Ali @mintik
22 Mayıs 2021 1:27

Chrome reklamındaki koşan at – Jzoopraxiscope

JZoopraxiscope1

Bir aralar Google Chrome reklamlarına oldukça sık rastlardık web siteleri üzerinden. Chrome’nin ne kadar hızlı olduğunu anlatmaya çalışan bir animayonlu reklamdı. Hatırlarsınız belki film şeridi gibi hareket eden ve gittikçe hızlandığında koşan at görüntüsünü alan bir örnekti.  Serge G. Spaolonzi buna benzer çalışmalar yapmak isteyenler için ufak bir jQuery uygulaması... Devamını oku »

Ali @mintik
16 Mayıs 2021 13:26

jMotion

jMotion1

Ayman Teryaki tarafından geliştirilen jMotion  resimlerinizi  sırasıyla değiştirerek gif  benzeri  görüntüler  elde etmenizi sağlıyor. Photoshop yada  diğer programlarda  bütün resimleri ard  arda  ekleyip  

Ali @mintik
13 Mayıs 2021 13:26

Motio.js

Sprite1

Geliştiricinin adını  bulamadım ama büyük ihtimal İsmi Darsa’dır diye  düşünüyorum. Normalde  bir geliştirici  eklenti  geliştirdiği  zaman  avascript dosyası   içine  yazar ismini de özellikle ekler.  Ama  nedense oyunlar için geliştirilmiş  olanmotion elentisinin geliştiricisi  eklent içinde  adını belirtmemişyada belirtmek istememiş. Belkide benim  gibi  biraz gizli  kalmak isteyen biridir kimbilir 🙂 Motion.js ... Devamını oku »

Ali @mintik
21 Mart 2021 20:52

Blend.js

blend

Jack Moore’un  fade  in – fade out, hover ve mouse in-out özelliklerini kullanarak yapılmış bir jQuery uygulaması. Blend, sprite menüler yani arama motoru dostu menüler hazırlamanızı kolaylaştırıyor. Menü butonlarının bütün resimlerini tek bir resimde birleştirdikten sonra  style.css dosyasında butonlarınızın boyuna göre genişlik ve yükseklik değerleri verip Blend ile beraber kullanıyorsunuz. Menü örneğimizdeki... Devamını oku »

Ali @mintik
8 Şubat 2021 0:22

YangkunSprite

yangkun

Luke Lutman  tarafından geliştirilmiş olan bir Sprite uygulaması.  Her türlü sprite çalışmasında kullanabileceğiniz bir örnektir. Demo sayfasında göreceğiniz üzere iki adet örnek bulunuyor. Bir tanesi menü şeklinde hazırlanmış ve mouse ile noktaların üzerine geldiğiniz anda ikonlar  yukarı doğru animasyonlu bir şekilde çıkıyormuş  gibi görünüyor. Tabi bu özellik ikonlara direk olarak uygulanmıyor.... Devamını oku »

Ali @mintik
14 Ekim 2020 0:23

Spritely.js – Sprite animasyonlu uçan kargalar

spritely

Çok uzun zamandan beri var olan ve bazı linklerini kaybettiğimden dolayı taslak olarak kaydetmiş olduğum yazıyı bu gün sizlerle tekrar paylaşmak istedim. Bir sprite animasyon uygulaması bunca zaman boyunca durmadan hizmet verebiliyorsa eğer gerçekten çok faydalıdır demek oluyor. Bu yüzden paylaşmamak olmaz dedim.