Ali @mintik
6 Temmuz 2021 13:26

Beatiful vertical

Font1

Font  awesome ile hazırlamış olduğum bir  örneği  sizlere paylaşmak kısmet oldu  bu sefer. Anlatıma geçmeden önce belirtmek istediğim husus siz download  butonuna basıp dosyayı  bilgisayarınıza  indirdikten sonra  sizin kendi malınızdır 🙂 Aslında  jQuery kullanarak animasyonlu  oluşturmak istedim ki onuda yaptım yapmasına ama bana göre animasyonlu olmayanı daha  güzel duruyor.

Ali @mintik
4 Temmuz 2021 1:26

FlashyNav – Flash benzeri nasigasyon tasarımı

flashyNav1

Flash benzeri site menülerini azçok bilirsiniz. Mouse linklerin üzerine geldiği anda linklerin bulunduğu arkaplan çerçevesi içinde başka bir renkte çerçeve hareket  eder ve mouseyi tekrar geri çektiğinizde yada başka bir linkin üzerine geldiğiniz anda arkaplan tekrar kayar ve eski haline gelir. Brandammo  tarafından geliştirilmiş  jQuery flashyNav uygulaması ile flash benzeri... Devamını oku »

Ali @mintik
28 Haziran 2021 13:26

Oldukça güzel tasarlanmış yan-menü

yan1

Css3 örnekleri isteyenler  için oldukça  güzel tasarlanmış  bir  yan menü örneği. Toby Pitman tarafından hazırlanmış  olan ve  websitelerinizin yan bölümlerinde kullanabileceğiniz dikey  menü örneği jQuery  menü  tarzında tamamen  Css3  kullanılarak hazırlanmış.

Ali @mintik
22 Haziran 2021 13:26

Windows phone screen style design

Windows phone

Daha  önceleri  hiç Windows Phone kullanmadım ama Android ve BlackBerry cihazlar için yapılmış olan Windows Phone tarzı ekran görüntülerini denemiştim bir kaç defa.  Windows Phone ekranındaki dört köşeli uygulama  ikonları sürekli durmadan hareket  halindeler. Bazen bir tane uygulama ikonu bazende  bir kaç tane uygulama ikonu birden bire  dönmeye başlar. İkonların... Devamını oku »

Ali @mintik
16 Haziran 2021 1:26

Fixed SocialMenu

sosyal

Web sayfanızın sağ  tarafına ekleyebileceğiniz kaydırma  çubuğu  ile beraber  aşağı yukarı inip  çıkan  bir menü örneği. Menü  örneği  aslında  sosyal  ağ siteleri için hazırlanmış olsada  kendinizce biraz  değişiklik yaparak güzel bir menü örneği  haline  getirebilirsiniz. Mouse  ile  üzerine geldiğiniz  buton  sol tarafa doğru slayt birşekilde  açılıyor.

Ali @mintik
13 Haziran 2021 13:27

Transparent vertical div

effaf

Daha önceleri paylaşmış olduğum saydam bir üst menü örneğini dikey menü olarak değiştirerek tooltip ekledim. Tooltip kısmı saf  css  kullanılarak hazırlanmış bir bölüm. Ben tooltip örneğini  menüde  kullanarak paylaşmak istedim. Dilerseniz  herhangi  bir yazı içerisindeki bir kelimeyede  tooltip örneğini  uygulayabilirsiniz.

Ali @mintik
11 Haziran 2021 1:27

Soldan sağa katlanarak açılan liste

Fold

Menü örneğimiz sayfasnın sol tarafında  sabit  duruyor  ve mouse  ile  ok işaretine tıklandığında  adeta ikiye katlanmış  bir  kağıt  parçasının  düzelmesi  gibi  bir  efekte  sahip. Mouse  ile ok işaretine tekrar tıkladığımızda  menü örneği tekrar ikiye katlanıp sayfanın sol tarafında kayboluyor ve sadece  ok işaretleri kalıyor.

Ali @mintik
20 Nisan 2021 1:26

FlashyMenu

Flashy1

Delay ve BackgroundPosition  uygulamaları kullanılarak yapılmış olan bir tane  çalışma. Animasyonları ve çalışma şekli oldukça dikkat çekici ve güzel tasarlanmış olsa da her yerde ve herkes tarafından kullanılabilir bir örnek olacağını düşünmüyorum. Ekranda dümdüz soldan sağa doğru uzanan bir çizgi ve mouse ile bu bölümün üzerine geldiğiniz anda çizgi aşağı... Devamını oku »

Ali @mintik
17 Nisan 2021 1:27

Vertical navigation for author box

navigation

Christian Heilmann tarafından Html5 ve Css3 Kullanılarak hazırlanmış olan animasyonlu bir menü  örneği. Sayfa  açılır  açılmaz menü  açıklaması yukarıdan aşağı iniyor ve  menü penceresi büyüyüp tekrar küçülüyor.

Ali @mintik
13 Nisan 2021 13:26

SweetMenu.js

sweet1

Buna benzer  olan bir çok web tasarım örneği bulunuyor ama genel olarak sosyal medya ikonları için kullanılır. Bu tarz bir çalışma için eklenti yapmak gerekir miydi hala düşünüyorum. Aslında kodlara bakılınca gereksiz de değil hani. Javascript kodlar içinde alt alta ikonlarımızı sıralıyoruz ve html li etiketlerine sırasına göre ikonlar yerleşiyor.... Devamını oku »