeye basladigim katagoriler saglik spor moda finans vs. Yane her telden diyebiliriz. Sorum su site adim biraz finans sektorunu andirir ken farkli katagorilerde makaleler eklemem ne kadar dogrudur. Tesekkurler

 220. 4 Kasımda eklemiş olduğunuz kod Ana sayfada 20-25 fav yaptıktan sonra duruyor. Sebebi nedir acaba

 221. abi ben bi tema indirdim ve dosyanın içinde özel alan diye bir txt çıktı ben bunu siteye nasıl entegre edebilirim yardımcı olursan sevinirim

 222. Öncelikle bu yazı için çok teşekkürler tam aradığım ilaç. Fakat bir iki ufak problemim var temaya ekleyince resimdeki gibi bir birine giriyorlar. Altta kalan buton da link olmasına rağmen tıklandığında tepki vermiyor. Bu sorunları nasıl düzeltebilirim hocam.

  http://i.hizliresim.com/L4YjGb.png

 223. merhaba ben hm css hem html dosyasını beraber açtım css te olmasını istediğim özellikleri yazdım,html de ise linki verdim.Link vermede bir sorun yok ama fare yazının üzerine geldiğinde renk deği değişmiyor,rica etsem bir örnek veya kod yazabilirmisiniz

 224. Teşekkür ederim. Hoşuma giden buldum bir tane. Biraz daha araştırıp güzel birşey bulamazsam kullanacağım.

 225. Facebook sayfasınız arkadaşlara toplu önerme kodu vardı düne kadar kullanıyorduk. Bugün yeni tasarım geldi faceye ve kod çalışmıyor bunu güncelleme şansınız varmı. Kod aşağıdadır.

  var inputs = document.getElementsByClassName(‘uiButton _1sm’);
  for(var i=0; i<inputs.length;i++) {
  inputs[i].click();
  }

 226. Paylaşım için teşekkürler içlerinden BoxOffice beğendim sadece film dizi değilde başka işler içinde kullanılabilir bir tema

 227. bu oyunu hiç oynamadım
  en popüler oyunlardan ama hiçbirşey anlamadım desem yeri
  baya oynanıyor bende deneyeceğim bakalım nasılmış 🙂

  • Bazı bebeler hesap çalıyor. Kullanıcı ismi değiştirmediği sürece onaylı takılıyor. Twitter fark edince elinden alıyordur hesabı tabi. Şirket sahibi olmalısın veya yetkili gazete yazarı vs olmalısın. Sonra twitterla iletişime geçmek gerekiyor.

 228. en Z 30 DEFA DENEDİM OLMUYOR EROR VERİYOR SAYILAR OTOMATİK İŞLİYOR FAKAT HİÇ SEY DEGİŞMEDİ AYNI PUANDAYIM.baska formül varsa yazarsanız sevinirim

 229. Arkadaş bu site sayesinde google uyumluluk testinden geçtim :)) Emeği geçen mintik.com a çok teşekkür ederiz.

 230. Merhaba, öncelikle tr dil dosyası için teşekkr ederim.

  “Ayrıca Font Awesome de kayıtlı olan bütün sosyal ağ ikonlarını kolaylıkla sitenizde görünmesi için ayarlayabilir ve sosyal ağ linklerini ekleyebilirsiniz.”

  Burada bahsettiğiiniz ikonların kısayollarını koymama rağmen sitede görünmüyorlar, bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

 231. Merhabalar . Menüde ki target= ( hedef kısmı) nı nasıl değiştirebilirim Örnek veriyorum Home tıklandığında aynı pencerede açması yeni sekmede açması vs. Umarım demek istediğimi anlamışsınızdır 🙂 Teşekkürler cevaplarını sabırsızlıkla bekliyorum 😉

 232. hocam ben öğeyi denetle dediğimde sizin gibi pencere değilde bilgisayar sağ tarafını boydan kaplayan bir pencere çıkıyor ve consele seçeneği yok

 233. Gerçekten çok faydalı bir yazı olmuş. Zaten günümüzde web sitesi sahibi olupta toolbar kullanmamak büyük bir eksiklik. Ayrıntılı makaleniz için teşekkür ederim.

   • Takip etmesi için mention atmak daha mantıklı. Veyada Sürekli favoriye eklemek. Takip et bırak yapınca hesap askıya alınabilir. Dikkat çekme amaçlı takip yapıp bırakmak yasak.

