Dünya’da ilk 100.000’e girebilmek

By

düşüşEvet sayın seyirciler, ne zaman açtığımı ve kaç yıldır kullandığımı hatırlayamadığım bu yaşlı websitemin dünya  sıralaması tarihte ilk defa 100.000’in altına düşmüş bulunuyor. Ayrıca ülke sıralaması da 1540 olarak görünüyor. Sevinçten ağlayacak gibiyim desem de sakın inanmayın. Aslında biraz  sevindirici  bir durum olsa da pek kulak asmadığım birşey. Ha bin ha milyon sonuçta adı üstünde mintik. Başka da bir şey değil. “Madem o kadar  önemli değil neden kendi sitesinde  duyuruyorsun o zaman?”  diye soracak arkadaşlar çıkacak elbette ve sormak en doğal hakları.

Neden mi?

Yaklaşık 9 ay önce şuradaki yazıda  güncel olmakla alakalı bir yazı yayınlamıştım ve o yazıda anlattıklarımı hala savunuyorum. En son bıraktığımda dünya sıralamam 170.000 üstü bi yerlerdeydi ve günlük ziyaretçi sayısı sürekli aynıydı. Bir aşağı bir yukarı inip çıkardı her zaman. Bundan önceki en son yazımı 10 temmuzda (yaklaşık 4 ay önce) yayınlamıştım ve bu güne kadar herhangi bir yazı yayınlamadığım halde ziyaretçi sayısı ortalama  iki katı arttı ve Alexa dünya sıralaması da yarı yarıya inmiş oldu.

Bunları anlatmamın sebebi güncel olmanın zararlı olacağı değil elbette. Asıl sebebi başka kişilerin kulaktan dolma, sağdan soldan denemedikleri bilgileri kesin biliyorlarmış gibi her yerde anlatmalarıdır. Güncel olacağım diye bir günde 20 yazı yazarsanız kendinize yazık edersiniz. Güncel olmak istiyorsanız ayda  tek bir tane yazı yayınlayın ama en iyisi sizin yazınız olsun gerisi kendiliğinden gelir. Gün geçtikte ziyaretçilerin yazıları okuma ve sayfada kalma sürelerine göre hak ettiğinizi de alırsınız.

Bol hitli günler dilerim 🙂33 Comments
 1. Sinan 3 years ago
  Reply

  inşallah bizde o konumlara geliriz.

 2. Onur 4 years ago
  Reply

  Çok samimi güzel bir yazı olmuş imrendim. Bizde yıllar sonra böyle geri dönüp bakmak isteriz istatistiklerimize hatta burada linkim duracak nasıl olsa 6 – 7 yıl sonra tekrar gelip yorum bırakırım belki. Gerçekten çok çok başarılı bir blog kaleminiz var. İyi çalışmalar dilerim.

  • Ali 4 years ago
   Reply

   İnşallah Onur 🙂

 3. Burak Gülen 4 years ago
  Reply

  büyük bir başarı tebrik ediyorum sizleri inşallah başarilarinizin devami gelir

 4. Özgün 4 years ago
  Reply

  Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler, haftada 1 içerik girelim etkisi nasıl olacak bakalım.

 5. Blojen 4 years ago
  Reply

  BİR BLOG İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR SIRALAMA 🙂

 6. ahmet 4 years ago
  Reply

  hocam neden paylaşımlarınız da herhangi bir seo eklentisi kullanmıyorsunuz tag lar ve etiket kullanmadıgınızıda görüyorum yinede ilk sıralarda cıkıyorsunuz

  • Ali 4 years ago
   Reply

   Etiketler bağlantı sayısını arttırdığı için seo bakımından faydalı ancak benim eklediğim konular birbirine benzediği için bütün sayfalarda aynı kelimeler tekrar ediyor. Fazla tekrar eden kelimeler faydadan çok zarar sağlar o yüzden kullanmıyorum. Bu site bir haber sitesi gibi olsaydı ve konuların her biri diğerlerinden farklı olsaydı o zaman bende o özellikleri kullanırdım. Ağırlıklı açmış olduğum konular jQuery, WordPress ve Css kategorileridir. Her başlığa Css, jQuery yada WordPress diyerek başlarsam ve üstüne bu kelimeleri etiket diye kullanırsam site sıralamaya bile girmez direk spam listesine düşer ve ilk 500’de bile çıkmam. Bir başlığı asıl güçlendiren kelimeler değildir, başlığın altındaki bağlantılardır. Bunun en basit örneği site alan adları. Mintik yazınca benim sitemin önünde hiç bir site çıkamaz ama her yere mintik de mintik yazarsam herkes önüme geçer. Bu tür kelime tekrarları alan adını bile sıralamadan düşürebilir. Buna dikkat ettiğiniz sürece sıralamalarda iyi yerlere gelirsiniz.

