Beatiful vertical

By

Font
Font  awesome ile hazırlamış olduğum bir  örneği  sizlere paylaşmak kısmet oldu  bu sefer. Anlatıma geçmeden önce belirtmek istediğim husus siz download  butonuna basıp dosyayı  bilgisayarınıza  indirdikten sonra  sizin kendi malınızdır 🙂 Aslında  jQuery kullanarak animasyonlu  oluşturmak istedim ki onuda yaptım yapmasına ama bana göre animasyonlu olmayanı daha  güzel duruyor.

Sol tarafta  bulunan Font Awesome ikonlarının bulunduğu kutuya  içten gölge vererek arkaplan içine batmış bir görüntü vermek istedim ama  arka plan desenine pek uymuyor  gibi. Aklıma ilk  gelen arkadaşlık  sitesi geldi bve bu yüzden  arkadaşlık sitelerinde  olan linkler için ikonlar  ekledim. Kendi  sitenizdeki kategorilere  uygun ikonları buradan bulabilirsiniz. Tek yapmanız  gereken “fontawesome-  kısmından sonra her buton için belirlediğiniz  ikon ismini  girmek.

Örnek : class=”fontawesome-home”  home kelimesi Font  awesome  deki anasayfa ikonu ile eşleşir  ve ikon çerçevesinde  anasayfa ikonu  görünmesini sağlar. Her buton için ayrı  ayrı ayarlamanız gerekiyor.

Demo sayfasında iki tane örnek bulunuyor.

 

Kullanım

  • Head etiketleri arasına eklemeniz gereken bölüm.

Css : 

  •  Body etiketleri arasına eklemeniz gereken bölüm.

Html : 

jQuery olanı için kullanmanız gereken kodlar

  • Head etiketleri arasına eklemeniz gereken bölümler.

jQuery adresi : 

 JavaScript : 

 Css : 

  •  Body etiketleri arasına eklemeniz gereken bölüm.

Html : Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Trend