 234. merhabalar,yenı yazı ekledıgımde hazılardıgım yazı sablonunun ekledıgım yazılarda gozukmesını ıstıyorum bu mumkunmudur
  ornegın;
  merhaba yazıcam
  her yeni yazı ekledıgımde merhaba yazısı otomatik cıkacak

  • Sinle.php dosyasında uygun bir yere “merhaba” yazısı eklerseniz bütün yazılarda “merhaba” yazısı gözükür.

 235. WordPress temamı sizin mintik üzerindeki hueman ı yükledim. Lakin reklam paneli bulunmamakta. Sağ taraftaki reklam alanını bileşenlerden halledebilirim. lakin yazılarınızdaki resimlerin altında boydan boya ince uzun reklam alanı var. Buraya kodları nasıl yerleştiriyorsunuz. Eklentimi kullanıyorsunuz

 236. Hocam gerçekten çok değerli bilgiler paylaşıyorsunuz. Özellikle teknoloji alanındaki bilgilendirmeleriniz gerçekten çok başarılı. Başarılarınızın devamini diliyorum. İyi calismalar.

 237. hocam bu kodlarıda yapamayan varsa buraya gelsin artık herşey net ve anlaşılır. paylaşım için teşekkürler

 238. Hocam cok guzl bir paylasim ama bir sorum olacak bir gunde ornegin 30 yazi yazdik ve aralarina 4 der saat koyduk bu 30 yazi toplamda gunde 6 yazi pylasacak ve 5 gunde mi yayinlayacak yazimizi

 239. temayla ilgili daha detaylı bılgı ve açıklama yaparmısınız portfolio kurulumunu felan

 240. Alah aşkına hadi siteden faydalansın diye emek veriyorsunuz anladık güzel ama kodlar nerede?
  Mesela aşağıdaki css kodları????????????????????????????????????

  * { margin: 0; padding: 0; }
  body { background:#c1c1c1; }
  a { outline: 0; }
  h1 { text-align: center; margin: 0 auto; font: bold 32px Helvetica, Arial, Sans-Serif; margin: 70px auto 10px; letter-spacing: -1px; }
  h2 { text-align: center; padding: 5px; margin: 10px; background: #fff2b6; color: #398138; }

  #garagedoor {
  margin: 10px auto;
  list-style: none;
  background: url(../images/menu-bg.jpg) no-repeat;
  width: 800px;
  overflow: auto;
  }
  #garagedoor li {
  width: 200px;
  height: 100px;
  display: block;
  float: left;
  }

  /* Modernizer Enabled */
  .csstransitions #garagedoor li {
  -webkit-transition: background-position 0.6s ease;
  -moz-transition: background-position 0.6s ease;
  -o-transition-property: background-position 0.6s ease;
  }
  .csstransitions #garagedoor li:hover {
  background-position: 0 -100px !important;
  }

  #garagedoor li#shutter1 {
  background: url(../images/shutter-africanplains.jpg) 0 0 no-repeat;
  }
  #garagedoor li#shutter2 {
  background: url(../images/shutter-reptiles.jpg) 0 0 no-repeat;
  }
  #garagedoor li#shutter3 {
  background: url(../images/shutter-aviary.jpg) 0 0 no-repeat;
  }
  #garagedoor li#shutter4 {
  background: url(../images/shutter-arcticzone.jpg) 0 0 no-repeat;
  }
  #garagedoor a {
  width: 200px;
  height: 100px;
  display: block;
  background: url(../images/window.png) no-repeat bottom center;
  text-indent: -9999px;
  }

 241. Merhaba, öncelikli bu önemli bilgiler ve emeğiniz için teşekkür ederim 🙂 Sorum şu, yukarıda anlatmışsınız, ama ben tam anlayamadım, ben uzun süredir twitter kullanıcısıyım, günlük ne kadar takip etme limitim var ve ben sayfayı aşağıya doğru kaydırıyorum, ama ne kadar kulanıcıya ulaşacağımı bilmiyorum. Yani sayfayı aşağı doğru kaydırdığımda takipe alacağım kişi sayısının ne kadar olduğunu nasıl bilebilirim? İkinci sorum şu, 4. bölümde yani takibi bırak bölümünde yazmışsınız ki en sondaki 5 rakamını silip 100 veya 200 yazın. Ben 5 değil, 250 görüyorum en sonda 🙂 neyi kastettiniz siz? Teşekkürler önceden

 242. değerli bilgileriniz için tesekkur ederim basarılarınızın devamını dilerim hocam.

 243. hocam kodlarınızın hepsi çalısır durumda. Facebook içinde bi otomatik begeni kodu yaparsanız cok yardımcı olacaksınız
  Teşekkürler.

