50+ Ücretsiz WordPress Firma/Şirket Teması

By

WordPress kullanan firmalar için hazırlanmış  ücretsiz tema listesi. Çoğu tema responsive (tarayıcıya duyarlı – esnek) olarak hazırlanmış olsa da bir kaç tane responsive özelliği olmayanlar da var bu yazıda. Şablonlardan bazıları portfolio olarak da kullanılabiliyor.  Her bir şablonun farklı farklı özellikleri var. Aslında 50 civarı eklemeyi düşünüyordum (an itibari ile 50’yi geçti) ama 27 tane ekleyecek kadar dayanabildim. Yaklaşık 4 saat boyunca araştır, sitenin tamamını kopyala, yazı için uygun bir çerçeveye sığdır ve son olarak ta resim boyutu küçültme işlemi gibi işlemleri sürekli tekrar  etmek insan beynini fazla yoruyor.  Bu kadar uğraştan sonra umarım kendi firmanıza uygun bir tane bu listeden bulabilirsiniz.

Bu listeye eklemiş olduğum WordPress temalarının bazılarını çok daha öncesinden ayrı başlıklar  altında sitede paylaşmıştım.  Sizler için kolaylık olması açısından hepsini tek bir başlık altında birleştirerek sunmak daha mantıklı geldiği için  böyle bir liste hazırladım. Çoğu zaman yaptığım araştırmalarda öncelikle resme bakar ve resmini beğendiğim tasarımların demosunu incelerdim. Renk uyumları ve görüntüsü tatmin etmeyen örnekleri sürekli es geçtim bu zamana kadar. Yanılmıyorsam çoğu kişi de bu şekilde davranır. Bu yüzden hepsi için teker teker anlatım hazırlamak biraz boşa kürek sallamak gibi geldi bana. Daha önceleri yayınlamış olduğum Kurumsal WordPress Temalarını bu linkten inceleyebilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam hepsinin bu listede olması gerekiyor. Belki yanlışlıkla bir kaç tanesini atlamış yada daha çok özellik olduğundan dolayı eklememiş olabilirim.

Son olarak ilk sayfada görmüş olduğunuz tasarımlar pek ilginizi çekmiyor olabilir. Her sayfada toplam 10 adet değişik tasarım örneği bulunuyor ve eminim bu listeden kendi işinizi internet üzerinde tanıtmanız için kullanabileceğiniz bir tane ücretsiz tasarım örneğini bulabileceksiniz. Gün geçtikçe bulduğum yeni çalışmaları ayrı başlıklar altında değil hepsini bu başlık altında yayınlayacağım. Sosyal medya adreslerimizi takip ederek bu ve bunun gibi diğer listelere eklenmiş olan yeni tasarımlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Konuya eklemiş olduğum başlık pek dikkat çekici olamayabilir veya bu listedeki çalışmaları arayıpta kendi sektörünün ismini yazarak bu konuya ulaşamayabilirler. Bu listedeki tasarımları bütün iş yerleri için kullanabilirsiniz. En son (53. tasarım) eklediğim çalışma hastahaneler veya sağlık kuruluşları için tasarlanmış. Genel olarak baktığınızda hepsinin iskeleti aynıdır ve biraz renkleri ile oynayarak aklınıza gelen her türlü sektörde kullanabilirsiniz.  Ben yine de bu sektörlerin isimlerini tek tek yazayım da aklınızda soru işareti çıkması. Ağaç ürünleri, alışveriş ve perakende (online satış değil), ambalaj sanayi, bilişim, dekorasyon, denizcilik, eğitim, ekonomi ve finans, elektirik ve elektronik, enerji, geri dönüşüm ve hurda, gıda, giyim, güvenlik, güzellik, kozmetik, bakım merkezleri, hayvancılık, imalat, inşaat, ithalat ve ihracat, kimya sanayii, makine sanayii, muhasebe, nakliyat ve lojistik, organizasyon, otomotiv sanayii, reklam, sağlık, hastahaneler, sigortacılık, tarım, telekominikasyon, turizm ve seyahat, ilaçlama. Evet bu kurumlar ve bu kurumlar ile alakalı olan bütün iş yerleri için bu listedeki tasarımları kullanarak internet üzerinden kurumunuzun tanıtımını yaparak insanların sizlere daha kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

1. Bizz

Bizz

 

2.  Workz
Workz

 

3.  Pytheas
Pytheas

 

4. Proyecto

Proyecto

 

5.  Adapt
Adapt

 

6. MyCorp

MyCorp

7. Attitude

Attitude

 

8.  Clean Retina

Clean Retina

 

9. BizCard

BizCard

 

10. Figero

Figero31 Comments
 1. pvc zemin kaplama 5 months ago
  Reply

  temalar harika
  teşekkürler

 2. emeğinize sağlık, güzel bir derleme olmuş

 3. kilit satiş 3 years ago
  Reply

  çok teşekkürler

 4. Mermer Ürünler 3 years ago
  Reply

  kurumsal firmalar için güzel örnekler var. Elinize sağlık, başarılar

 5. Hediyelik Eşya 4 years ago
  Reply

  Elinize sağlık.

