Eğer değer görmüyorsan kızma, yanlış yerdesin demektir.

Babası kızına “Sen dereceyle mezun oldun, işte bu yıllar önce aldığım bir araba. Artık oldukça eski. Ama sana vermeden önce onu şehir merkezindeki ikinci el araba parkına götür ve onlara satmak istediğimi söyle ve sana ne kadar teklif edeceklerini gör.

Kızı kullanılmış araba parkına gitti, babasının yanına döndü ve şöyle dedi: “Bana 1000 dolar teklif ettiler çünkü oldukça yıpranmış göründüğünü söylediler.”

Baba, “Şimdi onu rehinci dükkanına götür” dedi. Kızı rehin dükkanına gitti, babasına döndü ve şöyle dedi: “Rehin dükkanı eski bir araba olduğu için sadece 100 dolar teklif etti.

”Baba kızından şimdi bir araba kulübüne gitmesini ve onlara arabayı göstermesini istedi. Kızı daha sonra arabayı kulübe götürdü, geri döndü ve babasına şunları söyledi: “Kulüpteki bazı kişiler bunun için 100.000 dolar teklif etti çünkü bu ikonik bir araba ve birçok koleksiyoncu tarafından aranıyor.

Şimdi baba kızına şunu demiş: “Doğru yer sana doğru şekilde değer verir.” Eğer değer görmüyorsan kızma, yanlış yerdesin demektir. Kıymetini bilen, kıymetini bilendir…… Kimsenin değerini görmediği yerde asla durma.


Gizem senin düşüncelerini merak ediyor. Bir yorum yaz