Point
Wp  kullanıcıları için şablon  ile  birlikte eklentiler de  bazen sorun olabiliyor.  Adsense alanı, sosyal ağ ayarları, sosyal ağ ikonarı, tab, benzer yazılar, yazar tanıtım kutusu gibi özellikleri kullanabilmek için çoğu zaman eklenti arayışlarına  geçer yada anlamadığımız  kodlar içerisine bir şeyler  eklemek için uğraşır dururuz. Çok az temada  bu  özellikler hazır halde  bulunur. Ücretsiz premium özelliklerle donatılmış olan Point  magazin yada haber tarzı blog siteleri için kullanılabilen ve saydığımız özelliklerin tamamını içinde barındıran bir Wp şablonudur.

Point’in  yönetim paneli üzerinden reklam, genel ayarlar, stil, banner, favicon, sosyal ağ ayarları gibi birçok özelliği kullanabildiğiniz gibi Point  ile yüklenen bileşenleri sayesinde  birçok özelliği eklentisiz  kullanabilirsiniz. Bunların dışında sayfanın en üstüne, en altına özellikli yazılar  ekleyebilirsiniz. Hangi kategorilerin sitenin altında yada üstünde görünmesini istiyorsanız  onları da kendiniz belirliyorsunuz.

Bileşenleri

 • MyThemeShop 125×125 Ads: BSA yada başka bir sponsorun 125×125 boyutlarında reklam kodlarını ekleyebileceğiniz reklam alanı
 • MyThemeShop 300×250 Ads: Bsa yada başka bir sponsorun 300×250 boyutlarında reklam kodlarını ekleyebileceğiniz reklam alanı.
 • MyThemeShop FB Like Box: Facebook sayfa adresini ekleyip sidebar bölümünde facebook sayfanızın görüntülenmesini sağlayan bir bileşendir. Bu bölümde sizi beğenen kişilerin yada yayınlarınızın görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.
 • MyThemeShop Google Plus Badge Box: Websitenize Google + rozeti ekleyen bleşen.
 • MyThemeShop Social Profile Icons : Dribbble, Email, Facebook, Google+, Linkedin, Pinterest, Rss, StumbleUpon, Twitter, Youtube, Flickr, Lastfm, Tumblr, Vimeo sitelerinde  bulunan  profillerinizin ikonlarını sidebarda görüntülemeye yarayan bileşen. Tek yapmanız gereken sosyal ağ adreslerinizi  gerekli bölümlere yerleştirmek.
 • MyThemeShop Subscribe Widget: Ziyaretçilerin Feedburner hesabınızı  kolay bir şekilde takip etmesini sağlayan bir form alanı. Bu alanda ziyaretçi e-posta adresini girerek Feedburner hesabınızı  takip edebiliyor.
 • MyThemeShop Tab Widget : Son yazılar ve popüler yazıların sidebarda tab olarak görüntülenmesini sağlayan bileşen.

 Yönetim Paneli Ayarları

 • General Settings : Site logosu, favicon, footer logosu ve footerdeki copyright yazısını değiştirebilir ve head etiketleri arasına kod ekleyebilirsiniz. Anasayfanın manşet bölümünde slayt gibi görünen fakat slayt olmayan grid tarzı listelenmiş 4 yazı ekleyebilirsiniz. Sol tarafta büyük sağ tarafta küçük ve onun altında 2 tane daha yazı görüntülenir.  Footerde özellikli kategori öğesini seçerseniz footerde seçmiş olduğunuz kategoriye ait son 6 tane yazı listelenir. Çoğu haber sitesinde son dakika diye adlandırılan kırmızı bir şerit  vardır ve bu şeritte kayan haberler listelenir. Buna benzer ama kayma özelliği olmayan,  sitenin en üstünde  duran siyah bir şerit üzerinde  trend yazıları da görüntüleyebilirsiniz.
 • Styling Options : Bu bölümde  tarayıcıya duyarlı olmasını/olmamasını, layout, renk, arkaplan rengi, arkaplan resmi gibi gibi ayarları yapabilirsiniz.
 • Single Posts : Tekil yazı sayfası için bulunan özel birkaç ayar bulunuyor bu sekmede. Yazar tanıtım kutusu, benzer yazılar ve yazılarda etiket görüntüleme ayarları bulunuyor.
 • Ad Management : Bu sekmede adsense  yada başka bir reklam şirketine ait reklam kodlarını yerleştirebileceğiniz  bölümler  bulunuyor. Websitenin en üstünde duran 728×90 ebatında, yazının üstünde ve altında  da 468×60 ebatlarında reklam kodları ekleyebileceğiniz bölümler bulunuyor. Reklam kodlarını yerleştirdikten sonra sitenizin belirli bölümlerinde  reklamlar görüntüleniyor.
 • Import/Export : Tema verilerinizi içe ve dışa aktarmaya yarayan araç.

 

Menü

Yönetim panelinden menü  oluşturup ekleyebileceğiniz  2 adet menü alanı bulunuyor. Bu menülerden bir tanesi websitenin en üstünde  diğeri de  footer bölümünde  bulunuyor.

 


Etiketler:
Ali senin düşüncelerini merak ediyor.Bir yorum yaz

 1. burak dedi ki:

  Eline sağlık kardeşim güzel açıklama olmuş .
  Bir de şu senin sayfadaki sosyal paylaşım butonları ücretsiz mi nerden buldun ?