Tıklandığında kayan metal görünümlü onay kutuları

By

pure css3 switch button
Daha önceleri  buna benzer  paylaştığımız örneklerde  tam açıklayıcı olmasada başlık olarak açma kapama düğmesi adını vermiştik. Switch kelimesinin Türkçe’deki anlamı şalter elektirik  düğmesi olduğu için daha yakın bir kelime  bulamamıştım örneği açıklamak için. Yine en iyisi  herkesin söylediği  dille  paylaşmak sanırım dah doğru olur.

Checkboxları bilirsiniz mouse ile tıklandıktan sonra içinde okey işareti beliren küçük kutucuklar. Css3 ile  bu  checkboxların şeklini değiştirebilmek mümkündü ve her tasarımcıda kendine göre değişik değişik örnekler  hazırlar buna benzer. Genelde üyelik bilgileri doldurulduğunda cinsiyet kısımları ve kullanıcı sözleşmeleri gibi  bölümlerde kullanılır bu küçük kutucuklar. Sizde  sitenizde bu gibi yerlerde farklı bir checkbox örneği kullanabilirsiniz.

Css3  örneğinin çalışma şeklii gayet basit. Demo örneğinde  bulunan kırmızı ve yeşil renkli ışıklara tıkladığınızda metal benzeri hazırlanmış olan yuvarlak bölüm tıklamış olduğunuz rengin üzerine doğru slayt br şekilde hareket  eder.

 

Kullanım

  • Head etiketleri arasına eklemeniz gereken bölüm.

Css  : 

  •  Body etiketleri arasına eklemeniz gereken bölüm. 

Html : 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Trend