colorbox

Bilirsiniz bazen yazıyı  daha iyi  anlatabilmek için resim ve videolardan faydalanırız. Videolarda herhangi bir sorun  kolay kolay çıkma  ama resimlerde  genellikle sorunlar çıkar. Büyük bir  resim yükleriz yazımıza  ama okuyucularımız  tıkladığında  resim başka  sayfada  açılır ve siteden ayrılmak zorunda kalırlar. Bu  gerçekten kötü bir durum ziyaretçilerimiz  için. Çoğu  sitede  jQuery’nin lightbox  ve colorbox adıyla  anılan eklentileri kullanılır.

jQuery deyince hemen geriye çekilmeyin. Herhangi bir yazılım bilgisine ihtiyacınız  yok. Sağolsun bazı geliştiriciler  bu  sıkıntıları anlayıp Wp  kullanıcıları için  tıklandığında resmin aynı  pencerede açılmasını  sağlayan Colorbox uygulamalarını WordPress’e  uyarladılar. Sizin yapmanız gereken aşağıdaki download butonundan Colorbox uygulamasını  indirip  sitenize yüklemek ve  etkinleştirmek. Başka da yapmanız  gereken herhangi bir ayar  yok.  Artık sitenizdeki resimlere  tıklandığında aynı sayfa  içinde  büyüyecektir.

 


Etiketler:
Ali senin düşüncelerini merak ediyor. Bir yorum yaz

  1. Ali dedi ki:

    4 yıllık tecrübe var reis 🙂

    • Ali dedi ki:

      Böyle bir gruba kesinlike katılmam 😀 Forumlarda seo konularına cevap yazmayacağıma yemin içtim. Bu yemin sadece forumlar için geçerli değil, seo tartışmasının olduğu her yer için geçerli 🙂