 6. bulut 4 years ago
  Reply

  bunların hepsi aynı, renkler ve menünün yeri değişince farklı tema olmuyor.

 7. Kurumsal firmalar için cidden kaliteli temalar ayıklamışsınız. Ellerinize sağlık. 🙂

 8. Kiralık Yazıcı 4 years ago
  Reply

  Pytheas güzele benziyor.

 9. yusuf 5 years ago
  Reply

  çok güzel tema kulanıyorum bir tane sitemde

 10. istanbul 5 years ago
  Reply

  çok güzel temlar

 11. ilker 5 years ago
  Reply

  çok güzel temalar ellerine sağlık

 12. mert 5 years ago
  Reply

  emeginize saglık ..

 13. ilker 5 years ago
  Reply

  gayet güzel hoş bir paylaşım olmuş teşekkürler

 14. Emre 5 years ago
  Reply

  Selamün Aleyküm Sizin Temanın Adı Nedir

  • Ali 5 years ago
   Reply

   Typecore 🙂
   http://www.mintik.com/2016/02/04/typecore.html

   Googlede Typecore WordPress diye aratırsan ismini bulursun ama temayı bulamazsın. Yeni yapılmış bir tema. Bugün geliştirici sitesine baktım temayı yayından kaldırmış. Tekrar yayınlar mı bilmiyorum

 15. ercan 5 years ago
  Reply

  Teşekkür ederim

 16. Serhat Tosun 5 years ago
  Reply

  Teşekkür ederim. Hoşuma giden buldum bir tane. Biraz daha araştırıp güzel birşey bulamazsam kullanacağım.

 17. Metin 6 years ago
  Reply

  Hepsi birbirinden güzel, teşekkürler paylaşım için.

 18. taht 6 years ago
  Reply

  Elinize sağlık, tebrik ve teşekkür ederim (unutmuşum, pardon)

 19. taht 6 years ago
  Reply

  2015 Şubat içinde bir bülten fena olmazdı, butterfly ve corpo yu beğendim ben. Corpo teması için destek kesilmiş ve wordpress.org dan kaldırılmış ama butterfly duruyor. Ireks ve adverticada güzel.

 20. Vaybe 6 years ago
  Reply

  teşekkürler kurumsal temalara ıhtıyacım vardı ıyı oldu

 21. midyat 6 years ago
  Reply

  Paylaşım için teşekkür ederiz.

 22. yerevdekor 6 years ago
  Reply

  Çok teşekkür ederiz paylaşım için.

 23. Mehmet 6 years ago
  Reply

  Merhaba, bu temaları direk eklediğimiz zaman görüntü bu şekilde olmuyor 🙂 temayı burdaki görünümlere nasıl benzeteceğiz teşekkür ederim bu arada güzel temalar

 24. Batur 6 years ago
  Reply

  Clean Retina temasının demosu pro versiyonuna ait. İnsanları yanıltmayalım.

 25. yapboz 6 years ago
  Reply

  Gerçektende kaliteli temalar, teşekkür ederim, sanırım birini kullanacağım.

 26. Anonymous 6 years ago
  Reply

  öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim, inanın bu kadar kaliteli bir arşivi hiçbir yerde bulamamıştım, paylaşımlarınızın devamını diliyorum, kolay gelsin.

  • Ali 6 years ago
   Reply

   Zamanla yeni çıkan bütün kurumsal örnekleri bu yazı altında toplamaya gayret gösteriyorum. İlerleyen zamanlarda da yeni çıkan bütün örnekleri yine buraya toplamaya devam edeceğim. Aslında en başından böyle yapmış olsaydım belki şu anda 200’den fazla örnek olurdu.

   • sezgin 6 years ago
    Reply

    inanın artık kurumsal tema ihtiyaçları için başka yere bakmıyorum, sık kullanılanlara ekledim bile:) emeğinize sağlık, kolay gelsin.

 27. kameralı sohbet 6 years ago
  Reply

  temalar ıcın tşkler

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Trend