 244. Hocam bende 2 tane site var. Bir tane sitem com.tr ile domain aldım bu aldığım com.tr uzantılı domain siteyi açtım bazı ayarlamalarını yaptım wp tabanlı site seo by yoast premium aldım ve ayarlamasını yaptım ve 4 tane etiket girdim bir konu açtım ve aram motorlarında gözüktü siteye ping filan atmadım. 4-5 saat geçti 20 milyon sıralama ya girmişim alexada 3.cü gün baktım 20 milyondan 3 ile 4 milyon arasına gelmişim. Diğer sitemde açılalı 7 ay oldu ve com lu bir siteydi. Bu comlu bir sitede 1 seneye yaklaşacak alexa sıralamam 3 milyonda türkiye rankı 48.000 lerde. Bu siteye seo çalışması yaptırsam daha da iyi bir yerlere gelebilir miyim? Ve ayrıca pagerank değeri artar mı? Sitenin ve domain’in bitme süresi 2019. Com.tr olanında hostingle domain bitmesi 2020. Şimdi yine günümüzde alexa etkin midir? Alexa sıralamam birden değişir mi? Alexaya taktım kafayı.

 245. Merhabalar,
  Öncelikle faydalı paylaşımlarınız için teşekkürler.
  Yukarıdaki uygulamada her şeyi tam olarak yaptım. Zoom da çalışıyor. Fakat aşağıdaki thumb resimlerine tıklayınca yukarıya gelmesi gereken small resimi getiremiyorum. Acaba href=”#”‘e bir yol mu atamam gerekiyor diyerek, small resminin yolunu da verdim fakat yine olmadı. Küçük resimlere tıklayınca yukarıdaki resimlerin değişmesi için ne yapmam gerekiyor.
  Şimdiden teşekkürler.

 246. Merhaba dediğinizi yaptım ancak olmadı. Ben Datalife Engine kullanıyorum sitemde ürünlerimde yapmak istiyorum bu büyüteci ancak yapamadım

 247. kardeş iyi güzel de işin aslı senin blogu bırakıp 4 ay yazı girmemen pek bir anlam taşımıyor. gördüğüm kadarıyla seoyla ilgili yazılar yazmışsın ve yükselmişsin bir süre. öncelikle insanları yanlış yönlendirme derim. çünkü yükselmeye başladığın sayfaları dikkatli incele. google bir algoritma geliştirmiş ve senin tarzın hoşuna gitmiş olabilir. diğer sitelerdeki çöp bilgileri aşağı çekmiş seni yüceltmiş. yani bir algoritma sevmiş seni olay bu. güncel olmak demek de sürekli yazı girmek değildir. 5 yıllık bir sayfa sürekli yorum alıyor, sosyal medyada paylaşılıyorsa, link paylaşımı varsa senin o sayfaya ekstra bir çaba sarfetmen gerekmiyor misal. ya da başka sitelerin içeriğinde olmayan ve googleın sevdiği bir yazım şeklidir seninki. kurduğun yıldızlı sonuçlar bile çok etkili. işin aslı yaptıklarınla kazanıyorsun, yapmadıklarınla değil. bence onca ay girmediğin yazılardan dolayı daha çok yükselmeyi kaçırdın 🙂

  • Değerli yorumun için öncelikle teşekkür ederim. Yalnız söylemem gereken bir kaç şeycik var.
   1. Google algoritmaları benim yaptığım çalışmaları beğendi diye ilk sıralara gelmedim ben. 4 yıl boyunca yaptığım çalışmaları baştan sona defalarca (çalışmaların tamamını sıfırdan düzenlemek her defasında 3 aydan fazla sürdü. Yaklaşık 4-5 deneme yaptım) değiştirerek Google algoritmasına uydurmaya çalıştım ki beğendi.
   2. 5 yıllık bir sayfa sürekli yorum alıyor, sosyal medyada paylaşılıyorsa vs. demişşin. Birebir aynısı değilse bile senin kastetmiş olduğunu ben yazıda anlattım zaten. 🙂
   3. işin aslı yaptıklarınla kazanıyorsun, yapmadıklarınla değil. bence onca ay girmediğin yazılardan dolayı daha çok yükselmeyi kaçırdın demişsin. Yerden göğe kadar haklısın 🙂
   4. Siteye sürekli içerik yükleme hakkında “Bu fikre tamamen karşı değilim ve tam anlamıyla yanlış bir bilgi de değildir ancak anlatım şekli çok yanlış ve alakasızdır. Örnek olarak ta işleyen demir pas tutmaz demişler. Mekanik mi bu ?” demiştim. Bu satırı atladın sanırım.
   5.”Güncel olmak, her gün siteye düzenli içerikler yüklemek ve bu içerikleri sosyal medyalar yardımıyla daha fazla kullanıcıya ulaştırmak elbette çok faydalıdır ayrıca hem Alexa gözünde hemde Google gözünde değer kazanırsınız. ” bu satırı da atlamışsın.
   6. “Bu makale geçmişte yaptığım hataların derlemesidir. Bu yazıdaki kastım seo bakımından gerçekten doğru açıklamalar yapan hocalarımız değil kulaktan dolma bilgiler veren kişilerdir. Kimse gücenmesin : ) Zaten yazıyı sonuna kadar okuduysanız eğer kimleri kastettiğimi çok iyi anlarsınız.” ayrıca bu satırı da atlamışsın.
   7. Vs. vs. diye daha bir sürü satır eklerim ama yazıda zaten var. O yüzden kısa kesmeye çalışıyorum.
   8. Seo ile alakalı olan yazıları yükselmeden önce değil yükseldikten ve kesin sonuçlar elde ettikten sonra yazmaya başladım.

