Mintik posted
4 year ago

GamePress

Oyun meraklısı olan ve sürekli oyunlar  üzerine yazılar yayınlayan blogcular  için hazırlanmış mükemmel ve gerekli olan bütün özeliklere sahip bir tamamen ücretiz bir oyun magazin şablonudur. Aslında başlık olarak ürün inceleme ve tanıtım  diye girecektim ama sonradan bazı eksiklikler olabilir  diye vazgeçtim.

Sidebar bölümü ve footerde de üç tane olmak üzere toplam dört tane bileşen alanına sahip. Ayrıca GamePress ile beraber yüklenen iki adet bileşeni de bulunuyor. O kadar önemli bileşenler değil ama yine de iş görür. Bir tanesi Facebook, Twitter, Youtube, Flickr ve rss adresleri için diğeri de son yazılar, en son tanıtılan oyunlar ve en son eklemiş olduğunuz videoları bir arada  gösteren  üçlü  bir tab bölümü.

Yönetim paneli üzerinden düzenleyebileceğiniz bir kaç tane  ayar sayesinde site görünümünü ve rengini  kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Basic settings bölümünde favicon+logo ekleme, arama kutusunu menü alanına ekleme/kaldırma ve siteniz  için kullanabileceğiniz dört tane renk seçeneği  bulunuyor. Yeşil, kırmızı, mavi ve turuncu renklerinden herhangi birini seçerek kullanabilirsiniz. Home Page Settings bölümünde anasayfada slayt görüntüleme ve resimlerle beraber yayınlanan yazıların görüntülerini değiştirebilirsiniz. Üç farklı seçenek var  bu bölümde tam boy resim, büyük başlık+içerik ve küçük resim+büyük başlık gibi  seçenekler bulunuyor.

Buraya kadar  anlattığımız bölümler  şablonun genel görünümü hakkındaydı. Bundan sonrası ise GamePressi asıl oyun inceleme ve tanıtım şablonu yapan özellikleri. Bu özellikleri herhangi illa ki  oyun tanıtımı için kullanmanız gerekmiyor. İsterseniz  araba tanıtın, motorsiklet tanıtın yada cep telefonu tanıtın yada program indirme sitesi yapın. GamePress size  göre bunların hepsini karşılar mı bilmiyorum ama özelliklerine bakıp düşündüğüm kadarıyla bunların hepsine yetecek kadar seçenek var içibde.

Normalde Wp üzerinden yazdığımız  yazıları Yazılar > Yeni Ekle bölümünden ekleriz. GamePresste normal yazılarımızı yine aynı şekilde  yazıyoruz ama oyun tanıtmak yada video eklemek isterseniz bunlarıda farlı bir  bölümden girmeniz gerek. GamePressi etkinleştirdikten sonra yönetim panelinde etiketler, kategoriler ve yazılar  ekleyebileceğiniz  “yeni yazılar” gibi iki farklı sekme  oluşacaktır. Bir tanesi  videolar Videos sekmesi için diğeri de oyun tanıtımı için GameReviews sekmesi.

GameReviews sekmesi :

Bu  bölümde  ekleyeceğiniz  yazılar diğer yazılardan daha farklı bir görüntüye sahip. Yazı resmi ve yazı açıklaması girdikten sonra alt kısımda oyun puanı, oyunların karşılaştırması (bundan iyi, şundan kötü gibi), küçük resim ve küçük resmin hemen sağında görünecek olan kısa açıklama bölümlerini düzenlemeniz gerekiyor.  Bu bölümde  yayınladığınız yazılar ana sayfada puanı ve karşılaştırması ile beraber  görüntüleniyor. Ayrıca  yazdığınız yazılara buton, akordiyon menü, tab ve farklı ikonlara sahip listeler ekleyebilirsiniz.  Arrow, square, plus, cross, check ikonları bu listelerde görüntülenir  zannediyordum ama özel sekme ile ekleyeceğiniz listelere sadece çarpı işareti ekleniyor  sanırım diğer ikonları da kullanabilmek için  premium versiyonunu satın almak gerekiyor.

 

Mintik is curious about your thoughts. Add a comment
Did you know that members who log in don't see ads?
Sign in with E-mail

  1. umut says:

    Arkaplanı nasıl değiştirebilirim

  2. asd says:

    S.a abi iyi güzel vermişin de yükledim hata veriyor Eski dil de yazılmış bunu cozmem gerek nep malıyım