Yazılımcı Olmak İçin..

Bütün SorularCategory: GenelYazılımcı Olmak İçin..
Ali Staff asked 4 sene ago

Merhaba, Bu soruyu kime sorsam diye kara kara düşünürken bu sitedeki ‘sorun cevaplayalım’ bölümü gözüme çarptı. Benim sorum biraz değişik olacak yalnız, uygun değilse silebilirsiniz. Ali Bey sanırım yazılım mühendisisiniz, ben de yazılım mühendisi olmak istiyorum ve sınava son 1 yılım kaldı. ve yazılım için hangi bölümü seçeceğime tam olarak karar veremedim, 3 seçenek var ya bilgisayar ya yazılım yada matematik mühendisliği okuyup yazılım mühendisi olmak benim niyetim. Bunlar arasında seçim yapabilmek için sizin yorumlarınıza ihtiyacım var. Yazılım Mühendisliğinde hiç donanım göstermeyip sadece yazılım öğretiyorlarmış, bu da benim için kötü bir şey. Matematik mühendisliğinde de donanım göstermiyorlar muhtemelen, fakat benim matematiğe diğer derslerden daha fazla ilgim olduğu için burada daha başarılı olacağıma inanıyorum. ve son olarak da Bilgisayar Mühendisliği, bu devirde üniversite okuyan her 5 kişiden 7’si bilgisayar mühendisi. işin esprisi bir yana gerçekten ortalık bilgisayar mühendislerinden geçilmiyor, ve bu bölümün puanları da diğerlerine göre baya bir yüksek. Gerçekten çok kararsızım, siz yazılımcı olduğunuz için beni aydınlatacağınızı düşünüyorum 🙂 Bu soruyu okuyup da yorumda bulunmak isteyenler olursa severek okurum. Cevaplarınız için şimdiden Teşekkürler…

Aranan kelimeler:

  • yazılımcı olmak için hangi bölüm okunmalı
  • bilgisayar yzilimcisi olmak icin hangi bolumler
1 Answers
Ali Staff answered 4 sene ago

Maalesef emirhan yanlış tahmin etmişsin. Ben yazılımcı değilim, bilgisayar mühendisi de değilim. Tasarımı kendi kendime öğrendim ve halen de bilmediğim bir çok şey var. 🙂 Ha ben olsaydım üçüne de giderdim. İstersen senin için böyle bir araştırma yapabilirim hangisi daha iyi olur diye.

Emirhan Çelebi replied 4 sene ago

😀 Gerçekten büyük başarı kendi kendinize bu kadar çok şey öğrenmek her yiğidin harcı değildir 🙂 Eğer bunu araştırabilme ihtimaliniz varsa çok sevinirim. Sizin çevreniz geniştir diye tahmin ediyorum bu konuda yardım alınabilinecek 🙂 Tabi sizi işinizden meşgul etmeyecekse bu ..

Ali Staff replied 4 sene ago

Senin için araştırırm tabi hangisi daha iyi olur diye. Üçü de birbirine benziyor ama bana göre en iyisi yazılım mühendisliği. 🙂

Emirhan Çelebi replied 4 sene ago

Bende öyle düşünüyorum, daha detaylı öğrenilmesi açısından fakat donanım da önemli ve yazılım mühendisliğinde donanım öğretmiyorlar. tek sıkıntı bu, bide yazılım sadece özellerde var, tam burslu kazanırım çalışırsam zor değil fakat ortam nasıl olur orası biraz muamma.
Bu arada bölümü ingilizce olarak okumak istiyorum onuda belirteyim 🙂

Ali Staff replied 4 sene ago

http://wmaraci.com/forum/beyin-firtinasi/yazilimci-olmak-sizce-hangi-bolumu-secmeli-145984.html Şuraya bakabilirsin. Üyeliğin yoksa bile hemen üyelik çünkü gelecekte çok işine yarayacak 🙂 Bütün uzmanların olduğu bir topluluktur desek daha doğru olur . Bu yüzden seninde orada olman gerektiğini düşünüyorum.

Ali Staff replied 4 sene ago

Sorduğuma pişman oldum 😀

Emirhan Çelebi replied 4 sene ago

Hocam o kadar işinizin arasında ilgilendiniz, Allah razı olsun. Üye olup bu konuyu takip edeceğim.

Ali Staff replied 4 sene ago

Aslında tam sorununu kendin açıklamış olsaydın daha iyi olurdu. Bazıları sırf gevezelik olsun diye ccevap yazarlar. Bu tür kişilerle fazla tartışmaya girme bu ortamda.Bir sürü uzman var dedim ama kendini uzman zanneden birçok kişi de var.

Emirhan Çelebi replied 4 sene ago

🙂 okuyorum şuanda yorumlara katılacam hocam üyelik tamamlanınca

Emirhan Çelebi replied 4 sene ago

üyeliğimi aktifleştirdim fakat cevap yazamıyorum..

Ali Staff replied 4 sene ago

Yönetici onayı gerekiyor sanırım. Umarım bu gün onaylanır hesabın.

Emirhan Çelebi replied 4 sene ago

Evet. O yazıyı baya küçük yazmışlar şimdi farkettim 🙂

Ali Staff replied 4 sene ago

Sanırım pek bi işe yaramadı.

Emirhan Çelebi replied 4 sene ago

chip.com.tr nin forumunda bir konu açsam doğru olur mu acaba bu konu orada ?

Ali Staff replied 4 sene ago

Chip siteis ile pek alakam yok ve ortamını da bilmiyorum. Ama orada uzmanına sorun diye bir bölüm var. Belki oradan sana yardımcı olabilirler. Forum ortamını soracaksan bence o kadar hızlı cevap alamazsın oradan. Çünkü forum sistemi Wmaracı kadar kullanılmıyor. R10 sitesi desem ordakiler de bedava destek vermiyor 😀

Emirhan Çelebi replied 4 sene ago

oraya da yazdım ikisini de takip edecem, yardımlarınız için tekrar teşükkür ederim..

Emirhan Çelebi replied 4 sene ago

uzmanına sorun’a değilde programlama ile ilgili sorunların yazıldığı bölüme konu açtım, inşallah cevap alırım 🙂

Ali Staff replied 4 sene ago

Umarım kısa zamanda sonuç alırsın.