   Emin ol “insanları yanlış yönlendirme” dememiş olsaydın bu kadar açıklama yazmayacaktım. En fazla teşekkür eder bırakırdım. Güncel olmak hergün onlarca konu açmak değildir dediysem benim gibi aylarca konu açmayın ve yükselin demek olmuyor 🙂

 248. S.a abi iyi güzel vermişin de yükledim hata veriyor Eski dil de yazılmış bunu cozmem gerek nep malıyım

 249. Öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim. Çok bilgilendirici bir paylaşım. Sayfada daha fazla fotoğraf göstermek için hangi parametreyi değiştirmeliyiz. Cevaplayabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

 250. Merhaba. Yaptığınız kodları çok beğenerek kullanıyorum. Sizi de tebrik ediyorum. Son zamanlarda takip etmeyenleri silme programları pek işe yaramıyor. Yarayanlar da ise kredi veriliyor ki bu pek işe yaramıyor. Kod ile takipten vazgeçme yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Yaparsanız eğer bir çok gencin hayır duasını alırsınız. Saygılar

 251. Merhaba,
  Makale için teşekkürler elinize sağlık. Türkçe kaynak bulmak bu kadar zorken çok detaylı bir makale olmuş. Konuyla ilgili bir şey sormak istiyorum. Vaktiniz varsa ve cavaplarsanız çok sevinirim. Şirketimizde eski bir uygulamayı yeniden yazıyoruz. Eski uygulamadaki videolar swf formatında. Ama ben html5 kullanmak istiyorum, bu yüzden test amaçlı swf uzantılı bir videoyu bir video coonverter programı ile mp4’e convert ettim. Videoyu mp4 haliyle bilgisayarımda görüntüleyebiliyorum ama projede denediğimde ‘dosya hasarlı olduğundan çalınamıyor’ şeklinde uyarı veriyor. Çok araştırdım ama bir sonuca ulaşamadım, konuyla ilgili herhangi bir fikriniz olsa bile paylaşmanızı rica ediyorum. Güzel günler 🙂

 252. Bu oyun bir efsane ya hocam ama harbiden çok sağlam anlatmışsınız şuan ben 61 lvlim.

 253. Çok teşekkür ederiz bu bilgiler çok işe yaradı bende bir su kaçağı bulma sitesi ile uğraşıyoum tam aradığım yazılar bunlar.

 254. Merhaba ustadım hergün yaptığımız hatalarımıza deyinmişsiniz güzel faydalı bir makale olmuş. buradaki belirttiğiniz hususlar benimde kafama yattı kısmet olursa özenle uygulayacağım.

 255. yok ya olmuyo çok yavaş kalıyo 40 000 000 N e kadar 1 kere ya alıyo ya almıyo..2.denemede superdi 6-7 kere aldı sürekli error veriyodu ama.senin talimatlara göre yapmamıştım şimdi nası yaptımı da hatırlamıyorum

 256. hmmm oldu bu kez gayet iyi çalıştı ilkinde yanlış bişey yaptım heralde fakat cpu %99-100…anlatımdaki resimler silinmiş bu arada.

 257. çalışıyor ama alım yapmaya gücü yetmiyor o kalabalıkta.daha gelişmiş programlar yada yontemler var sanırım.bilen?

