2 Sorum olacak.

Bütün SorularCategory: Webmaster2 Sorum olacak.
Anonymous asked 3 sene ago

Merhabalar,
Googlede, css ile ilgili hover efektleri ararken rastgele bu siteyi buldum. 🙂 Ve ‘Webmaster’ bölümünün CSS Örnekleri kısmı çok faydalı. İnşallah paylaşımların devamı gelir. 🙂 2 Sorum olacak demiştim, öncelikle şöyle başim.

1 : Bankaya yatırılan parayı sistem ile kontrol ettirip mysql tabanlı hesaba puan gibi aktarma işlemi nasıl yapılabilir? Veya başka türlü bu tip bir şey nasıl yapabilirim?
2 : Üzerinde uğraştığım site bir modelleme yani belli bir ücret karşılığında modelleri satıcam. Ve kişinin hesabında para varsa satın alabilecek. Bunun kodlama mantığı nedir, yani parası varsa indir. Yoksa hata mesaj gibi.
 
Şimdiden teşekkürler.

1 Answers
Ali Staff answered 3 sene ago

Anladığım kadarıyla müşterilerin zorla alışveriş yapmalarını istiyorsunuz. Hesabında  az para kalınca biraz daha para yatırıp tekrar alışveriş yapmasını istiyorsunuz. Bu sistemi sadece Themeforest sitesinde görmüştüm. Güzel ama müşteri kaçırmaya da sebep oluyor. Neyse bu sizin bileceğiniz bir iş tabiki 🙂 
Sorularınızın cevaplarına gelince her ikisi de bir cevap. Kişilerin banka hesabını görebilmeniz mümkün olmayan birşey. Üye panelinden para yükle diye bir bölüm açar ve belli miktarların olduğu birkaç seçenek eklersiniz. Üye bu seçeneklerden bir tanesini seçip onaylattıktan sonra banka sayfasına yönlendirilir, ödeme yapıldıktan sonra satılan boş ürünü kredi olarak profile eklersiniz. Bence bu kadar uğraşacağınıza WordPress gibi ücretsiz olarak dağıtılan dünyanın en iyi e-ticaret sistemlerini kullanın. Örnek isterseniz Open Cart, Magento ve PrestaShop sistemleri bu kategorinin en iyileridir.