Little Rascals’ta Karabuğday Olarak Bilinen Billie Thomas uzun süre kız rolünde oynadı

Little Rascals’ta (Küçük Afacanlar) Karabuğday (BUCKWHEAT) olarak bilinen Billie Thomas’ın fotoğrafı, 1930’lar.

Los Angeles, Kaliforniya’da doğan Billie Thomas, üç yaşındayken Hal Roach Stüdyolarında seçmelere katıldı. Bir rol aldı ve ilk bölümünün adı Pete’in Aşkına! Ancak “Karabuğday” rolünü oynamıyordu; bu karakteri Carlena (Matthew “Stymie” Beard’ın kız kardeşi olan) adlı kız çocuk oyuncu canlandırıyordu. Başka bir genç kız olan Willie Mae Taylor, Billie Thomas devralmadan önce Karabuğday rolünü üç bölüm daha oynadı. İşte o zaman kafa karıştırıcı oldu.

Billie Thomas, 1935’te Mama’s Little Pirate adlı bölümde “Karabuğday” oldu. Ama kız rolünü oynamaya devam etti. “Buckwheat” karakteri aslen bir kız olduğundan Hal Roach ve stüdyo bunun böyle kalmasını istemiş olmalı – Buckwheat’in yeni aktörü Billie Thomas adında bir erkek olmasına rağmen. Eğer onun küçük bir kız mı yoksa küçük bir oğlan mı olduğu konusunda kafanız karıştıysa bunun nedeni bu olabilir. Fiyonklu at kuyruğu, büyük boy bir kazak ve büyük boy sarkık botlar giyiyordu.

Billie Thomas’ın canlandırdığı Karabuğday karakteri, Stymie’nin 1935’te diziden ayrılmasının ardından nihayet bir çocuğa dönüştü. 1936’da, The Pinch Singer, Billie Thomas, Karabuğday rolünde artık bir “kız” değil  “erkek” idi. AAma kafa karıştırıcı konuşacak olursak – kostümü değişmedi ta ki “General Spanky” adlı uzun metrajlı filmde, tulum giymeye ve kısa saçlara başlayana kadar.

Billie Thomas, 23 yaşındayken ABD Ordusu’na kaydoldu ve burada iki yıl görev yaptı ve Ulusal Savunma Hizmet Madalyası ile İyi Davranış Madalyası’nı aldı. Billie Thomas, ordudaki hizmetinden sonra Technicolor Corporation’da film laboratuvarı teknisyeni olarak çalıştı. Yeteneğini oyunculuk yerine kurguda kullandı.

Billie Thomas,  49 yaşında kalp krizi geçirerek zamansız bir şekilde hayatını kaybeden Rascal’lardan biriydi.


Gizem senin düşüncelerini merak ediyor. Bir yorum yaz