 258. programdan memnundum fakat diğeri kaldırılmış . bu sayfa da da kopyalayamadıgım için alamıyorum kodları bi remake yaparsanız

 259. hocam paylaşımınız için teşekkürler çok faydalı oldu ama jplayer’ı sayfama entegre ettiğim zaman bazı sıkıntılarla karşılaşıyorum
  1-birden fazla player ekleyemiyorum (farklı sayfalara)
  2-player’ı sayfaya entegre ettikten sonra tarayıcı geşmişini sildiğim zaman hiçbir şekilde tekrar sayfaya erişemiyorum, phpmyadmin’e dahi erişemiyorum pc’yi yeniden başlatmam gerekiyor
  sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden sağolun….

 260. DW site yapıyorum yapmaya calısıyorum aslında ögrenciyim daha ama linkin üzerine gelince resim acılan kodu istiyorum hemn yardım ederseniz sevirim lütfen 🙁

 261. Güzel, ayrıntılı ve gerçekten faydalı bir yazı olmuş. Bu konuda kafamda bulunan pekçok sorunun cevabını buldum. sağolun. kişisel bir blogum var. bakalım neler yapabiliriz.

 262. Benim düşüncem de böyle; Google olmasaydı eğer, bu kadar çok teknoloji ilerlemezdi. Örneğin robotlar, muazzam robotlar üretiyorlar. Eğitimleri ücretsiz destekliyorlar vb. şeyler. Güzel şeyler derlemişsin. Tebrikler

 263. Merhaba, bu temayı kurdum herşey güzel lakin yazının üzerine tıklayıp sayfada gittiğimizde eklemiş olduğum öne çıkarılmış görsel gözükmüyor. direk yazıdan başlıyor bunu bulmuştum ama şuanda bulamıyorum bir yardımcı olabilir misin? sağolasın…

  • Öne çıkarılmış görsel olarak belirlediğiniz resmi yazıya eklemeniz gerekiyor. Bunu kodlada yapabilirsiniz ama uğraşmaya değmez. İlerde size sıkıntı çıkarabilir. Bu yüzden en sağlıklısı resmi yazıya eklemek.

  • 1. sıraya yerleşmek için ne yapmam gerekir diye sormak istiyorum ama soramıyorum. Sanırım herkeste olduğu gibi sizde de 1. sırada facebook var 🙂

  • “Bir uygulama oluşturmadan önce Twitter profilinize bir cep telefonu numarası girmeniz gerekiyor.” hatası veriyor 🙂

 264. Hocam hueman temasını bende kullanıyorum ama logoyu sizdeki gibi yerleştirmeyi beceremedim. Soru cevap kısmında birisi daaha sormuş ama ona da verdiğiniz cevaptan hiçbirşey anlamadım. Daha detaylı açıklayabilmeniz mümkün mü acaba?

  • Benim eklediğim logo biraz farklı, yönetim panelinden eklemedim. Yönetim panelinden eklenen logoyu header.php dosyasına çeken kodu header.php içinden sildim ve yerine kendi düzenlediğim html+css kodları ekledim.

 265. 2015 Şubat içinde bir bülten fena olmazdı, butterfly ve corpo yu beğendim ben. Corpo teması için destek kesilmiş ve wordpress.org dan kaldırılmış ama butterfly duruyor. Ireks ve adverticada güzel.

 266. arkadasım tekrardan merhaba. daha öncede yazmıştım bu kodları hazırladıgın için teşekkür etmek amaclı. senden bir ricam olacak. takip kodunu kullanırken. takip listesinin ortasından ya da belli bir yerindn başlamak istiyorum yani en baştakileri takip etmek istemiyorum bunun için takip kodunda ne gibi bir değişiklik yapılabilir bunu sağlarsan cok makbule geçecek arkadasım

 267. Merhaba twitter anasayfadan otomatik favori ekleme kodu çalışmıyor. İlgilenip güncellerseniz sevinirim. Teşekkürler

 268. Kardeşim merhaba. Adıma kayıtlı olan sitede yıldızlama eklentisini kurdum fakat oylanma yapılmıyor. Kısacası yıldızlara basılmıyor. Ne yapmam gerek? Yardımcı olursan sevinirim.