 7. Nurullah 4 years ago
  Reply

  Alexa sıralamanızı biraz daha düşürmek isterseniz sizi benim bloga beklerim faydalı bir kaç makalemi okuyun mutlaka işinizi görecektir.

  • Ali 4 years ago
   Reply

   Artık pek umurumda değil Alexa sıralaması. Türkiye’de 812. sırayı gördüm pek bi işime yaramadı Nurullah 🙂

 8. tanıtım yazısı 4 years ago
  Reply

  bence sitenin backlinkleri iyi ve fazla sebebi o olabilir … toplam sadece 5 sayfa yazı ile google ilk sayfaya oturan siteler biliyorum …. tebrikler başarılar

 9. Mervecan 4 years ago
  Reply

  cidden tebrikler darısı diğer arzu edenlere olur umarum

 10. TeknoPasha 5 years ago
  Reply

  Darısı hepimizin başına =)

 11. Aşk Sözleri 5 years ago
  Reply

  Tebrikler inş. bizde 100.000 altına düşeriz 🙂

 12. Burak Odabaş 5 years ago
  Reply

  Dünya’da ilk 100 bine girebilmek zaten başlıca zor bir iştir. Bu başarınızdan dolayı sizi tebrik edeirm..

  • Ali 5 years ago
   Reply

   Tskler Burak ama bence o kadar zor degil. Az sabirla çok kolay oluyor hatta bir zaman sonra umursamiyorsun bile.

 13. Seorative 5 years ago
  Reply

  Darısı bizim başımıza diyelim 🙂 Büyük başarı bence ilk 100 binin altına girmek..

 14. Merve 5 years ago
  Reply

  Hala yükselmeye devam ediyor, tebrikleerr.

  • Ali 5 years ago
   Reply

   Yanlosin var dususte suan. Alexa TR :812. Sirayi gordu bu site:)

 15. Selay 5 years ago
  Reply

  100.000 de olsa 10 milyonda olsa hit ,sayfa goruntumeme değişmedkten sonra bence bir anlamı yok kendi sitem için diyorum. isterse 1 olsun ama hit gelimyor ki. Bir sitem var 3 yıllık özel bir site lakin alexa 3 yıl oncede aynıydı 3 yıl sonrada aynıydı. Hit var bu seferde sıralama yok. bu ölçüt olmamalı

 16. sefa 5 years ago
  Reply

  Aslında söylediğiniz gayet mantıklı günde 10 yazı yazmak demek kopyala yapıştır gibi birşey demek google de böyle algılıyordur birde domain avantajıda var eski domainler daha avantajlı.

 17. Güzel sözler 5 years ago
  Reply

  Tebrik ederim sizi, darısı başımıza. 🙂

 18. Mustafa Çoban 5 years ago
  Reply

  şimdi ise 60binlerde başarılarının devamını dilerim 🙂

 19. Özer DOğruer 6 years ago
  Reply

  kardeşım başarılarının devamını dılerım sıten bazı konularda benım sag kolum gıbı oldu.Yer İşaretlerinde 4. sırada bulunuyor 🙂

  • Ali 6 years ago
   Reply

   1. sıraya yerleşmek için ne yapmam gerekir diye sormak istiyorum ama soramıyorum. Sanırım herkeste olduğu gibi sizde de 1. sırada facebook var 🙂

 20. Adnan DAN 6 years ago
  Reply

  Evet bu dediğini son iki yaz memlekete gittiğimde 1 ay boyunca tabletten 1 2 yazı girerek farketmiştim.. Oysa İstanbulda iken hergun 1 2 yazı girerdim ve site sıralaması 3 ile 5 bin arası yukarı aşağı modunda idi.. Köyde kaldığım 1 ay suresince düşüş olacağanı düşünürken geldiğimde 15 bin civarı yükselme yaşamıştım..

 21. ilker 6 years ago
  Reply

  Günün birinde bizim sitelerimizin de bunu görmesini umuyorum. Tebrikler

  • Ali 6 years ago
   Reply

   İnşallah İlker 🙂

 22. Ali 6 years ago
  Reply

  Paylaşım için teşekkürler.

 23. web tasarım 6 years ago
  Reply

  Alanınızda başarılı paylaşımlar yapıyorsunuz buda sizin için bir ödül olmalı.

 24. dantel saksı 6 years ago
  Reply

  Paylaşım için Teşekkürler

 25. maşrapa 6 years ago
  Reply

  çok teşekkürler çok güzel yazı hocam

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Trend