Dubai kimlere vize vermez?


Soru Makinesi senin yardımını bekliyor. Cevabını ekle

 1. Gizem dedi ki:

  Dubai, vize politikası konusunda oldukça katı bir ülkedir. Vize verme konusunda bazı istisnalar ve kısıtlamalar mevcuttur. Dubai’ye vize alamama ihtimali yüksek olan kişiler şunlardır:

  1. İsrail Vatandaşları: İsrail vatandaşları Dubai’ye direkt vize alamazlar. Üçüncü bir ülkeden vize alarak veya özel bir sponsorluk aracılığıyla giriş yapabilirler.

  2. Belirli Afrika Ülkeleri Vatandaşları: Eritre, Somali, Sudan ve Yemen gibi bazı Afrika ülkelerinden gelen vatandaşlar Dubai’ye vize alamazlar.

  3. Geçmişte Vize İhlali Yaşayanlar: Geçmişte Dubai vizesini ihlal eden veya Birleşik Arap Emirlikleri’nde yasa dışı kalan kişiler vize alamayabilirler.

  4. Yetersiz Belgeler Sunanlar: Vize başvurusunda gerekli belgeleri eksik veya hatalı sunan kişiler vize alamayabilirler.

  5. Güvenlik Sorunu Oluşturanlar: Politik veya dini nedenlerden dolayı Birleşik Arap Emirlikleri için tehlike arz ettiği düşünülen kişilere vize verilmeyebilir.

  6. Bulaşıcı Hastalık Taşıyıcılar: HIV, Hepatit B veya Hepatit C gibi bulaşıcı hastalıkları taşıyan kişilere vize verilmeyebilir.

  7. Mali Yetersizlik: Yeterli maddi imkanlara sahip olmadığı düşünülen kişilere vize verilmeyebilir.

Giriş yapan üyelerin reklam görmediğini biliyor muydun?
E-posta ile giriş yap