 269. Öncelikle güzel bir makale olmuş, teşekkürler. BuySellAds tarzı bir site olması lazım Türkiye’de de hatta bir ara denk gelmiştim yanlış hatırlamıyorsam bir benzeriydi. Bu tarz sitelerin açılması daha çok olması gerekiyor, zira websiteler çok fazla bu orana göre de kaliteli reklam alım satım siteleri kurulsa hiç fena olmaz. İyi çalışmalar…

 270. Gerçekten çok faydalı bir yazı olmuş özellikle çöp blogların arındırılması için aramalardan Google özel bir çalışma yapması şart. Sitene gelecek olursam. Bilgilere söyleyecek sözüm yok ancak sitenin genel arayüzü ve yazılarının görselleri için de özen göstermen gerektiğini düşünüyorum. Düzenli takip ediyorum nice 1227 kelimeli sıkmayan yazıların olsun ;)..

 271. Kardeşim merhaba. Hueman temasını kullanıyorum. Bu yıldızların görünmesi için bir kod yerleştirilmesi gerekiyor. Bu kodu yazıda vermemişsin. Ben bu kodu buldum kod:
  Fakat nereye yerleştireceğim bu kodu onu bulamıyorum. Yardımcı olur musun sana zahmet.

 272. uygulama çok güzel.Teşekkürler.Ancak benim sitem asp tabanlı.ASP sitede nasıl kullanabilirim.Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim

  • Website sanırım başka birine devredilmiş. Eğer temayı bulursam dosyaları kendi hostuma atarım artık.

 273. Pressimo wordpress temasi seo eklentisi eklenrse oluyr mu acaba. Yoksa seo uyumlu mu ztn

 274. sayın ali hocam bu temanın demo tanıtımlarında yazılar kısmında dikey olarak sosyal iconlar cıkıyor.. theme opsiyondan sosyal linkleri verdım ana sayfada cıkmasına ragmen yazılarda cıkmıyor sorunum tam olarak bu.. bu konuda yardımcı olabılırsenız sevınırım.. saygılar

  • Bahsettiğiniz özelliği daha yeni hatırladım. Bu temayı ilk kurduğumda ayarını yapmıştım fakat şimdi bulamıyorum. sosyal paylaşım ikonları bir yerde sabitlendiği gibi sayfa aşağı indikçe otomatik kayma özelliğine de sahip. Temanın bütün ayarlarına bakmama rağmen bu özelliği etkinleştirme ayarlarını bulamadım maalesef.

 275. Ali bey. Aynı eklentiyi kullanıyorum. Bahsettiğiniz tüm ayarları yaptım ancak aylardır sonuç alamadım. yardım ederseniz sevinirim. saygılar.

 276. hocam kodlarınızın hepsi çalısır durumda. Facebook içinde bi otomatik begeni kodu yaparsanız cok yardımcı olacaksınız
  Teşekkürler.

 277. hocam bu sosyal iconlar footerde ve headerde cıkıyor ama sayfaların altında bir turlü çıkmıyor biliyorsanız paylaşırsanız sevınırım saygılar.

  • WordPress tema yapılarından anlıyorsanız eğer aşağıdaki kodu istediğiniz bölüme yereştirin. Bu kod sosyal medya ikonlarını çağıran fonksiyondur.

   <div class=”grid one-half last”>
   <?php alx_social_links() ; ?>
   </div>

 278. Değerli hocam. Benim size bir sorum olacak. Şu an linkimde belirttiğim sitede warez çakma tema kullanılıyor. Ben bunun aynısının lisanslısına 114 lira verip almayı düşünüyorum. Ancak sizce değer mi? Söylenilene göre lisanlı tema Google’ın gözünde artı değer oluyormuş. Ayrıca bu çakma temalar da da seo açısından eksiklikler varmış. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi çok merak ediyorum. Özellikle Google botlarının bu lisanlı temayla lisansız temayı fark edebilmesi mümkünmüdür,

  • Seo açısından eksiklikleri olmayan tek bir tema ile karşılaştım bu güne kadar. Aynı temayı hala arıyorum satın almak için. Yani demem o ki seo açısından eksiği olmayan hiçbir tema yok. Bir temanın %100 seo uyumlu olabilmesi için geliştirici tarafından bütün veri işaretlemelerinin yapılmış olması gerekir. Veri işaretlemeleri sayesinde Google amca sitenin ne olduğunu, hangi bölümün makale ve hangi bölümün site iskeleti (sidebar, yorum kısmı, menüler vs.) olduğunu daha iyi anlar. Şimdiye kadar denediğim hiçbir temada bu özellik yoktu.

