Mintik posted
4 year ago

MhMagazine

mh-magazine

Demosunu ilk gördüğümde  tamda kullanılacak bir örnek  demiştim kendi kendime. Aslında kendi sitem üzerinde de  yükleyip denedim hatta kullanmak bile istedim ama sonradan başka bir tane  sayesinde vazgeçtim. Mh Magazine  resmine bakıldığında manşet kısmında slayt resimler  bulunuyor ve hemen altında da  küçük resimlerle başlıkları bulunuyor. Hızlı açılan bir websitesi için bu özellikleri kullanmak aklımdan bile geçmediği için denememiştim o kısımları. Tek farkettiğim dosyaları  indirirken premium olanını indirirseniz bütün özellikleri kullanabilirsiniz yazısıydı. O kadar da aldırmamıştım benim için seo bakımından iyi olması ve hafif  olması yeterdi.

Mh Magazine Lite’yi sizlerle paylaşmak için bütün bu özelliklerin nasıl çalıştığını sırayla denemek istedim. Bileşen alanında ve özel  bileşenlerine bakıldığında yazının başına, yazının sonuna, anasayfanın tepesine, altına, ortasına gibi bölümlere  widget yerleştirmek baya bi kolay görünüyordu.Gel gelelim denemenin sonucuna. Bahsettiğimiz  bütün bu özellikler sadece premium sürümde kullanılabiliyor. Geliştirici lisanslı ?59.00, kişisel lisanslı olanı da  ?35.00’dan satılıyor. Mh Magazine’nin  görüntüsüne bakıldığında gerçekten bu parayı hak ediyor diye düşünüyorum.

Ücretsiz versiyonuna bakıldığında  görüntü gayet güzel ve kullanmaya değer. Resimde  gördüğünüz  gibi  bir görüntü sağlamak için bir kaç tane eklentiye ihtiyacınız olabilir ama normal şeklinde kullanmanız sizin için daha iyi olur.  Mintik.com’u ilk açtığım zamanlarda sürekli  görünüme önem verirdim. Sağdan soldan araştırmadığım, kullanmadığım şablon ve bileşen kalmadı diyebilirim. Bir sürü eklentiyi kullanmak seo bakımından pek iyi bir durum değil ve web sitenin çok ağır açılmasına dahi neden olabilir.  Bu yüzden Mh Magazin Lite’yi olduğu gibi kullanmanız  sizin yararınıza olacaktır.

 

Mintik is curious about your thoughts. Add a comment
Did you know that members who log in don't see ads?
Sign in with E-mail

 1. Gelinlik Modelleri says:

  hocam bu slider bir türlü devreye girmiyor.
  home 1 widgete ekliyorum tüm kategorileri seçiyorum.
  Öne çıkan görselide ayarlıyorum.
  ama çıkmıyor ?

  • Mintik says:

   Ücretsiz versiyonunda slider gibi birkaç özellik kullanılamıyor. Temada slider kullanabilmek için premium versiyonunu satın almanız gerekiyor. Yada bir slider eklentisi yükleyebilirsiniz.

   • Gelinlik Modelleri says:

    Değerli ve bir okadar hızlı cevabınız için teşekküre derim.
    Hemen bir slider ekliyeyim o zaman.
    iyi çalışmalar ve iyi paylaşımlar.

    • Mintik says:

     Sitenizde kullanığınız tema bu değil ama 🙂
     Seo olsun link sepeti dolsun diye bir amacınız varsa eğer Google farkettiğinde siteniz için pek hayırlı olmayacaktır bana hayırlı olmadığı gibi 🙂
     Farklı isimler kullanarak yorumlar yapın. Bu gibi aynı isimlerde backlink faydadan çok zarar getirir sitelere.

 2. Cem says:

  Merhaba, temayı kullanmadım fakat yorumlardan okuduğum kadarı ile slider yokmuş hangi slider eklentisi olur buna hoşuma gitti.

 3. Muhterem erkavak says:

  Değerli hocam. Benim size bir sorum olacak. Şu an linkimde belirttiğim sitede warez çakma tema kullanılıyor. Ben bunun aynısının lisanslısına 114 lira verip almayı düşünüyorum. Ancak sizce değer mi? Söylenilene göre lisanlı tema Google’ın gözünde artı değer oluyormuş. Ayrıca bu çakma temalar da da seo açısından eksiklikler varmış. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi çok merak ediyorum. Özellikle Google botlarının bu lisanlı temayla lisansız temayı fark edebilmesi mümkünmüdür,

  • Mintik says:

   Seo açısından eksiklikleri olmayan tek bir tema ile karşılaştım bu güne kadar. Aynı temayı hala arıyorum satın almak için. Yani demem o ki seo açısından eksiği olmayan hiçbir tema yok. Bir temanın %100 seo uyumlu olabilmesi için geliştirici tarafından bütün veri işaretlemelerinin yapılmış olması gerekir. Veri işaretlemeleri sayesinde Google amca sitenin ne olduğunu, hangi bölümün makale ve hangi bölümün site iskeleti (sidebar, yorum kısmı, menüler vs.) olduğunu daha iyi anlar. Şimdiye kadar denediğim hiçbir temada bu özellik yoktu.

   Gelelim para ödeme kısmına 🙂 Kullandığım tema kötü bile olsa o paraya değer. Sonuçta hokus pokus ile değil bir kaç günlük uğraş sonucunda yapılmış olan bir tema. Sadece sana özel yapılmış olan bir tema olsaydı emin ol değeri en az 2000 TL olurdu. Googlenin bu temaya vereceği artı veya eksi olmaz merak etme. İçin rahatsa para ödeme ama için rahat değilse parayı öde 🙂 Benim içim rahat olmayacağından bu tür temalar kullanmıyorum. Bu güne kadar hep ücretsiz temalarla yetindim. Warez sitelerde senin kullandığından çok daha güzel temalar da var. Ayrıca Google sendeki temanın çakma olduğunu da asla anlamaz. Anlar diyenlerin neden anlar dediklerini anlatmak isterdim ama baya uzun sürer şimdi. Sırf bu soruyu cevaplamak için koca bir yazı yazmam gerek.

   Tavsiye: Sanal ortamda atıp tutan seo konularına itibar etme ve kesinlikle kendi websitende deneme.