Mintik posted
4 year ago

jQuery Color Picker

Genelde photoshop programında  görmeye alışık olduğumuz ve renk seçmek için kullandığımız  ayrıca  web üzerinde pek kullanılmayan bir özelliktir. Genelde online  web editörlerinde karşılaşırız bu tarz uygulamalara. Bir de bazı WordPress tema geliştiricileri ön izleme için temeların demosunun yanında bulundurur. Bu listeye eklemiş olduğum  uygulamaları nerelerde kullanabilirim  sorusunun cevabı gördüğünüz  gibi çok fazla seçeneği yok. Ya bir metin düzenleme editöründe kullanırsınız yada kullanıcılarınıza  kişisel  sayfa tasarlamalarını sağlayan bir panelde kullanırsınız.  Çok fazla renk seçici uygulamasının  olmaması da bu yüzden olsa gerek. Yine de kurcalamak isteyen arkadaşlar olur diye en çok kullanılan uygulamaları  bu yazı altında  toplamak istedim. 

 1. MiniColors
  MiniColors

   

 2. colourBrightness – Demo sayfasında  hex  renk kodunu girdiğinizde aynı rengin rgb renk kodu da eklenti tarafından size gösteriliyor. Demo you denemek için hex alanına bir renk kodu girin. Renk kodlarını bilmiyorsanız üç yada altı rakamlı karakter girin.
  rgb-hex

   

 3.  GardX

gradx
 • Demo GardX
 • Detail GardX

 

 1.  Flexi
  Flexy

   

 2. Farbtastic
  farbstastic

   

 3. ColorPicker
  pick

  • Download
  • Demo

   

 4.  ColorPicker – Yazıya photoshop programından bahsederek başladık ve görüntü olarak photoshop programındakinin aynısından bir çalışma.

Photo

 

 1. ColorPickerSliders
  SlidePicker

   

 2. ColPick

hex

 

 1. Spectrum
  Spectrum-521x350

   

Mintik is curious about your thoughts. Add a comment
Did you know that members who log in don't see ads?
Sign in with E-mail