Ali @mintik
28 Haziran 2021 1:26

Pressimo

Pressimo1

Uzun bir süreden sonra ücretsiz bir wordpress temasını  tanıtma  fırsatı oldu  sonunda. son günlerde jQuery ve Css konularına yaptığım ağırlık nedeni ile pek  Wordpress  araştırma fırsatım olamıyordu sizler için. Ara  sıra tesadüfen bulduklarımı da tanıtmaya  değmez  deyip  geçtim bu zamana  kadar.

Ali @mintik
4 Haziran 2021 13:27

Camera.js

Camera

Camera   Manuel Masia  tarafından geliştirilmiş mükemmel özelliklere sahip bir  slayt galeri  uygulamasıdır. Tarayıcıya  duyarlı  galeri örneğinde  resimler  arası slayt  işlemi  sırasından birbirinden farklı  ve  göze  hoş  gelen geçiş  efektleri gerçekleşiyor. İsterseniz  galerinin altına galerideki olan resimlerin küçük resimlerini ekleyebilir  yada küçük seçilebilir nokta biçiminde tıklanabilir alanlar  kullanarak resimler  arası geçiş... Devamını oku »

Ali @mintik
24 Mayıs 2021 13:26

MeanMenu.js

Mean Menu1

Gün geçmiyor ki yepyeni özelliklere  sahip  eklentiler  çıkmasın.  Chris Wharton tarafından geliştirilen MeanMenu eklentisi eminim çok kısa  sürede  bir çok  websitesi tarafından  kullanılabilecek  düzeyde mükemmel düşünülmüş bir  özelliğe sahip.

Ali @mintik
9 Mayıs 2021 1:26

FlowPlayer

FlowPlayer

Html5 destekli tarayıcılar üzerinden video oynatmak için kullanılan video elementi için geliştirilmiş olan Flowplayer uygulaması  her yerde görünenden farklı bir player kullanma imkanı sunuyor sizlere. Webm, ogg ve mp4 gibi her tarayıcı için ayrı ayrı eklemek zorunda olduğunuz ortam dosyaları bulunur. Hepsini normal Html5 etiketi gibi bir div içine ekleyip... Devamını oku »

Ali @mintik
8 Mayıs 2021 13:26

Infimag

infimag1

Infimag   Magpress  tarafından Wp  kullanıcıları için hazırlanmış  olan premium  özelliklerle  donatılmış  ve tamamen ücretsizdir.  Yönetim panelinden bir çok  şablon  ayarını  kolaylıkla  yapabilirsiniz. Kişisel bloglar, teknologi blogları, magazin ve dergi siteleri gibi  daha birçok  site üzerinden kullanabilir görüntüye sahip. 

Ali @mintik
4 Mayıs 2021 1:29

Canyon

Canyon1

Kişisel bloglar, magazin ve özellikle de dergi  siteleri  için olduka  kullanışlı WordPress Canyon teması. Yönetim paneli  üzerinden hazır  adsense  alanı, 125×125 reklam  alanları  ve  anasayfada  duran slayt  ayarından başka  birde  sitenin  rengini  ayarlayabilmeniz  mümkün. Beş  farklı (mavi, kırmızı, kahverengi, saks,yeşil) renk seçeneği ile kolay bir şekilde sitenizin rengini  değiştirebilirsiniz.

Ali @mintik
2 Mayıs 2021 1:27

Onion

Mükemmel özellikleri ile   göz dolduran Onion şablonu  SMThemes sitesi  tarafından hazırlanmış  ve tamamen ücretsizdir.  Versiyon 3 destekli 2 adet  menü, yönetim panelinden  seo  dahil  kolayca  ayaranabilir bir çok  özeliğinin yanı  sıra şık tasarımı sayesinde  aklınıza gelebilecek her  alanda kullanabilirsiniz. Sadece  haber siteleri  için biraz özelleştirilmeye  gereksinimi  var  gibi  Onun haricinde  her... Devamını oku »

Ali @mintik
29 Nisan 2021 1:26

Kobeto

Kobeto1

MagPress  sitesi tarafından  hazırlanan  premium özelliklerle donatılmış  olan   ücretsiz  gri renkli bir Wp magazin  şablonu  Kobeto.  Yönetim paneli üzerinden  aklınıza  gelebilecek  her  türlü  ayarlamayı  yapabileceğiniz kolaylıklar sunuyor  size. Bunlar;  yönetim paneli  üzerinden banner ekleme  silme, favicon  ekleme  silme, konu başlıklarının yazı  stillerinideğiltirebilme, slayt konularının yazı stillerini  değiştirebilme, konu  içeriklerinin... Devamını oku »

Ali @mintik
5 Nisan 2021 14:02

Whimag

WhiMag1

Magazin, dergi yada kişisel  bloglar için  hazırlanmış çok kullanışlı  kırmızı  tonlarında  ağırlık gösteren renkleri ile  daha dikkat çekici görüntüye sahip ücretsiz Wp Whimag. Whimag ile sitenizin için yönetim panelinden  hemen hemen herşeyi kolaylıkla   halledebiliyorsunuz.  Başlık yazısı, konu  içeriği ve  slayt için kullanabileceğiniz yaklaşık olarak (yanlış saymış  olabilirim)  elliye  yakın  font  desteği... Devamını oku »

Ali @mintik
3 Mart 2021 12:23

ResponsiveSlides

ResponsiveSli1

Hem masaüstü hem de mobil cihazlarla uyumlu esnek bir yapıya sahip bir uygulama. Siz tarayıcıyı küçültmeye başladığınız andan itibaren resimler ve açıklamalar da otomatik boyut değiştiriyorlar. Kimileri mobil cihazlarda bu tür bileşenleri devre dışı bırakmayı tercih ederler düzgün çalışmadıklarından dolayı. Cep telefonları için de sorunsuz bir şekilde çalıştığından dolayı bu... Devamını oku »