Ali @mintik
11 Temmuz 2021 1:26

DarkNavigation

Dark Navigation1

Marco Biedermann tarafından sitenizde sosyal ağ adreslerinizi yayınlayabilmeniz için hazırlanmış bir Css3 navigasyon menü örneği. Menü örneğinde ilk başta  sadece  içinde  user ikonu bulunan  kırmızı  bölüm bulunuyor. Mouse ile menü üzerine  geldiğinizde sağ tarafta  hafif saydam bir menü listesi açılıyor  ve  mouse ile üzerinde gezdiğiniz  ikonların başlıkları resimdede gördüğünüz  gibi... Devamını oku »

Ali @mintik
13 Haziran 2021 13:27

Transparent vertical div

effaf

Daha önceleri paylaşmış olduğum saydam bir üst menü örneğini dikey menü olarak değiştirerek tooltip ekledim. Tooltip kısmı saf  css  kullanılarak hazırlanmış bir bölüm. Ben tooltip örneğini  menüde  kullanarak paylaşmak istedim. Dilerseniz  herhangi  bir yazı içerisindeki bir kelimeyede  tooltip örneğini  uygulayabilirsiniz.

Ali @mintik
26 Mayıs 2021 13:26

Toolbar.js

bootstrapikon1

Mouse ikonların, linklerin, resimlerin üzerine geldiğinde yada  tıklandığında açılan küçük baloncuklar vardır. Bu baloncukları  genellikle bilgilendirme balonu adı veririz. Bu tarz örnekler sayesinde web site ziyaretçileri içeriğe  tıklamadan açılan küçük çerçeve içindeki bilgiler sayesinde  neyi tıklamaya çalıştığını önceden görebiliyor. Çoğu web sitesi bildiğiniz  gibi  ajax ile çalışmaz ve tıklandığında  doğru... Devamını oku »

Ali @mintik
27 Nisan 2021 1:27

Her yöne açılan konuşma balonu – PowerTip

PowerTip1

PowerTip nesnelere bilgi baloncukları  denen küçük çerçevelerin eklenmesini sağlayan kolay kullanımlı bir uygulamadır.  Steven Benner tarafından yapılmış olan bu örnek ile nesnelere açılır bilgiler eklemek için ihtiyacınız olan bütün özellikler bulunuyor. Bu tarz örnekler genelde mouse herhangi bir elementin üzerine geldiğinde açılır. Herhangi bir elemente eklemek için yapmanız gereken bir kaç... Devamını oku »

Ali @mintik
28 Mart 2021 20:42

iPicture.js

iPicture1

Yazılar, butonlar ve linkler  için hazırlanmış iPicture benzeri belki yüzlerce ücretli veya ücretsiz  uygulama vardır. Mouse üzerine geldiğinde açılan bilgi baloncuklarıdır bunlar. Bu tarz çalışmalar resimler için pek faydalı olamıyor.  Bir online mağaza açarsınız ve yazı için eklediğimresimdeki gibi yatak, koltuk, sandalye, masa ve lamba gibi satışa sunacağınız içerikleri bir... Devamını oku »

Ali @mintik
4 Ağustos 2020 0:23

Basit bir yan-menü tasarımı

alt

Sağ tarafında alt menüler çıkan Css3 dikey menü örneği diye başlık attım ama sanırım bu örneğe  dikey menü örneği demek için bin şahit lazım 🙂 Aslında  demonun arkaplanına uygun birşeyler yapayım derken bu hale  geldi. Görüntü olarak yinede  bana göre hoş bir tasarım olarak görünsede sitelerde kullanılabilecek bir örnek olmaması... Devamını oku »