Denizde buruna su kaçmaması için ne yapmalı?


Flawless senin yardımını bekliyor. Cevabını ekle

 1. Kelebek dedi ki:

  Doğru yüzme teknikleri kullanmak, suyun yüzünüze ya da burnunuza girmesini önleyebilir. Özellikle başınızı suyun üzerinde tutmayı öğrenmek önemlidir.

  Yüzme sırasında nefes alıp verme kontrolü önemlidir. Nefes alırken başınızı yana çevirerek yapabilirsiniz. Bu, burun yerine ağzınızdan nefes almayı sağlar.

  Yüzme sırasında burun deliklerinizi sıkıca kapatmak için burun klemi kullanabilirsiniz. Bu, suyun burun deliklerinize girmesini engelleyebilir.

  Yüzme gözlüğü kullanmak, gözlerinizi korumanın yanı sıra suyun yüzünüze girmesini de engelleyebilir. Bu da dolaylı olarak burun içine su kaçmasını azaltabilir.

  Düzgün Soluma Tekniklerini Uygulayın: Yüzme sırasında düzgün nefes alma tekniklerini uygulamak önemlidir. Bunun için yüzünüzü suda yukarı bakarken nefes alabilirsiniz. Böylece burun delikleriniz su seviyesinin altında olur ve su daha az girebilir.

  Yüzme sırasında rahat olmak, kaslarınızı gevşetmek ve panik yapmamak suyun burun deliklerinize girmesini azaltabilir. Panik durumunda olmak, daha fazla suyun burnunuza girmesine neden olabilir.

Giriş yapan üyelerin reklam görmediğini biliyor muydun?
E-posta ile giriş yap