Uzun yazıları sayfalara bölmek

By

sayfalara bölmek
Film sitelerinde mutlaka rastlamış olduğunuz  bir özelliktir bu sayfalama özelliği.  Bazı WordPress temalarında bu sayfalama özelliği zaten vardır ve herhangi bir şey yapmadan kullanabiliyorsunuz. Kendi sitemde de bu özelliği  çok uzun ve çok fazla görsel içeren yazılar içinde kullanıyorum aynı zamanda. Ayrıca isterseniz tek bir sayfa içine türkçe ve ingilizce makale yazarak ta sayfalara bölebilirsiniz. Benzer bir tane çalışmayı burada denedim. Kendiniz inceleyebilirsiniz. Makaleyi olduğu gibi Google Translate kullanarak çevirdim. Zaten tıpatıp aynısı değil ve çeviri hataları lduğuna da eminim. Biraz sonra  sizler için paylaşacağım Wordpress film, fragman ve video  siteleri için böyle bir konu hazırlama ihtiyacı duydum.

Yazı yazarken devamını oku linki için bildiğiniz üzere kodunu kullanıyoruz. Ayrıca Wp metin editöründe de bu kodun kısa yolu bulunuyor. Yazının herhangi bir yerine  more kodunu eklediğinizde anasayfada o o bölümden hemen sonra devamını oku yada read more yazısı gelir. Çok uzun yazılarınızı sayfalara  bölmek için de



1 Comment
  1. Cemalettin Malgaç 4 years ago
    Reply

    Uzun bir yazıyı alt başlıklara ayırıp(her biri ayrı alt sayfalar olacak) bu başlıkları yazının alt ve üstünde tıklanabilen sayfalar gibi gösterebilir miyiz? (yani numaralar veya sayfa 1,2 gibi değil de altbölüm x, altbölüm y gibi yazdırabilir miyiz pagination olarak)

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Trend