Son kullanma tarihi geçmiş yoğurt yersek ne olur?


Blue Bird senin yardımını bekliyor. Cevabını ekle

  1. Natural World dedi ki:

    Birincisi tadı çok ekşi olacağından kimsenin yemek isteyebileceğini zannetmiyorum yine de bazı kişiler ekşi tadı sevdiği için yemek isteyebilirler. Süresi geçmiş yoğurtlar üzerinden farklı işlemler yaparak tekrar tüketenler var bunlar da gıda zehirlenmesine yol açabilir. 

    Yoğurtun asıl raf ömrü daha uzun olabilir ve etiketlerde yazan tarih raf ömründen daha da kısa olabilir. Bu tarihler buzdolabı derecesinde saklanma süresidir. Süresi yeni olduğu halde bile yoğurtların bozulma ihtimali vardır. Çok denk geldiğim olaylardan biridir mesela tarihi geçmediği halde raftaki ürünlerin paketlerinin şişmesi olayı. Evet bozulmaya yakın paketler şişerler. Doğru şekilde raflarda sergilenmediklerinden dolayı bazı ürünler son kullanma tarihi gelmeden bile bozulabilirler.

    Hamileler, yaşlılar ve bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler, son kullanma tarihi geçmiş yoğurt gibi gıdaları tüketmekten kaçınmalılar. Bu soruya alacağınız cevap ile bu listedeki insanlara da yedirebilme ihtimaliniz olabilir.

    Kısacası doğru şekilde saklanmamış olan bir yoğurdun son kullanma tarihi, ambalajda yazan tarih olmayacağı için bu soruya verilecek cevaplardan emin olamazsınız.

Giriş yapan üyelerin reklam görmediğini biliyor muydun?
E-posta ile giriş yap