   Gelelim para ödeme kısmına 🙂 Kullandığım tema kötü bile olsa o paraya değer. Sonuçta hokus pokus ile değil bir kaç günlük uğraş sonucunda yapılmış olan bir tema. Sadece sana özel yapılmış olan bir tema olsaydı emin ol değeri en az 2000 TL olurdu. Googlenin bu temaya vereceği artı veya eksi olmaz merak etme. İçin rahatsa para ödeme ama için rahat değilse parayı öde 🙂 Benim içim rahat olmayacağından bu tür temalar kullanmıyorum. Bu güne kadar hep ücretsiz temalarla yetindim. Warez sitelerde senin kullandığından çok daha güzel temalar da var. Ayrıca Google sendeki temanın çakma olduğunu da asla anlamaz. Anlar diyenlerin neden anlar dediklerini anlatmak isterdim ama baya uzun sürer şimdi. Sırf bu soruyu cevaplamak için koca bir yazı yazmam gerek.

   Tavsiye: Sanal ortamda atıp tutan seo konularına itibar etme ve kesinlikle kendi websitende deneme.

 279. HOcam çok teşekkür ederim. Seni yerde ararken gökte buldum. Bi sorum daha var :

  Benim sitenin altında ki yazı bu şekilde çıkıyor.

  Haydar Erdal © 2015. Her hakkı saklı mıdır ?
  Powered by WordPress. Tema yapımcısı Alx.

  Bu değiştirme imkanı yok mudur acaba ???

  • Az daha siteyi kapatıyordum. Gecenin bu saatinde benim gibi uykusuz kalmış adama “valla bırakmam seni” denir mi? :))

 280. Hocam ‘ related by categories’ işaretli olmasına rağmen hiç birşey çıkmıyor. Çözmedim bir türlü. Başka bi yerlerden ayarları mı vardır acaba ???

 281. hocam lütfen bi yardım et yaa. . Ben sayfaların altında çıkan “belki bu ilginizi çekebilir” kısmını bir türlü getiremedim. Bu konuda bana yardımcı olursan çok sevinirim.

  Ayrıca ‘social links’ bölümünde “fa-facebook” yazıyorum kaydediyorum ama side barda bizi takip edin kısmının yanında hiç bir şey görünmüyor.?????

  • Yönetim paneli >> Görünüm >> Theme options >> Blog sekmesinde “Single” kelimesi ile başlayan bir kaç tane ayar bulunuyor. Single – Related Post bölümünde “Related by categories” seçeneğini işaretlerseniz yazılarınızın altında “belki bu yazılar ilginizi çekebilir” bölümü görünür.
   Yine aynı sayfada “Social Links” sekmesinde Title için facebook, icon name için fa-facebook ve link için de facebook sayfa adresinizi girmelisiniz.
   Twitter için fa-twitter, Google+ için de fa-google-plus yazmanız gerekiyor.

   Yanlız bu anlattıklarım temanın bir önceki sürümünde bulunuyor. Kendi sitemde Schema veri işaretleme işlemini yaptığım için yeni sürümünü yüklemedim ve daha değişik olabilir.

   • hocam çok teşekkür ederim ama related by categories işaretli ama yine de görünmüyor bişey ? kaç saattir uğraşıyorum en son seni buldum. Lütfen yardım et. valla bırakmam seni..

 282. twitterda istedıgım kısının takıpcılerını nasıl takıp edebılırım bı anda.bu yolladıgınız kodlarla kımı takıp edıyoprum .
  bıde bu programla istedıgım kısının takıpcılerını takıp etmem ıcın onun tweeter profılıne gırıp takıpcılerını mı acmam lazım ve nasıl oluyor ?

 283. hocam bunun yazı rengı cok acık okunmuyor desem yerıdır bunun yazı rengını nerden koyulastıracaz veya degıstırecez acaba ?

 284. Evet bu dediğini son iki yaz memlekete gittiğimde 1 ay boyunca tabletten 1 2 yazı girerek farketmiştim.. Oysa İstanbulda iken hergun 1 2 yazı girerdim ve site sıralaması 3 ile 5 bin arası yukarı aşağı modunda idi.. Köyde kaldığım 1 ay suresince düşüş olacağanı düşünürken geldiğimde 15 bin civarı yükselme yaşamıştım..

 285. Bütün bunları deneyeceğim. Çok kapsamlı geniş bir yazı olmuş. Üzerinde çalışıldığı belli. Teşekkürler

 286. sitemde HTML kod modülü ekle diye bir bölüm var . oraya yapıştırıyorum omuyor. nedendir acep?

  • Örneğin Css kodlarını stil dosyasına eklediğimden kaynaklanıyor olabilir. Yazıya Css kodları da ekledim, bir de böyle deneyin.

