Mintik posted
3 year ago

Fraction 3D Parallax SlaytShow

fraction

Mario Jäckle tarafından geliştirilmiş olan FractionSlider  eklentisi site görünümüne   önem veren kişiler  için kullanılabilecek eşsiz  örneklerden biri  sanırım. Henüz  yeni  yapılmış olmasına rağmen bir çok  kişi  tarafından ilgi  görmeyi  başarmış ve sanırım bu animasyonlar ile  daha da  yayılacak  gibi görünüyor.

Çoklu  animasyon denilince  akla birden fazla animasyon örneği gelir  elbette ama  bu  eklentideki çoklu  sözü  aynı  anda  birden fazla  nesneye  farklı  şekillerde slide geçişler  verebilme özelliğinden bahsediyor.  Slaytlar  tek bir resmin kayıp  yada fade  efekti ile solup yerine başka  bir  resmin gelmesi gibi  alışıldık  örneklerden değil. Aynı  anda  birden fazla  resim  her  biri  belirli bir  bölgeye  doğru kayarak slayt işlemini gerçekleştiriyorlar.

Eklenti  ile  dilediğiniz  kadar  farklı  farklı  slide geçişler  uyguladığınız  gibi  dilediğiniz  kadar farklı  nesnelerede  geçişler  uygulayabiliyorsunuz.  İlk  açılışta  resimler  yerlerine  oturduktan sonra  ardından tıklanılabilir başlıklar  sırasıyla  ya  sağdan yada  soldan kendileri  için ayarlanmış olan bölümlere  doğru  yaklaşıyorlar. Demo örneğinde  yok  ama  bir  nesneyede  video  eklenmiş olsaydı sanırım daha  çekici olurdu. O kısmıda  artık dilerseniz kendiniz  yaparsınız.

 

Diğer Demolar

 

Mintik is curious about your thoughts. Add a comment
Did you know that members who log in don't see ads?
Sign in with E-mail

 1. rossi46 says:

  ?m using this. But in element ??, I can?t set with or element inside it. I use many other element ?div? contain image, h1, h2, span? in ?, but when I set width of div and width of image, it isn?t affect. I don?t know why.

  Here is my code:

  <a href='' title='' rel="nofollow">ff</a>
  <a href='/tai-lieu/sach-hoc-tieng-anh-toan-tap-tieng-viet-m1-cd10-cm0.aspx' title='' rel="nofollow">ff</a>
   L??t xem: 0Download: 0
   hhhd
 2. Ghaleon says:

  Hi !!
  I’m trying to use your amazing slider, but I’m having some problem, it doesnt want to work…

  I followed this: http://jacksbox.de/stuff/jquery-fractionslider/documentation/

  Where should I put the

  jQuery(window).load(function(){
  $(‘.slider’).fractionSlider();
  }); ?

  I followed exactly what is in that link.

  called the .CSS, Jquery, and fractionslider.js. Added the html that is in that link, but nothing happens ;s

  Thank you sir!