Ali @mintik
8 Temmuz 2021 1:29

3D realistic horizontal navigation

gerçekçi

James Nowland  tarafından  hazırlanmış mükemmel  bir Css3  üst menü örneği.  Aslında  menü  olarak hazırlanmamış bir örnek.  jQuery ve Css3  kullanılarak hazırlanmış  tıklandığında  içeri  batıp kalan bir buton örneğiydi. Kendimce  ufak tefek  birkaç değişiklik yaptıktan sonra bir  üst menü  örneği  olarak sizlerle  paylaşıyorum.

Ali @mintik
7 Temmuz 2021 1:26

HorizontalMenu with easing

yan

Bir önceki paylaştığım menüden esinlenerek birde  sizlere  üst menü örneği hazırlamak istedim. Aklımda  tasarladığım menü başlıklarından önce fade  efekti  ile  kaybolan bir resmin ardından  başlıkların ortaya çıkmasıydı. İşin aslı iyice beynim sulandıktan sonra  animasyonlar  arasındaki zamanlama  hatalarından dolayı ortaya

Ali @mintik
4 Temmuz 2021 13:26

Grey horizontal navigation

gri renkli

Herhangi bir resim dosyası kullanılmadan hazırlanmış bu üst menü örneğinde bulunan açılır menüler için jQuery kullanılmış. Geri kalan kısmı sadece Css3 kullanılarak hazırlanmış. Bu yüzden sadece Webkitt destekli tarayıcılar üzerinde çalışmaktadır. Mouse linklerin üzerine geldiği an alt kategoriler  açılıyor ve mouseyi çektiğiniz zaman da tekrar kapanıyor.

Ali @mintik
2 Temmuz 2021 13:27

Yavaşça soluklaşan sosyal medya butonları

social icons

Font  Awasome  ve Css3 kullanarak hazırladığım basit  bir menü  örneği.  Bu  örnekle ile  webesitenizin herhangi bir köşesindesosyal  ağ adreslerinizi  paylaşabilirsiniz. Mouse  ile  butonlar  üzerinde  gezdiğinizde jquery fade  benzeri bir  şekilde butonların arkaplanında  bulunan beyaz renk maviye dönüşüyor ve  sosyal  ağ ikonuda  beyaz  oluyor.  Mouseyi geri çektiğinizde  yine  aynı şekilde  eski... Devamını oku »

Ali @mintik
1 Temmuz 2021 1:27

Colorful horizontal nav

navigation

İçerisinde resim dosyası bulunmayan Css  ve Html5 nav elementi ile  hazırlanmış  bir navigation menü. Aslında navigation kelimesinin türkçesi  navigasyon olarak geçiyor  ama internette bu tür  örnekler  için navigasyon kelimesi  pek  geçmediği için mecburen ortama  ayak uydurmak için navigation diye başlık attım. Menü örneğimizde her link için ayrılmış olan  bölüm üzerine... Devamını oku »

Ali @mintik
26 Haziran 2021 1:27

DropDown üst-menü çalışması

siyah down

Sitenizde kullandığınız zaman sayfanın en üstünde  sabit  bir şekilde duruyor menü örneğimiz. Sayfa aşağı yukarı kaydırdıkça sayfa ile beraber  o da aşağı ve yukarı doğru kayıyor. Mouse ile linklerin üzerine geldiğinizde  alt menü çerçevesi açılıyor.  Çerçeve yüksekliği biraz kalın olsa da tasarım gayet başarılı. Linklerin başlıklarında  da text-shadow yani yazılara... Devamını oku »

Ali @mintik
19 Haziran 2021 1:27

menuAim.js

menuAim

Başlık ekledik, resim ekledik ama bir türlü konuya nereden başlayacağıma karar veremedim. Örnekler hep birbirine benzediği  için farklı açıklama bulup yazmak biraz zor oluyor. Konuya  böyle başlayınca anlatımda rahat oluyor tabi. :=) menuAim adında bir jQuery uygulaması tarafından Ben Kamens  geliştirilmiş, sizlerin daha kolay yatay drop down  ve resimli menü örnekleri... Devamını oku »

Ali @mintik
18 Haziran 2021 13:26

Colorful social buttons

3Bmen

Stephen Grace  tarafından hazırlanmış rengarenk bir Css3 menü örneği.  Bu örneğe  ne tür  bir  isim vermem gerektiği konusunda  biraz  kararsız  kaldığım doğrusu. İlk  bakışta  sosyal  ağ  siteleri için hazırlanmış bir  örnek  gibi  görünüyor  öte yandan bunu  bir menü  olarak kullanabilmek te mümkün. Ayrıca  buton  örneği de  diyebiliriz.

Ali @mintik
15 Haziran 2021 13:27

Lavalamp benzeri bir tasarım

lavalampstyle

Sürekli  sitemizi  takip edenler  okumuştur  mutlaka. jQuery Lavalamp  Menu  adında  menüler üzerinde  mouseyi animasyonlu olarak takip eden saydam  bir nesne  eklemeye  yarayan bir jQuery eklentisiydi. Css3 Lavalamp menü  örneği aynı  şekilde  çalışan PeHaa Hetman tarafından hazırlanmış bir menü örneği. İlk başta  lavalamp  menü  eklentisi  kullanılarak hazırlanmış normal bir üst menü  örneği... Devamını oku »

Ali @mintik
4 Haziran 2021 1:26

Birbirinden güzel butonlar

Animated Menu1

Shingo Tamura tarafından jQuery ve Css kullanılarak hazırlanmış animasyonlu bir menü örneği.  Menü ikonları  yuvarlak  olduğu  için fazla  yer kaplamıyor  bu nedenle  sitenizde istediğiniz  herhangi  bir  yerde  kullanabilmeniz mümkün. İsterseniz  üst kısımda isterseniz  alt kısımda  kullanın bana  göre  her  bölüm için kullanılabilir  bir örnek.