Çocukların kötü düşünceleri ve eylemleri olabilir mi?

Evet, bazı çocuklar korkunç derecede kötüdür. Luise 12 yaşında bir Alman kızıydı. Mart 2023’te, 12 ve 13 yaşlarındaki iki kız sınıf arkadaşı onu 30’dan fazla kez bıçakladı.

Bir zamanlar Luise’nin en iyi arkadaşları olduğu söylenen katil kızlar ona sürekli zorbalık yapıyordu. Sınıf arkadaşları da aralarında bir erkek çocuk yüzünden kavga çıktığını iddia etti. Kızlar, Luise’nin bir yaşlıya zorbalık hakkında şikayette bulunmasıyla daha da tetiklendi.

11 Mart’ta Luise, muhtemelen zorbalık şikayetini tartışmak için kızlardan birinin evine gitmişti. Kan gölüne dönmüş cesedi ertesi gün polisin büyük araması sırasında yakındaki bir ormanda bulundu. İki kız ona ormana kadar eşlik etmiş ve onu vahşice bıçakladıktan sonra geri dönmüşlerdi.

Luise’i bıçaklayıp ölüme terk ettikten sonra büyük kız, Luise’nin ailesini arayıp Luise’nin akşam 5.30’da eve dönmek üzere ayrıldığını söyledi. Luise’e vardığında onu geri aramasını söylediğini iddia etti.
Yalanı sürdürmek için Luise’i birkaç kez aradı ve endişelendiğini iddia etti.
Luise’nin kaybolduğu gün kızlar, onu bulmak için yardım isteyen bir TikTok videosu yayınladılar. Ancak hemen ertesi gün bir dans videosu yayınladılar. (Bu dans videosunun yorum bölümünde sınıf arkadaşları onları kınadı ve ifşa etti)
Polis sorgusu sırasında iki kız birbiriyle çelişen ifadeler verdi. Sonunda 13 Mart’ta suçu itiraf ettiler.

Kızların Alman hukukunda asgari cezai sorumluluk yaşı olan 14 yaşın altında olması nedeniyle bu davanın ayrıntıları açıkça paylaşılmadı.


Zehra senin düşüncelerini merak ediyor. Bir yorum yaz