 287. Ben sitenizi düzenli takip ediyorum.Bu temaları da arşive ekledim ileride kullanırım diye düşünüyorum.

 288. Çok başarılı bir makale olmuş ayrıca benim düşüncelerimin şekillenmesinde de yardımcı oldu. Teşekkür ederim. 🙂

 289. Bende ftpden uğraşıp kullanılmayan resimleri tek tek silmeyi düşünüyordum. Bu eklenti çok işime yarayacak teşekkürler hoca.

 290. O hatanın aynısı bende de çıkıyor. Mesela anasayfamdaki yazılarda yazarları iişaretlemediğimden dolayı bu hata çıkıyor. Daha doğrusu anasayfada görünen konuların altında yazar ismi geçmiyor. Ya yazar ismi ekleyip işaretleyerek görüntüyü bozacaktım yada dokunmayıp hataya eyvallah diyecektim 🙂 Ben buna eyvallah dedim. Konu sayfalarında ise benzer yazılar, sağ tarafta görünen yazılar vs. Googlenin gördüğü bütün başlıklarda bir yazar ismi olması ve işaretlenmesi gerek. Aksi halde yine aynı hatayı verir. Bir sayfada görünen her başlığa yazar ismi eklemek ve işaretlemek temanın görüntüsünü bozacağından hiç uğraşmamanızı tavsiye ederim. Tek yapmanız gereken gerçek yazarı doğru işaretlemek. Google bir sayfada bir yazar gördükten sonra geri önemli değil. Yok eğere hiçbir yazarı işaretlemediyseniz mail üzernden anlatması baya güç. Bu aralar pek site ile ilgilenemiyorum ama ilk fırsatta işaretlemelerlealakalı konuları tamamlamayı düşünüyorum.

 291. Uzun süredir içerik girmiyorsunuz hocam, kaliteli seo makalesi görmek isteriz. İyi çalışmalar.

  • Bu şekilde backlink almak sana faydadan çok zarar getirecek. Hiçbir yorumu bu şekilde kabul etmedim ama sen cezalısın o yüzden kabul ettim. al sana seo makalesi 🙂

 292. Peki mobilde twitter programından sadece belirli kişilerin bildirimlerinin ekranda çıkması için ne yapmak gerek. özelliği açınca her bildirim geliyor ama ben belli başlı arkadaşlarımın bildirimlerini görmek istiyorum ekranda bütün takip ettiklerimi değil

 293. admin sen varya sen adamsın adam süper oldu valla siteme allah razı olsun senden

 294. Anladım Ali kardeşim peki bu Mysql’den kaldırdığım için wp_ratings klasörünü birdaha nasıl oluşturabilirim abi bilgi verirmisin.

 295. Şu gönderilmeyen ya da ulaşmayan pin-ler ne olacak o konuda bir tespitiniz var mı? 🙂

 296. Ali kardeş ya ben wp_ratings klasörünü mysql üzerinden komple sildim eklentiyide kaldırdım baştan yükledim ama Mysql panelinde wp_ratings klasörü oluşmadı. Bir sorun olurmu? Bu wp_ratings kısmını tekrar oluşturmam gerekirmi? ve nasıl oluşturabilirim .. çok sağol şimdiden…

  • Herhangi bir sorun olmaz. Eklenti isteğe göre hem mysql hemde log olarak verileri tutabiliyor. Anlayacağınız karar size kalmış isterseniz her iki türden de kaydedebilmeniz mümkün. İlerde herhangi birkazaya uğramamak için her ikisini seçmek daha iyi bence.

 297. Ali merhaba

  Ben sağ taraftaki paylaş kısmındaki ikonları nasıl ekleyeceğimi anlayamadım fa- yazan yere verdiği linkten kodmu ekliyoruz denedim ama bi yanlışlık yapıyorum olmadı yardımcı olurmusun

  • fa- yazan yere fa-facebook, fa-twitter, fa-google-plus örneklerinden herhangi birini eklerseniz sosyal medya ikonu olarak görünecektir. Temada Font Awesome ikonları kullanıldığı için Font Awesomenin belirlediği ikon çağırma kodlarını bu şekilde girmeniz gerekiyor. ayrıca diğer Font Awesome ikonlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

 298. hocam bi sorum olacak, 12. kod çalışıyor ama mesela bi etiket üzerine 10 tivit atıldı kodu yapıştırıp enterlayınca favlıyor ama yeni tivitler gelince favlamıyor ne yapmamız lazım ?

 299. selam yine ben 🙂 şimdi istediğim unfollow kodu değil şöyle birşey sadece takip etmeyenleri silme kodu vs böyle bir ç