Ali @mintik
29 Mayıs 2021 1:26

Switchy.js

switchy1

Genelde bu tarz  örnekler tıklandığında içinde ok işareti beliren checkbox yani onay kutuları dediğimiz html elementler yardımıyla  yapılır. Hatta internette slide checkboxes diye arama yaptığınızda benzer bir sürü kayan onay kutucuklarını görebilirsiniz Louis Cuny jQuery için Switchy adında bir eklenti geliştirerek select elementi ile kayan onay kutucukları yapmanızı sağlıyor. Demo... Devamını oku »

Ali @mintik
25 Mayıs 2021 13:29

jSelect.js

select

Daha önceleri Prashant Chaudhary tarafından geliştirilmiş olan ddslick adında  bir uygulama  paylaşmıştık sizlerle. Görüntüsüne çok  gıcık olduğum select  ve option elementlerinin  görüntüsünü değiştirmeye yarıyordu  bu eklenti ayrıca seçeneklere  alt yazı ve  icon girebilmeniz de  mümkündü.  David Turner  tarafından hazırlanmış olan jQuery.Select eklentisi yine aynı

Ali @mintik
9 Nisan 2021 2:01

DDSlick.js

ddslick1

Html select etiketi açılır kapanır listeler sayesinde çok uzun bölümleri ufak bir çerçeveye sığdırmanıza yarayan bir etikettir. Genelde üyelik aşamalarında ülke ve şehir seçimi bölümlerinde kullanılır. Görüntüsü birçok web sitesinde aynıdır ve tasarım açısından güzel bir görüntüye sahip değildirler. Ama bazı geliştiriciler tarafından yapılmış olan bir kaç tane uygulama sayesinde... Devamını oku »

Ali @mintik
26 Ekim 2020 0:22

Bootstrap multiselect – Çoklu Checkbox Seçme Özelliği

bootstrap multiselect

Merhaba arkadaşlar bugün çok fazla sitede kullanılmayan bir uygulama ile beraberiz. Html select elementini eminim bilmeyen yoktur hani form alaninin kenarindaki ok işaretine bastığımızda liste şeklinde seçeneklerin açıldığı penceredir bahsettiğimiz konu.  Çoğunlukla üyelik formlarında ülke, şehir ismi gibi seçeneklerin seçildiği bölümdür.

Ali @mintik
21 Eylül 2020 12:22

İnput gibi tıklayınca resim işaretleme – ImagePicker.js

oklu resim seçme1

Web sayfalarına eklenmiş olan resimler bildiğiniz üzere tıklandığında seçilme  gibi  bir özelliğe sahip değiller. Henüz  bunun için bir element yapılmamış olsa da Javascript geliştiriciler tarafından web sitelerindeki resimlerin tıklandığında seçilmesini sağlayan  jQuery eklentileri var bir kaç tane. ImagePicker de bunlardan bir tanesidir. Sosyal arkadaşlık sitelerinde sık sık karşılaştığım  tek tek... Devamını oku »

Ali @mintik
19 Eylül 2020 0:23

Select elementine sayaç ekleme – DropDown.dot.js

html select elementi nasıl kullanılır1

Html select elementini az çok bilirsiniz, tıklandığında bir liste açılır ve bu listeden bize uygun olan seçeneği seçmemize yarayan, hemen hemen her yerde klasik bir görüntüye sahip bir elementtir. Çoğu web sitesi genelde üyelik aşamalarında bu özelliği kullanırlar. İsim, doğum tarihi ve şifre bölümlerinden sonra yaşadığımız ülkeyi ve şehri belirlememiz... Devamını oku »

Ali @mintik
30 Temmuz 2020 12:22

Wrangle

Wrangler1

Demo sayfasını ilk incelediğimde yine bildiğimiz lightbox  sanmıştım. Bilirsiniz  resmi  tıklayınca  arka plan kararır ve resim biraz daha büyük bir şekilde  görünür. Demo sayfasında  eklenti  açısından  gözüme  ilişen tek şey bu olmuştu.  Böyle anlamamın sebebi ise Wrangle uygulaması ile beraber  Reveal uygulamasının kullanılmasıydı. Wrangle’nin  lightbox tarzı çalışmalar  ile uzaktan yakından... Devamını oku »

Ali @mintik
25 Temmuz 2020 12:23

CoolAutoSuggest

Auto Suggest

Daha önceleri birkaç tane otomatik tamamlama eklentisi paylaşmıştık. Herkesin ihtiyacı olan özellikler  tek bir uygulamada  bulunmadığı için birkaç tane ile yetinmeyip  sizlere bulduğumuz  bütün örnekleri mümkün olduğunca paylaşmaya çalışıyoruz. Bazı örnekler arama kutusunda  aradığınız sözcüğü  yazmaya başladıktan sonra size  alakalı  sorguları  json yada  başka veri kaynakları yardımıyla  form alanında r

Ali @mintik
17 Haziran 2020 12:22

Zelect.js

zSelect

Genellikle  üyelik  formlarında  kullanılan bir özelliktir  select  elementi. Görüntüsü  her yerde  aynı  ve  can sıkıcıdır. Ayrıca  kimi  zaman bazı sitelere  üye olmak istediğimiz  zaman ülke  bilgisi  girmemizi  isterler. Dünyadaki bütün ülkelerin içinde  kendi  ülkeni  bulmak kimileri için zor oluyor. Klavyeden ülke isminin baş harfini yazdığımızda  direk o harfe gidebiliyoruz.  Select... Devamını oku »